Kızımın şekeri 202 çıktı?!!!!Lütfen bilenler yardımcı olsun

Kızım 13 yaşında 115 kilo babada da diyabet vardı yemek yemesini engelleyemiyoruz daha 10 dk önce bir kutu dondurmanın yarısını yedi daha başlarda olduğunu sanıyorum kilo vermesi için diyete başlayacak ama bunun önüne geçmek mümkün mü? Kızımı bu şekilde görmeye dayanamıyorum :'(

Güncellemeler:
Arkadaşlar yaş meselesini açıkladım benim hesabım yok burda sadece fikir almak istemiştik...Zaten çok şükür diyabet değil de insülin direnci varmış e diyetini de ne kadar zor olursa da olsun uygularsak hiçbir sorun olmazmış.Çok teşekkürler cevaplarınız için...

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• diyeti siz mi uygulayacaksınız bir uzman mı?

Endokrinoloji uzmanı ile görüşün. Şeker hafife alınacak bieşy değil. Yaşı daha küçük kilo vermekte sorun yaşamaz boyu uzarkende vermesi daha kolay olur. Ama şeker konusunda dikakt etmezseniz insülin e bağımlı olarak yaşayabilir. Doktor olmadan diyet uygulamayın şeker hastalarının diyeti kilo verme diyeti gibi değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir kutu fondurmayı elinden almayı akıl edemiyormusunuz.

Onu yaşıtlarıyla aynı ortama sokup kısıtlı hareketliliğinin sıkıntısını yaşatarak azim oluşmasını sağlamalısın. Evde sadece meyve kurusu verin ve sadece Sabah Akşam yemek olsun.

0|0
    0|0
  • diyetisyene gitmeniz çok önemli sonra kilosuna göre bir eğzersiz programı yapması lazım diyeti sakın şunu düşünmeyin az yemek olarak bu bana göre yanlıştır protein ağırlıklı ufak ufak atıştırmalarla 5 ögün yeğerek açlığını bastırır

ama not un şeker tuz gibi şeyleri çıkarması lazım hayatından (ekmek başı çeker uzak durması gerekenlerin başında )

yumurta domates türü şeylerde açlıığı bastıranlar arasında yer alır ve yemeklerde kesinlikle acı kullansın

0|0
    0|0
  • kzı 13 yaşında kilo 115 bu bir tuhaf durum

ikinci tuhaf durum yaş aralığın 18-24 arası..ne ara doğurdun bu çocuğu merak ettiM:)))kardeşin olmasın sakın

0|0
    0|0
    • kardeşim değil ben 34 yaşındayım kardeşimden rica ettim girebilmek için lütfen durumu anlamadan böyle şeyler söylemeyin

• en baştan belirtseydiniz keşke..çoğu kişi dalga geçtğinizi sandı...

bence suç sizde kızınız üzerinde otorite kuramamışsınız..ona sağlığın ne kadar önemli olduğunu eğer böyle devam ederse ilerde bir çok güzel yiyecekten mahrum kalabileceğini anlatın...o yaşta o kadar kilo.sanırım hastalık filan geçirdi aldı kiloyu yoksa yemekle mümkün değildir!

• Mümkünmüş demek sizden sonra hemen doktora gitik tahliller falan yapıldı aç karnına boyu Maşallah 1.67ymiş kilosuda sandığımızdan çok çıktı söyliyeceğim ama inanmayacaksınız kilosu 127 çıktı daha çocuk 13 yaşında ama nasıl bir tehlikede olduğunun farkında değil mutfağı kilitleyeceğim artık yapabileceğim en son şey bu..

• 202 yüksek fakat çok telaşlanacak bir durum yok.Hastaneye ve bir diyetisyene başvurmalısınız.Hiperglisemi hakkında da bilginiz olsun en azından bu hastalığı iyi bilin.Şeker hastalığı bilinenin aksine çok tehlikelidir.

0|0
    0|0
    • Engellenebilir mi peki?

• Şeker hastalığının fizyolojisi hücrelere kadar iniyor, bu yüzden engellemenin tek yöntemini ilaç olarak biliyorum.Ben daha toy bir sağlıkçıyım, bir doktora başvurmanız kızınız için daha yararlı olacak

• 115 kilomu gerçekten çok fazla diyetle olucak iş değil bu

0|0
    0|0
  • kac yasındasın ki sen?

0|0
    0|0
    • 34...Kendi hesabım değil bu merak etme kardeşimden rica ettim onun sayesinde soruyorum...

• eger iyi olmasını istiyorsan onun önce bir doktora göster burda yazacagına!

sonra bir diyetisyenden yardım al

sonrada birazcık soguk davran acımasız ol kızına karsı cigerden davranırsan hakim olamazsın .

Kızlar Ne Diyor 7

• 202 nedir yahu ?

bu çocuk 115 kiloya bi' anda çıkmadı ya. 80 oldu 90 oldu. hiçmi düşünemedin sağlık durumunun nereye varabileceğini.

Sen bu zamana kadar önlemini alma alma sonra düzelirmi dayanamıyorum de ağla.

daha çok ağlarsın.

yedirmeyeceksin. düzelecek. o kadar.

0|0
    0|0
  • psikoloğada götürün çünkü daha çok küçük arkadaşları tarafından dışlanmış kötü hakaretlerde bulunulmuş ve size söylemiyor paylaşmıyor olabilir belki psikologda az yemesine de yardımcı olabilir.

0|0
    0|0
  • Ee baştan kesicektin kızım

Anneler dayanamıyor yediriyor

0|0
    0|0
  • 11 yaşında mı evlendin diyeceğim de 11 yaşında çocuk yapmak mümkün değil

0|0
    0|0
  • onu sen kontrol edeceksin gerekirse devreye oklava girsin

0|0
    0|0
  • 18-24 yaşındasın 13 yaşında çocuğun mu var ?

0|0
    0|0
  • Kaç yaşında evlendin ki sen ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...