İp atladım arka baldır kaslarım ağrıyor, ne yapmam lazım?

dünden beri sabah ve akşam 300 kez ip atlıyorum. ama bu sabah arka baldır kasım ağrımaya başladı. gastroknemius kası deniyormuş. sanki yırtılcak gibi gergin hissediyorum. neden öyle oldu ne yapmam gerek erkekler siz daha iyi bilirsiniz.

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• 2 gün dinlen geçer

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• ısınmadan yaptıgın icindir

0|0
    0|0
  • Ben fitness'a ilk başladığımda kol çalışmıştım ama bayağı uzun çalışmıştım. Diğer gün kolumu dahi açamıyordum tam dümdüz olmuyordu sanki birşeyler çekiyor gibi ağrıyordu.Her gün o ağrı azaldı 3 güne tekrardan normale dönmüştü kolum , seninkide benzer olabilir çok zorlamışsın

0|0
    0|0
  • gün içerisinde geçer dinlenmene bak

0|0
    0|0
  • kas gevseltıcı kullan bunu hergun yapıyosan yanı ıp atlıyosan max 2 gun daha acısını cekersın sonra vucut alısır korkulacak bısey yok

0|0
    0|0
  • 1Gün ara 1 gün ip şeklinde git alısırsın merak etme daha yeni basladığın için kaslarda ağrı normal :D

0|0
    0|0
  • Biraz isinma hareketleri yap kaslar çalisirdir

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :)

• Bir dönem spor yaptim önce hafif koşu ir kactur sonra isinma hareketleri en son ip :) bir sey degil kolay gelsin

• Merhaba Milli sporcuyum 2 kere lif yırtılması ön çapraz bağlar vs. çok ameliyat oldum :)

İp atlarken sakatlanan biri görmedim sonuçta kondisyon için ip atlıyosun 2 gün dinlen sonra tekrar başla ama 300 falan yapma yavaş yavaş git birden yüklenme :)

0|0
    0|0
    • arada dinleniyorum. mesela ilk 150 yapıyorum. 5 sn bekliyorumu 80 bir 5 sn daha dinlenip 70 tane yapıyorum bir şey olur mu ? :D

• amacım iki haftada 3-4 kilo vermek :D

• Kilo vermek için deparlı koşmanı tavsiye ederim İp Atlamanı değil :)

• normaldir ama biraz daha aza indir vucudun ham olduğundan dolayıdır kaslar gelişiyordur bende yeni fitnessa başladım şuan kol kaslarım bu yazıyı yazarken bile ağırıyor

0|0
    0|0
  • kendini çok kasmışsın ondan dır

0|0
    0|0
  • kas gevşetici şart

0|0
    0|0
  • İlk zamanlarda ağrı olur, neticede kaslar çalışıyor, alıştıkça geçer

0|0
    0|0
  • yapmadan önce bşraz esne , yeni başladığın için kasların alışkın değil bir kaç gün sonra geçicektir.

0|0
    0|0
  • az dinln derim

0|0
    0|0
  • bende sana atlıyım mı panpa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Neden erkekler daha iyi biliyormuş ? :)

Bir şeyleri doğru yaptığın için ağrıyor.300 ip atladın mesela, 20 dk olsa, 20 dk daha cardio çalış, sonra basen, karın, bacak, sırt, göğüs vb. çalış.Sonra da esneme hareketleri yap.Eğer esneme hareketleri yaparsan daha az ağrıyacaktır.

0|0
    0|0
  • Bir iki gün bekle gecer bacaklarını isitmadan yaparsan biraz öyle olur canım

0|0
    0|0
  • İp bir dönem bende atlayim dedim.Vücudu iyi ısındırıyor ve yorucu aslında.Sana kas hakkında şunu yap bunu yap dersen yanlış olur canım bence uzman doktora git.İp atlamadan zorlamadan esnetme gerdirme hareketleri var onları yapmayı unutma.

0|0
    0|0
  • yeni mi başladıysan ve 300 kez yaptysan bu agrı normal

0|0
    0|0
  • Yeni başladığın için ağrıyor doğru çalışıyorsun demek ki.

Dinlenmeyi de ihmal etme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...