18 yaşından sonra dövüş sporlarına başlamak saçma mı olur?

Merhaba arkadaşlar 2 yıldır vücut geliştirme ile uğraşıyorum haftada 5 gün çok düzenli ve yeterli seviyede bir antrenman programın var boş vakitlerimi beslenme, body, fitness hakkında bilgi edinme ve makele okuyarak geçirdim. Çoğu salon hocasından daha bilgiliyim ve geriye kalan 2 günde bir dövüş sporu öğrenmek istiyorum kendimi geliştirebilirsemde üzerine yoğunlaşmayı düşünebilirim. Size sorum bu yaştan sonra dövüş sporlarında kendimi ne kadar geliştirebilirim?

Bu arada fiziğimin en çok boksa yatkın olduğunu düşünüyorum birkaç tane tanıdığım ve kendilerine çok güvendiğim hocalarımda sen boksa daha yatkınsın kolların uzun felan gibi yorumlar aldım.

Boy : 1.89

Kilo : 82

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır olmaz

0|1
    0|0
    • Peki kendimi geliştirebilirmiyim? En azından il turnuvalarına felan katılıcak kadar?

Kızlar Ne Diyor 4

• saçma olmaz öğrenmenin yaşı başı mı olurmuş

:)

0|1
    0|0
    • Öğrenmenin yaşı olmaz haklısın da. Kendimi ne kadar geliştirebilirim acaba en azından ufak çaplı bölge turnuvalarına felan katılıcak kadar geliştirebilirmiyim onu merak ediyorum.

• insan istedikten sonra her yaşta usta olabilir pampa kendine güven

• Hobi olarak normal

0|0
    0|0
  • denemende yarar var

0|1
    0|0
  • fizik müsait bence geç değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• asla geç değil daha gençsin

0|1
    0|0
  • Mixed Martial Arts ile uğraştım ama bırakmak zorunda kaldım , boyun uzun dezavantaj olur senin için , ama olabilir yani.

0|1
    0|0
    • mma için zaten en az 2-3 dövüş sanatı bilmen şart örneğin kickbox-güreş felan böyle kombinler yapman lazım ayrıca mma için en az 25-30 kg almam lazım bu boyla :D

• Bende 1 tanesi üzerinde yoğunlaşmak benim için daha kolay olur derken yaptığım sporda ilerlemek istiyorum demek istemiştim yani boks çalışıyorsam boks ta ilerlemek istiyorum mma değil :)

• tamam sen boks'da ilerle o zaman , zaten boksçularda prof olunca mma düşünür oluyolar

• 7 yıldır kickboxla uğraşıyorum 14 yaşimda başladım ama yinede geç başladım en geç 10 yasında başlanmalı , şimdi başlarsan müsabık bişe yapamazsın ancak teknik ögrnirsin zor yani

0|1
    0|0
    • hiçmi şansım yok :S ve siz kickbox - box hangisini tavsiye edersiniz ?

• Kickboks u öneririm öğrenmenin yaşı olmaz .. Boyun uzun rakiplerin kısa olcağından avantaj sağlarsın boks gibi sadece yumruk değil ayaklarınıda geliştirebilirsin bende kickbokscuydum bence bir düşün .. Saygılar kardeş..

0|1
    0|0
    • Eyv. hocam saolun. Boks la kickbox arasında gidip geliyorum.

• Anladım hocam. Peki geleceğe dönük düşünücek olursak kickbox boxtan daha mı avantajlı diyorsun ? Ayrıca küçüklüğümden beri kickboxa hep ilgi duymuşumdur daha erkeksi geliyor tekme yumruk felan :) İzlemeye bayılırdım ama bu yaştan sonra gerek yumruk gerek tekme kombinasyonlarını felan öğrenmem zor olur diye düşündüm.

• Benim kursumda .. 35 yaşında adam vardı spora başlayan şimdi dereceler getirdi :) herşey sen istersen olur ;)

• kıck boksta olur boyun uzun ıyı tekme atarsın

0|1
    0|0
  • Bence deene

0|1
    0|0
  • Hayır neden saçma olsun ki ...

0|1
    0|0
  • Herkez degisik calisir o adamin dedigide olur seninkide, vucudunla nasil iyi hissediyorsan oyle calismalisin. Bilmeden konusma

0|0
    0|0
  • zor iş tabi

0|1
    0|0
  • Hacı madem o kadar bilgilisin, benim de kafama takılan bir soru var, yardımcı olabilir misin?

0|1
    0|0
    • Tabi buyrun

• Kilo vermek istiyorsan kas çalışmasına ek olarak cardio da çalışmalısın. Ha cardio yapmadan da zayıflamazmıyım dersen zayıflarsın ama cardio ile çok daha hızlı zayıflarsın. Benim tavsiyem madem kilo vermek istiyorsun antrenmanlarını biraz sıklaştır ve kesinlikle basit karbonhidrat tüketme en önemlisi bu.

• teşekkür ederim

• Hic birşey bilmediğini 5 gün antrenman yapıyorum yazdığından ögrendim

0|1
    0|0
    • Ne alakası var ?

• Yaaa git allah aşkına her insan başka o 48 ve 72 saate 8nanıyorsun işte ben de diyeyim daha

• Ne alakasi varya vucudu nasil guzel tepki gosteriyorsa oyle calisir, herkezin calismasi farklidir. Ogren oyle konus daha nezaman basladiysa, 1aymi?

Yükleniyor...