Sporun insan ruhuna faydalari

Spor yapan insanin, spor yapmayan insanlardan farki nedir? Insanin ruhuna, yasayis bicime ne faydalari vardir, tartisalim.. :)

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyden önce spor yapınca kendini daha sağlıklı hissedersin, sanki hayatı daha kaliteli yaşıyormuşcasına geçirirsin zamanını. Spor, sadece bedeni değil ruhu da zinde tutar. Zaten demek istediğimi spor yapan herkes anlar :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben spor yaptığımda atomu parçalamışım gibi geliyor öyle bir özgüven öyle bir mutluluk..

0|2
    0|0
  • Spor yapan daha mutludur her şeyden önce,diğer insanlardan daha hırslı ve daha özgüvenlidir

Duruşları bile farklıdır,vücut olarakta kıskanılan tiplerdir ;)

0|1
    0|0
  • stresten arındırır.kanı temizler.sanki kanın damarından çekilip tazelenip geri enjekte edilmiş gibi vücudunda sıcacık akışını hissedersin bu da cildi tazeler,gençleştirir.zinde olursun.bağımlılık yapar.günde en az yarım saat spor yapmazsan suçlu hissedersin kendini.

0|0
    0|0
  • en basiti rahatlatıyor

0|0
    0|0
  • Özgüven,rahatlık.Hem psikolojik sorunları olanlara çok faydalıdır; takım halinde çalışmayı öğreniyorsun,kazanmayı kaybetmeyi,mücadeleyi vs..

0|0
    0|0
  • Stres atmada bire bir candır aşkın yarısıdır spor :)

0|0
    0|0
  • Stresli oldugum zaman takarım kulaklıgımı yürüyüş yaparım koşarım eve gelince rahatlarım :)

0|0
    0|0
  • rahatltıcı etkısı vaar

0|0
    0|0
  • Tartışmaya gerek yok faydaları aşikar zaten.

0|0
    0|0
  • Mücadeleyi öğrenirsin ve spor sayesinde rahatlarsın. Aklıma bunlar geldi

0|0
    0|0
  • Dinç formda hissettirir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kısa bir süre panik bozukluk yaşadım, bu süreçte iyi bir psikoloğa gittim. ondan aldığım tavsiye; ''insan hiç dolmayan bir hazne değildir, biz her ne kadar normal olduğumuzu düşünsek de sıkıntılarımız içimizde birikir. bu hayatımızı olumsuz yönde etkiler. insanın içini boşaltması için tek yol, fiziksel aktivitedir. insan beynini rahatlatıp boşalmasını sağlayan (adını hatırlamıyorum) x hormonu sadece kalp ritmi 120nin üzerüne çıktığında salgılanır. bunu sağlayabilmek için ise en az yarım saat kalp ritmini 120nin üzerinde tutmak gerekir. bunu da ancak spor yaparak sağlayabilirsin''

0|0
    0|0
  • zararı olacak değilya ve de çok yararı var

0|0
    0|0
  • Ben spor yaptıgımda kendımı çok mutlu ve rahat hıssedıyorum mesela fıtnesse gıdıyordum 2-3 ara verdım çok sıkıldım tekrar baslıyorum :D

0|0
    0|0
  • daha enerjik oluyorsun,

0|0
    0|0
  • spor yaparken mutluluk hormonu salgılandığı için insan kendini hem fiziksel olarak hemde psikolojik olarak son derece iyi hisseder...

0|0
    0|0
  • Spor Mükkemmeldir.Özgüveni Artırır Akabinde Cinsel istegi ragbetleri Artırır ihya Eder .D Say Say Bitmez .D

0|0
    0|0
  • insan ruhunu daraltır

0|0
    0|0
  • Spor yapan insan daha sağlıklıdır faydası bu. (Düzenli besleniyorsa)

0|0
    0|0
  • Kendini daha iyi hissettirir ve öz güvenin artar yani kendini formda hissedersin.

0|0
    0|0
  • sahile gittiginde herkez sana bakıyo dostum :DDD

0|0
    0|0
  • Dinç,yaşama hevesi,çalışma hevesi vs.

0|0
    0|0
  • huzur, düzenli hayat en büyük artıları

0|0
    0|0
  • Özgüven verir insana