Şimdi peygamber efendimiz gelse ne yapardınız?

İlk okulda din kültürü hocamız bize bir slayt izletmişti. Peygamber efendimiz evinize gelse ne yaparsınız çalan müziği mi kapatırsınız dvdlerinizi mi toplarsınız gibi birşeydi. Ben çok saçma bulmuştum sonuçta bunlar günümüzdeki şeyler. Biz peygamber efendimizin zamanında yaşamıyoruz ki. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• Önce bir salavat çekerdim.İçeri davet ederdim.İkramde bulunurdum.Yemekse yemek içmekse içmek.Sonra dizinin dibine oturur konuşmak isterdim herşeyden ama herşeyden.Ateistlikten,alevilikten,kürtlükten,türklükten,çocukluktan,analıktan,babalıktan,insanlıktan,kendi zamanından,bizim zamanımızdan,bir ton şey sorardım..Karşılıklı istişare yapardık,gönlümü ve fikirlerimi açardım,ruhumu anlamasını beklerdim.Aynı şeyi ben yapamasamda yapmaya çalışırdım.Ne kadar kendisine inansakta onun yolunda olamadığımızı ifade ederdim kendimce ,kendi düşüncelerim doğrultusunda..Bir şeylerin ne kaadr gerçek olup olmadığını sorardım,Kaderi ve duayı sorardım.Afrikadakı açları.Dünyanın diğer taraındaki açgözlüleri sorardım.Dünyanın dengesini sorardım..Taki benden bıkana kadar..En sonundada kendisinden bir dua isterdim bütün insanlar için dikkatinizi çekiyorum müslümanlar için demiyorum İnsanlar için diyorum..Çünkü hayattaki en büyük erdem insan olmaktır..Bir kaç özel sorudan sonra evimizde kalmasını isterdim en azından bir gece..Kalmak istemezse helallik ve biraz nasihat dinleyip vedalaşırdık...Soru on numara..Bence öğretmen güzel bir şey sormak istemiş istediğini ifade edememiş..

3|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İşin manevi boyutu başka elbette ama bu din konusunu bu kadar ucuzlaştıran, basitleştiren bu tür yaklaşımlara oldum olası uyuz olmuşumdur.

Yahu koca peygamber neden benim evime gelsin, ben kimim ki?

Yani illa bana gelirse, "Ya siz niye zahmet ettiniz, ben gelirdim" der, birlikte dışarı çıkardık...

Allah'ın resulünü neden böyle küçümser örneklerle insanların kafasını karıştırır ki bu aklıevveller anlamış değilim...

0|0
    0|0
  • "Kapı açık, arkanı dön ve çık. İstenmiyorsun artık." derdim.

0|0
    4|0
  • aman yarabbi,ne mutlu bana onu agırlayabılmek ayagının altına paspas olurum,benım ıcın allaha dua etmesını ısterdım sadece,cennette gorebılecek muslumanlar,allah onlardan olmayı nasıp etsın

0|0
    0|0
  • vay zerdüşt abi diye boynuna sarılırım. bizim peygamber sınıfsız toplumu savunan biri olarak kendine bir özellik atfedilmesini önünde el pençe divan olunmasını istemez :/

1|1
    0|2
  • evim yok :(((, peygamberi de otel odalarında ağırlamak olmaz. lobide beklesin çay filan içeriz...

0|1
    1|0
  • din kültürü hocanız çok haklı imiş. biz belki onun zamanında yaşamıyoruz ama hala onun getirdiği dine tabiyiz. bu yüzden şu zamandada bize namahrame bakmak haramdır müzik dinlemekte diye çoğaltabiliriz bunu. kim bilir belki bir gün gelir..

0|0
    0|0
  • peki ya Mustafa Kemal gelse ne yapardın sen .gizli?

1|0
    3|2
    • Neden böyle bir soru sordun ne alakası var?

• Yok vazgectım freud gelmesin İbrahim Kaypakkaya gelsin senin hakkından ancak o gelir:D

• hayrdır derdin ne senin Che'nin ilk okuduğu kitap Freud'un kitaplarıdır

• Gelmez ki?

Hz.İsa gelecek sadece, o da Kıyamet Günü'nde

0|0
    0|0
  • Allah tarafından ona gösterilen bazı şeyleri sorardım nasıl bir his ve neler gördü

0|0
    0|0
  • bazı öğrenmek istediğim şeyleri sorardım

0|0
    0|0
    • Kardeşim farkında değil misiniz, bilinçaltınıza yerleştirilmeye çalışılan şeyin... Aleni olarak senin yüklediğin kutsaliyeti değersizleştirmeye çalışan bir yöntem bu...

• nasıl bir yöntem

• Ne yüzüne bakacak ne de bir şeyler sorabilecek yüzüm olurdu.

0|0
    0|0
  • Ayağının altından bir an olsun ayrılmazdım.

1|0
    0|0
  • Elini öperdim.Sonrada yemek ikram eder oturur konuşurdum.Anlatacağım ve soracağım çok şey olurdu :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...