Başarı nedir? (Bilen cevaplamadan geçmesin^^)

Bir başarıyı elde etmek için belli bir müddet (en az 1-3 yıl arası olarak düşünün) çok mu çalışmak gerekir yoksa yılların birikimi mi etkilidir?

0|0
14|50

En İyi Erkek Görüşü

• Bir insanın sevgisini kazanmaktır

1|0
    0|0
    • Ne güzel dedin ya... Makam mevki boş insanların kalbinde yer edinemedikten sonra...

Erkekler Ne Diyor 49

• Okuyup bir iş sahibi olup mutlu olduysan başarılısın demektir

0|0
    0|0
  • sana en basit olarak söleyim.başarı arkadaşların dışarda gezerken senin evde çalışmandır.Başarı Babangil düğündeyken senin evde soru çözüyo olmandır.Başarı Sevgilin Dışarı çıkalım dediğinde ders çalışmam gerekiyo demektir.Başarı saatlerce arkadaşların facede dolanırken senin sorular arasında dolanmandır.işte bunları yaparsan başarırsın İşte başarı Budur

0|0
    0|0
  • sana gösterilen hedef veya ulaşmak istediğin yerde olmak değildir başarı. ulaştığında mutlu olduğun her şey başarıdır, başkası için başarılmaz, başarı senindir. çünkü başarı sadece sen mutlu olduysan başarıdır. örnek olarak tıbbı vereceğim, herkes oğlu doktor olsun ister, çocuk tıbbı kazanır ve doktor olur ama kendisi mutlu değildir. aile açısından başarıdır ama bu aslında bir başarı değildir. başarı bencil olmayı gerektirir ve bencil olmayı gerektirmesine rağmen getirdiği mutluluk açısından paylaşılabilir...

0|0
    0|0
  • ikisi de :) birikimi oluşturulmak için mantıken çalışmak da gerekiyor. Gerçi herkesin birikimi kendine göre farklıdır ama tecrübe nasıl yaşanmışlıklardan sağlanıyorsa, birikim de emek harcayarak sağlanır. tabi bence :)

0|0
    0|0
  • herkezin başarı kriteri fazladır.Bazıları için ünüversite sınavına kazanmak normal birşeyken bazıları için bu büyük bir başarıdır. :)

kısaca başarı hedeflediğin, arzuladığın birşeyi elde etmektir.

Bir kızı yatağa atmakta başarı sayılırken aynı zamanda bir kızın annesinin hastalığının tedavsi için yurtdışına götürmesi ve ölür denilen annesini yaşatmasıda bir başarı sayılır :)

0|0
    0|0
  • Başarı, etik çerçevesinde fırsatları akıllıca değerlendirmek veya değerlendire bileceği fırsatları oluşturmaktır.

0|0
    0|0
  • başarı benim belirlediğim kriterlere göre benim istediğim şeyleri birilerinin veya benim yerine getirip getirememesidir..

0|0
    0|0
  • benim için başarı mutlu olmaktır.

0|0
    0|0
  • Benim icin basari = zeka.

Sizin lq seviyeniz yeterli degilse yillarca calissanizda bir yere gelemezsiniz..Ancak gercekten zeki bir insansaniz o kadar kisa surede istediklerinizi yaparsiniz ki buna siz bile inanamayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Kordinasyon önemli . Ne çok çalışmak nede biriik tek başına iş yapmaz. Birikimin çemberinde emekleri eriticeksinki adam akıllı bir şekil alsın.

0|0
    0|0
  • başarı nedir... aslında başarı çalışmaktan çok ona inanmaktır. mesela kendini yenmek bile bir başarıdır. istediklerini elde etmek hayallerini gerçekleştirmek hepsi bir başarıdır. sabah kalkıp o azimle spor yapmak bile senin için bir başarıdır çünkü başarı inanmaktır inandığından vazgeçmemektir. bu yüzden önce insan kendisine buna inandırmalıdır inanan insan her çalışmanın her işin her başarının üstesinden gelir.

0|0
    0|0
  • bana göre başarı dünü ve yarını düşünmeden bugüne konsantre olarak elinden gelenin en iyisini yapmak ve yıllar sonra dönüp arkaya baktığında vay be neler yapmışım demektir :) tabii bunlar çoğaltılabilir kimseye muhtaç olmamak da bir başarıdır mesela :)

0|0
    0|0
  • Alnının teri ile kazanmak paraya kan değil ter akıtmak en üstü hedeflemek ama yükseldikçe alçalmak burun büyüklüğü yapmamak ezmemek yermemek allah seni bu gün vezir ediyorsa yaptıklarını görüp rezil de eder haddini bilmektir başarı bazen mahalle arasın da futbol oynayan çocukları izlemek bir gün evladının büyüdüğünü görmektir başarı saygısı olmayanı dövmek değil saygıyı öğretmektir başarı kisve altında ülkeyi soymak değil ülkeyi soyanı bulup çıkartmaktır başarı

0|0
    0|0
  • Haz almak..

Çekingen'e göre..

0|0
    0|0
  • İnsan İstedikten Sonra Başarı Gelir Her Konuda.Yeterki Azimle İstikrarlı Bi Şekilde Çalışılsın

0|0
    0|0
  • başarı saadettir,

"saadet, hayatı olduğu gibi kabul, yüklerine rıza, ıslahına gayrettir."

