Devlet memuru olmak..

Siyasetle ilgilenip muhalif olup da devlet memuru olan var mı? Ne kadar zor bir durum olduğunu, özellikle de bu zamanda, onlar bilirler ancak.. bir söz söyleyesin gelir ispiyoncu mu bunlar acaba der susarsın sosyal medyada aadres açmaya kalksan kafana estiği gibi şeyler paylaşamazsın, derneklere kuruluşlara üye olamazsın, katıldığın gruplar, gittiğin geldiğin yerlere etrafındaki insanlara dikkat etmek zorundasın. aklıma yakın zamanda sosyla yaşamı yüzünde atanamayıp intihar eden hakim adayı didem geldi... sizce biter mi bu çile?

Güncellemeler:
Peki, kpss puanımla atama bekliyorum yakın zamanda twitter adresimle siyasi yazılar yazdığım oldu ama sildim sonra ama twetter adresimde tc var başında. sizce şimdiden onu silmeli miyim yoksa çoktan ismim fişlenmiş midir? yoksa atanınca mı silmeliyim?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• devlet memuruyum, aynı zamanda hükümete karşıt görüşteyim, çalıştığım yerde nerdeyse kimseyle uzun uzadıya muhabbet etmiyorum ve onların muhabbetini aramıyorum, aynı görüşte olduğum insanlar belli ediyor kendilerini ve sohbetleri yetiyor, internete falan gelince bu şekilde paylaşımlarda yapıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, ama biz de isterdik karşıt görüşte olsak da insanlarla rahatça konuşabilmeyi bu zamana kadar o kadar kısıtlanmıyordu, Türkiyede millet koalisyon hükümetlerini kimse istemiyor deniyor ama koalisyon hükümeti olması bu konu için oldukça gerekli bişey

1|1
    0|1
    • mumla arıyorum koalisyonu mumla :(

• Güncellemeye sakın yapma diyorum,

• devlet memuru olmak kısmet işi, bunu yaparsan bundan sonra hep çekinerek davranacaksın

Erkekler Ne Diyor 8

• Sizi duyanda FBI da işe başlayacaksınız zanneder,bence itici düşüncelerden arınmaya bak... ;)

0|0
    0|0
    • :)) işin içinde değilsen böyle düşünmen normal ama psikolojik işkenceyle karşı karşıyayız

• siyasi görüşü yüzünden bir türlü asil memurluğa geçirmeme ihtimalleri yok yani? ayrımcılık benim yorumunda nerede var söyler misin, ben derdimi anlatıyorum... siyasi konulara, kitaplara, makalelere, olaylara ilgiliyim ve fikrimi belirtirim bu benim tarzım ruhum kimliğim. ve bunun başıma açabileceği dertleri anlamaya çalışıyorum

• Benim görüşüm,uygulanan bilgisayarlı kura sistemiyle, siyasi otoritelerin bu konunun dışında kaldığı yönünde ve işsizlik sağcı veya solcusuyla bu ülkenin en büyük sorunlarından,ki 2 üniversite bitirmiş, belediyede sekreterliğe ve çöpçülüğe razı arkadaşlarım var... ;)

• facebook'da burada internetteki hiç bir yerde fikirlerimi açıkça sunamıyor söyleyemiyorum, paylaşımlarıma dikkat ediyorum her sayfayı beğenemiyorum önce arayıp sonra takip ediyorum

0|0
    0|1
    • ben burada pek dikkat etmiyorum sakıncası olabilir mi sence?

• güncellemeni cevaplayım, üzülerek söylüyorum'ki tc yazısını şu an kaldır . fişlendin ya da fişlenmedin diyemem fakat devlet memurları özellikle polis ve askerler siyasetten uzak olmak durumundadır tc furyası'da bir siyaset çelişkisinin ardından başlamıştır atamayı nereye bekliyorsun ? mülakat v.b birşeye girecekmisin ?

• mülakata gerek yok kpss puanıyla neresi tutarsa oraya

• Memurluk yapacağım ve yapmak isteyebileceğim bir olay değil

0|0
    0|1
    • bana göre de değil ama bazen şartlar seni ona itiyor :(

• Bitmez kısa ve öz

0|0
    0|1
  • Her şey dert bu memlekette gerçekten bazen tası tarağı toplayıp gitmek istiyorum.

0|0
    0|0
    • üni.yi kıbrısta okumuştum orası bile nasıl farkediyor şimdi bunalıma girdim

• Bazen yurt dışındaki insanlara laf ediyorum robotlar bilmem neler diye de en azından çalışma şartları daha güzel ve düşüncelerini daha özgürce sergileyebiliyorlar. Yazdıkların o kadar doğru ki ekleyecek tek bir kelime dahi yok. Bilmiyorum bu işin sonu ne olacak.

• insanlar dusunce bilmem neyinin bokunu cıkardı artık

alan memlun veren memnun

sevmiyorsan olmazsın olur biter

0|0
    2|0
  • Sürekli izleniyorsun rahat yok,

bu çile her hükümette sürecek birşey

0|0
    0|1
  • apolitik bir insanım ve muhalifim...fikirlerimi açık açık söylemiyorum çünkü insanların ne kadar p...şt olduğunu öğreneli çok oldu...

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 2

• kurtuluşun yok her hükümette karşı görüşte olanlar bu çileyi çekecek. çekeceğim .s

1|0
    0|1
    • güzel günler yakın gibi geliyor, bundan sonra ya sol görüş iktidar olur ya da koalisyon

• sağ görüşten sol görüşe geçişin çok olduğunu düşünüyorum dış siyasette omurgasız oldukları artık güneş gibi ortada

• mülakatlarda şu tarihlerde bilmem ne otelde kalmışsınız neden ve kimle ordaydınız diye sorulan bir düzende söylediklerin ilginç gelmedi :/

1|1
    0|0
Yükleniyor...