Dünyanın sonunu insanlık mı getirecek?

bana kalırsa her insanın varoluşsal bir defosu var. en objektif yorumlarımızda bile her zaman bir subjektiflik var. kendimizden pay biçmeyerek yaptığımız hiçbirşey yok. bu her insanda olan birşey olduğuna göre bu normal brşey. ancak bu normal durum insana kendisini üstün hissettiriyor ister istemez. çünkü tek ayrım noktası insanın kendisii. bu kıstas bazen ego bazen de vicdan. kendi kendine üstün gelmeye çalışan bir insan nasıl ki başka birine üstün gelmemeye çalışsın?. bir felaket haberi düşünün bizi derinden üzecek birşey olsun... bu felaket içimizde biryerlerde öyle birşeyleri tetikliyor ki bu felaketten zaman zaman haz bile alabiliyoruz.?savaşların bütün nedeni bu. insanın doğasında kendi ırkını yok etme arzusu yatttığını düşünüyorum. bu da dünyayı emsalsi bir savaş alanı yapacak bence fikri olan?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• insanlar neden var tüketmek için ...biz olmasak bu dünya ya bir şey olmaz

0|1
    0|0
    • yaşmayı hakeden bir ırk olsaydık maksimun 90 sene yaşamazdık zaten

• bizim gibisi gelmemiş ki biz parçası değiliz o yüzden silinicez zaten biz tüketebiliyoruz fark o düşünemiyoruz tüketiyoruz diğer canlılardan farkımız

• biz diğer canılardan üstünüz. neden? çünkü bir dinimiz var. kuşların dini olsa gözlerimizi yemeğe çalışırlardı.en zeki olduğumuz için en üstün görünüyoruz kendimizi. bu kibir sonumuz olacak... kehanetlere bak))

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 3

• insanın dünyanın sonunu getireceğine inanmak insanın egosundan başka birşey değil..

6 milyar yıllık dünyada sadece bir kaç on bin yıldır varız.. kısacık bir zaman.. doğanın gücüyle yarışmak insanın haddine değil, dev nükleer savaşlar bile olsa dünya zaman içinde kendini yenileycektir, belki bazı canlılar yok olacak ama doğa yeniden kendini düzenleyecektir..

insanlık kendi sonunu hazırlar ancak

0|1
    0|0
    • haklısın.. şu da var insanlık ölünce dünyaya bir daha dünya denmeyecek

• Ben biraz dini açıdan konuşacağım; insanlık dünyanın sonu getirmek için elinden geleni yapıyor gerçekten. Kuran'ı kerimde dünyanın sonu ile ilgili pek çok alamet geçiyor. Bunların hepsini görebiliyoruz kitaba inananlar olarak.

"İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları. Depremlerin çoğalması. Zamanın yaklaşması, gece ile gündüzün eşit olması. Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması. "

0|0
    0|0
    • ilahi olmayan her din insanın kendinden çıkmıştır. ilahi dinler bile insan aracılığı ile ulaştırılmıştır. hepsinin tek bir ortak noktası var o da mutlak son. ben öleceğime göre herkes ölecek. biz bunu en başından beri biliyoruz. o yüzden saldırganlığımız..

• Çok doğru dedin. Aslında bu dünyaya ilahi dinleri hakkıyla yayanlarda insan, dünyanın sonunu getirecekte insan, bunu bilmemiz ve bunu bilerek yaşamamız ne acı.

• insanlar olmasada dünya bir gün yok olacak çok kurcalamaya gerek yok

0|1
    0|0
    • önce insanlar yok olacak diyorum ben de

• bizim mallar yakında burdan marsa hortumda çeker :D

• kovayla bile taşıtırız zencilere

Yükleniyor...