Bi zahmet bir el atın arkadaşlar: Siz olsanız hangi rotayı seçerdiniz?

İyi akşamlar herkese.. Daha önce hep hayatın aurasını çözmek isteyen abeslikte sorular sordum genelde..

Bu defa "siz olsaydınız hangi rotayı seçerdiniz?" e bağladım mevzuyu..

3 veya 4 günlük bir gezi planımız var.. Kendi aracımızla 2 çift olarak seyahat edeceğiz..

Çıkış noktası Ankara. İlk durak ve şehir Konya.. Sonrası muallak, daha karar veremedik açıkçası..

Ankara yarıçapında maksimum 5 saatlik yolculuğu geçmeyecek önerilerinizi bekliyorum..

Gezi resimlerini paylaşırken fikir sahiplerine de teşekkür edeceğim söz.. Hatta o şehirde yaşayanlarla bir kahve içimi tanışma gibi durumlar da olabilir..

Soru toparlanır: Ankara'dan Konya'ya başlayan bir gezinin devamı hangi yakın şehirlerde devam etmeli sizce? Hangi şehir ve o şehrin nerelerini gezip görmek güzel olur?

Şimdiden teşekkürler..

Güncellemeler:
Son Durum : Yurtdışından gelecek misafirimiz ancak hafta sonuna bilet bulabildi.

Diğer misafirimiz de okullar açılmadan önce yaşanan "okula gitme, toplantı yapma, 1 saat meşgul olsa bile o gününü gavur etme" angaryası yüzünden ancak hafta sonuna müsait olabilecek.

Mecburen hafta sonu hızlı bir tur şeklinde geziyi revize ettik artık.. 3 arkadaşıma da teşekkürler tekrar.. EİC seçerken zorlandım, "greeneyes sen yabancı değilsin" hakkımı kullandım artık :))

Eyvallah herşey için..

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba..

Önce kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Benzer bir yolculuğu yapmış birisi olarak tavsiyelerim şunlar olur; (Bizzat gezdiğim yerleri anlatıyorum)

Ankara'dan Konya istikametine giderken yolda Tuz Gölü'ne rastlarsınız. Mutlaka bir mola verin ve çıplak ayakla tuzlara basın, güzel bir deneyim olur. Konya'ya gittiğinizde Mevlana, Alaattin Tepesi, Konya müzesi, Konya'da var olan eski Selçuklu eserleri gibi ufak bir kültürel gezi yapın. Konya'nın etli ekmeğini yemeyi unutmayın.

Ordan Karaman'a geçin, hiç pişman olmazsınız. Karaman merkezde Çok eski ve tarihi bir mezarlık vardır, Yaklaşık 1000 yıl önce Anadolu'ya gelip vatan yapan atalarımızın mezarı. Karaman merkezde Karamanoğulları döneminde yapılmış sayısız eser bulacaksınız.

Ordan Niğde Nevşehir Kapadokya Kayseri gibi yerleri gezebilirsiniz. Kayseri'yi özellikle tavsiye ederim, Dünyanın ciddi manadaki ilk hastanesi (Selçuklular yapmış) o dönemin tıbbi alet edavatları müzeler gibi gezebileceğiniz çok yer var.

Kayseriden sonra Sivas, Yozgat Kırıkkale gibi seçenekler var. Sivas da oldukça güzeldir. Tarihi el sanatlarının halen daha aslına uygun yapıldığı çarşısını gezmeyi unutmayın. Sivas kalesi, medreseler, sivas kongresinin yapıldığı bina gibi seçeneklerle gezinizi zenginleştirebilirsiniz.

Önemli bir tavsiye daha; Mutlaka kültür bakanlığının verdiği müze kartları alın. Kişi başı kimlik+30 TL yeterli. Saydığım yerlerde gezmek isteyeceğiniz sayısız yerlere bu kartla ücretsiz girebilirsiniz.

Müze Kart için link

Başka sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmak isterim.

Not; Emniyet kemerlerinizi takın, hız limitlerine uyun, iyi yolculuklar...

0|1
    0|0
    • Verdiğin rota için ve özellikle detaylar için teşekkür ederim dostum..

KS'yi bu yüzden seviyorum galiba..

100 cevap alan sorular keçiboynuzu tadı veriyor, hepsini okusan da sana kalan "neydi bu cevapların ana fikri ya?" tadında olabilirken bazen de sadece 3 cevap yazılıyor ama 3 değerli insanın emeğini ve iyiniyetini görebiliyorsun..