Âmâk-ı Hayal

0|0
    0|0
  • En büyük başarı, başarı yolunda ki başarısızlıklardan ders almak tecrübe etmek ve tekrarlamadan en baştan tekrar başlamaktır.

0|0
    0|0
  • 1 3 yıllık çalışma seni sadece o zamana hazırlar o anlık başarılarını düzenler ama yılların birikimi herzaman başarı demektir

0|0
    0|0
  • Birikim yokken, herkes yapamaz derken çalışıp kazanıp herkese kapak yapmaktır ve daha sonra herkesin seni örnek gösterip çalışırsan olur demesidir...

0|0
    0|0
  • Kendi fikrin ile yükselmektir...

1|0
    0|0
  • Hedeflerin vardır ulaşmışsındır o senin başarındır,bu 1 yıl on yıl yüz yıl değil önemli olan amaçtır.

0|0
    0|0
  • ben tembel adamım. pratiğini öğrenirim ama sonuçta başarırım :)

0|0
    0|0
  • Kafayı s*ken iç sesleri susturup, uykuya dalabilmektir...

0|0
    0|0
  • Yaptığın bir şey için kendini mutlu hissedebiliyorsan başarılısındır

0|0
    0|0
  • tabi ki ikisi de gereklidir, sadece çalışarak başarıya ulaşılmaz, bunun için bir birikim gerekir. aslında bu biraz da birbiri ile bağlantılı, yani uzun yıllar çalışmalısın ki bir birikimin olsun ve başarılı olasın.

0|0
    0|0
  • egitimde basari icin calismak gerekir iki hafta sonra master tezimi verip bir zafere daha imza atip tatile cikacagim...

0|0
    0|0
  • başarı bu insanları buraya çekebilmektir :D

0|0
    0|0
  • Başarı insanın kendine yakışanı giymesidir asjdasf

0|0
    0|0
  • Tüm hataların doğruluğudur başarı. (İnce)

0|0
    0|0
  • Başarı mutlu olduğunu hissetmektir ve daha da güzeli başka insanları da mutlu etmektir.

Fakat mutluluk nedir dersek?

Mutluluk yolun sonundaki hedef değil,yolun ta kendisidir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 14

• Başarı, tıklım tıkış metrobüste ineceğin durağı kaçırmamaktır.

0|0
    0|0
  • Hayatta %90 oraninda mutku olabilmektir.Basari icin omrunden daha fazlasini verip verirken de mutlu olabilecek kadar dayanikli olmak gerekir.

0|0
    0|0
  • Nasıl bir başarı istediğine bağlı? eğer sorduğun okul sınavlarında ki başarıysa bu dediklerinin ikisi de etkili olabilir örneğin ben başarımı yılların birikimine borçluyum ama bir çokları da aynı başarıyı 3 yıl çok çalışarak elde edebilir pekala.

ama hayatta başarı istiyorsan( genel olarak bir çok alanda başarılı olmak maddi+ manevi ) yılların birikimi hep bir adım öndedir...

0|0
    0|0
  • Başarı çalışkan insanların hakettiği yere gelmesidir bence başarıyı etkileyen şeyler zeka ve çalışma azmi kimisi derste dinlere o an kapar kimisi sürekli tekrar ederek zekide olsan çalışmıyorsan Allahın adaleti girer oraya ve nasip olmaz sonuç olarak çalışmıyorsan başarılı olmayı bekleyemezsin.

0|0
    0|0
  • başarı hedefleri elde edebilmek için yılmadan çalışmaktır pes etmemek vaz geçmemektir sonuç ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Insan Ya basarisiz ya da Zaten basarili dogmustur-Kendi fikirleriyle yöntemleriyle yüksege tirmanir oysa kafasi calismayan hergün gece gündüz calissada cok zor basarir ve cok zor istedigine sahip olur ! Akil ve zeka ile ilgili bisey !

0|0
    0|0
  • Başarı istediğini elde etmedir lakin başaramıyorsan hedef küçültebilirsin.

0|0
    0|0
  • Bence başaro her defasında başaramayıp tekrar başarmak için uğraşmaktır,ayağa kalkmaktır..Başarı bir süreçtir..

0|0
    0|0
  • başarı başaracagım dıye baslayıp basarardım dıyebılenındır :D

0|0
    0|0
  • Her başarı belli bir çalışma ve azmin sonucudur ama sonuçta neyi başarmak istediğimize göre bu süre değişkenlik gösterir.

0|0
    0|0
  • başarı yapacağın şeyin mantığını kavramaktır. süresi sana bağlı. azmine ve istekliliğine

0|0
    0|0
  • hepsi ve daha fazlası

0|0
    0|0
  • Başarı seni geride bıraktığını sananlara tepeden bakıp koydum mu ? demektir.

0|0
    0|0
  • kendin için koyduğun hedeflere ulaşabilmektir. eğer ulaşamamışsan fakat yine de kendini tatmin edebilecek bir noktadaysan bu da bir başarıdır tabi. kısacası varmak istediğin hedef doğrultusunda çıkılan her basamak başarıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...