En güzel Çocuk Kitapları, oylayalım mı? :)

Kendimce en başarılı bulduğum 6 kitabı yazdım. Herkes en sevdiği çocuk kitabını (!) oylayabilir mi? Çocuk kitabı diye geçse de Her yaşta okunacak kitaplar.. Büyüdükçe değişiyoruz ve algılayışlarımız da değişiyor.

Ben Duman Adamlar diyorum. :))

• Küçük Prens
    61% (11)44% (4)56% (15)Oy Ver
  • Momo
    6% (1)11% (1)7% (2)Oy Ver
  • Şeker Portakalı
    28% (5)33% (3)30% (8)Oy Ver
  • Küçük Kara Balık
    5% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
  • Sineklerin Tanrısı veya Pal Sokağı Çocukları
    0% (0)12% (1)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• En efsanelri secmissin. Kucuk Prens ve Kucuk Kara balik cok ayri yerdedir. Haklarinda uzun uzun konusulabilir. Samed behrengi'nin tum kitaplari listeye dahil edilebilir. Seker Portakalini pek sevmem. Momoyu okumadim . Micheal Ende'nin bir diger kitabı Bitmeyecek Oyku yu tavsiye ederim.

Listede klasiklerden oliwer twist, tom sawyer, mercan adasi vs de olabilirdi.

Hatta jules verne klasiklerini de koyabiliriz. Iki yil okul tatili misal.

Neil Gaiman Mezarlik kitabi, coraline vs de olabilir.

Listede Cocuk Kalbi gibi bir ucubik kitabin olmamasi ise guzel. Cocuklarin korpe zihinlerini yikamak icin yazilmis kitaplar.

Sineklerin Tanrisi ise kesinlikle bir cocuk kitabi değil. Ilk okudugumda yasim pek buyuk sayilmazdi. Anlamamisim. Tekrardan okudugumda ise apayri bir yere yerlesti kitap. Kesinlikle coxuk kitabi degil. Korkutucu hatta.

Cocuk kitabi sanilan Alice Harikalar Diyarinda var bir de. Aklima gelmisken onu da yazayim.

Benim için en ozel olan ise Ferenc Molnar'in Pal Sokagi Cocuklaridir. Cok ozel.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 7

• Momo :) .

1|0
    0|0
  • Küçük Prens

0|0
    0|0
  • Yalnız Efe, okuyup sonunda 2 damla gözyaşı döktüğüm ilk kitap :))

0|0
    0|0
  • Küçük Prens ve Şeker Portakalı.

0|0
    0|0
  • Küçük Kemancı en sevdiğimdi .

Şıklardan A dedim .

0|0
    0|0
  • Küçük Prens

0|0
    0|0
  • Küçük Prens cok güzeldi :) Pal sokağı cocuklarıda aynı sekilde.

0|0
    0|0
Yükleniyor...