Görüşmek üzere..

• Eyvallah, size de iyi yolculuklar hocam..

Not; Emniyet kemerlerinizi takın, hız limitlerine uyun.. :))

• Teşekkürler üstad.. Sayfadan çıkıyorum, iyi ve keyifli yolculuklar dilerim. Dönüşte görüşmek üzere.

by

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu sene cok araba yolculugu yaptigimdan dolayi artik degil 5 saat 10 dakika bile arabaya binmeyi düsünmüyorum :)

Sizede güzel bir tatil diliyorum gezi resimlerinide bakliyorum :)

0|1
    0|0
    • Ben de benzer durumdayım aslında.. Sırf bayramdan bugüne herhalde Türkiye turuna yaklaşmıştır karayolundaki kalabalık etmişliğimiz..

Ama 4 kişilik bir özel uçak alamadık bir türlü.. Bundan sonraki hedefim bu olsun :))

Teşekkür ederim iyi dileğiniz için.. İnşallah..

• Allah gözünü doyursun emi :)

• Amin.. De bu cevabın "evet" mi yoksa "hee çok beklersin" demek mi? :)

• zonduldak çokoşşşşşşşşşş

0|1
    0|0
    • Uzaklık çok fazla değil ama 4 kişi gitmeye değer mi bir araştırmak lazım :)) (Teşekkürler)

Erkekler Ne Diyor 2

• ustadım sen sorarsın ve ben buraların yerlısı olarak cevap vermezmıyım:)

ankaradan cıkıyorsun 70 80 km sonra konya yolu uzerınde tsofda mola verıyorsun ıhtıyac ıcın,cayı yemegı guzeldır lavabolar ucretsızdır,basıyorsun gaza dogru kochısara,tuz muzesıne gıdıyorsun,cıkarıyorsunuz ayakkabıları tuz golunde gezınıyorsunuz,cıkınca yerlı kavun yıyıp u cekıyorsun kuludan konyaya donuyorsunyol dumduz,cetvelle yapmışlar kalablıksınız uykunuz gelmez:) mevlanaya kadar basıyorsun gaza radara dıkkat ama:) yuzde 30 a dek 166 tl:)mevlana zıyaretınden sonra meshur kuru'cu var merkezde orada kurufasulye yıyorsunuz ustune alaeddın tepesınde cay partısı... cıkıp tekrar donuyorsun Ankara yoluna basıyorsun gaza,cankırı yoluna gırıyorsun cankırı merkezı gecınce ver elını kastamonu ılgaz,tahmınen Ankara kastamonu 260 km cıvarı bılen gelırse anlatır,ben bılmıyordum gordum aşık oldum,yok boyle bır doga harıkası,tabelada goreceksınız mıllı park,donun ıcerıde 3-5 otel var dınlenme yerı var cıkın tertemız havada gezın cıgerlerınız yansın o derece..inişte derbent otele ugrayın ,havuzundan alabalık secın yapsınlar cıkısta bıraz bal alın ver elınızı tekrar ankara:(

konya seferınız bu hafta olur ve ogleden sonra baslarsa tsofda bulusuruz belkıde alaeddınde.. bu hafta tam gaz konya calısacagım bende:) sonra 15 gun arayala tekrar kastamonu..

0|1
    0|0
    • Eyvallah üstadım , teşekkür ederim..

Mevcut durum güncellemede yazdığım gibi.. Ama en yakın zamanda en azından sadece hafta sonu hızlı çekim bile olsa YalnızÇelebi ve senin verdiğiniz rotaları izleyeceğiz..

Hatta havaalanı gelen yolcu salonu muhabbetinde olduğu gibi elimde "YalnızÇelebi ve greeneyes'e teşekkürler" kartonuyla poz bile vereceğim, söz... :))

Görüşmek üzere..

• zaman kısıtlı dedıgınız ıcın bıraz esnekde olsa bu fıkır cıktı benden,gıdıs gelıs surenızı dusunun!

hangısıne gıdersenız gıdın,dıgerıne beraber gıdebılırız yeterkı zaman musaıt olsun...

yabancı degılmısızya bundan daha ıyı cevap olabılırmı:)

0|0
    0|0
    • Kış gelmeden ikimiz kısa da olsa bir tur atalım, iyi fikir..

Hatta KS'den kafa dengi birileri de eşlik eder belki..

• vampir dersek bıraz yaklasmıs oluruz:))

Yükleniyor...