Günaydın arkadaşlar..bi konu hakkında yardımlarınızı almak istiorum..

şimdi söz nişan ayrı olucak söz evde aile arasında o tamam..nişan ise ben evde bahcede düşünüyorum salonda olursa maddi açıdan iki tarafada pahalıya mal olmasın die..salonda olursa nişanlık filan erkek tarafının 1bin tl gideri olucak kız tarfınında salon parası pasta parası filan 1bin tl..şimdi ben masrafı aza indirip az kişi ile mi nişan yapayım evde kapınun onunde.. yoksa salonda buyuk nişanmı? sevgilimi düşünmem ii olurmu hatır gonul deger bilirmi kayınvalidem cunku kadın cok soguk.. ben onları dusundugum kadar onlard a beni düşünürmü ileride?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• bence söz nişaan diye ayırma direk ikisinide bir akşamda evde aile arasında yap geç,şahsen ben öyle yapardım.Millet eğlensin diye ,gösteriş olsun diye yapılan şeylere karşıyım şahsen ben.Düğün bile yapmayıp yurtdışına balayına giderdim en azından bana faydası var.Büyük nişan büyük düğün yapıyorsun sorunu derdi tasası hiç bitmiyor kimsede memnun olmuyor zaten.En azında ben ve eşim memnun oluruz :)))

0|1
    0|0
    • güzel düşünuyorsunuz:) tebrık ederım bu da aklımda kalsın bı kosede

• aynen o yüzden sen ve sevgilin nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın :)

• teşekkürlerr:D

Erkekler Ne Diyor 9

• Gunaydın. iyilik yap yeter

0|0
    0|0
  • En ekonomik olanı yapmalısın. Dediğine görer 2 bin TL kar ediyorsunuz. Bu iyi para. Bu 2 bin TL ile evin ihtiyacı olan çoğu şeyi alabilirsiniz. Kadın dediğin tasarruflu ekonomik olucak. Kocasını yapışmiş sülük gibi sömürmeyecek. Gerektiği zaman en az parayla evi aylarca idare edebilecek.

Sen kayınvalidene ne kadar saygı sevgi gösterirsen sana o kadar saygı sevgi gösterir. Eğer göstermese bile sen yine de saygıyı elden bırakma. İnsanlar yaşlanınca hastalıklar yüzünden acı çekerler. O acılar yüzünden aksi olabilirler. Anlayışlı ol bu konuda. İnsan acı çekince sinirli olur çünkü. Yaşlılara bu konuda anlayış göstermeliyiz. Çünkü yaşlanınca biz de aynı duruma düşüp saygı göremeyebiliriz.

Onlar da seni düşünür inşallah. Karamsar olma.

0|0
    0|0
  • yaşa senin gibi kız bulmak zor bu devirde. ben de nişanlanmıştım kız dedi illa büyük nişan olacak peki dedik bu sefer anası da nişanlıklar olacak salonda sergilenecek yine peki dedik annem aldı etti o kadar para harcadı. neyse büyük nişanda asılan paralarla düğün salonunu kız ödedi hiç zararımız olmadı benim hatta 1000tl karım oldu fakat kızın annesi anneme sahte bilezik astı anası diye dedikodu çıkardı bizde şok olduk annem kaç defa gitti anlamadılar annesi çok uyuz erkek fatma gibi kadın kocasından da ayrılmış sinir küpü yani. sonra ben de dedim kıza tamam alalım madem bir şekilde bilezik değişmiş kuyumcuya soralım ya da alalım ama bilezik onlarda da kalmıştı bir hafta sonra ben kutuya bakmadan aldım sakladım o benim annemden şüpheleniyorsa ben de onun annesinden şüpheleniyorum. sonra anlaşamadık bir türlü ayrıldık 3 ay önce 15 gün nişanlı kaldım.

0|0
    0|0
    • sizi cok iyi anlıyorum ama bu devir de kimseye sevgiye iyiliğe kalbe önem vermez malesef.. anneler maddiyatcıysa kızları on kat daha maddiyatcı ben sevgılımı kendı ailesinden cok dusunurum bısey alıncaksa masraf olmasın en uygununu al ılla alıcam dıosan derim.. ama bı kavga cıksın sen benı mutlu edemıosun der hemen diecegım o ki keşke merhametsız kotu kaalplı olsaydım ozamn uzulen ben olmazdım sizde kafanza takmayın Allah herseyı gounlunuze gore versın

• Şimdi çevrenize baglı kalabalık çevren varsa kalkıpta gelmeyın dıyemezsın mesela bıze bı davetıye geldi gecenlerde çocuklarınızı getirmeyin diye babam sinirlendi gitmiyoruz dedi geçenlerde halamların dugunu vardı salon tuttular masraf ettiler 20-30 kişi tek geldi yani size göre değişir

0|0
    0|0
  • İyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir.

Sen elinden geleni yap herşeyin karşılığını beklemeden..

0|0
    0|0
  • 1 bin tl hesapları yapıyorsan hazır değilsin demektir,en azından ekonomik olarak.

Acelen ne evlenmen şart mı zorlama o kadar.Sonrasında bu hesaplarla hayat çekilmez..

0|0
    0|0
    • beni yanlıs anladınız ben erkek tarafını dusunuorum sevgılım kendı yapıcak herseyi sıkıntıya giirip ilerde evlendiğimizde yine biz borcu oducez sıkıntı cekıcez anlatabildim

• hıc eevlenmedınız sanırım :)

• Bir kere denedim uzunca bir sğrede öyle kaldım.Ama şu an bekarım.26 yaşındaydım.Şimdi bu aklımla 26 yaşımda olsam asla aynı davranmazdım...Evlenmezdim demiyorum ama başka türlü olurdu...

• evleneceğin adamı düşünmen güzel netice borçalanacak bu adam ve o borcu beraber ödeyeceksiniz. özellikle nişan ve düğün yakınsa fazla pahalıya kaçmayın derim.

0|0
    0|0
  • Hayırlı sabahlar...

0|0
    0|0
  • Bence salonda daha iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• evleneceğin kişinin doğru kişi olduğunu düşünüyorsan, iyi biriyse ve aşıksanız kalanların bir önemi yok ve herkes senin gibi tutumlu birine saygı sevgi besler..gayet güzel düşünmüşsün

1|0
    0|0
    • sizede en iyi cevap secmek ısterdım ama bir tane secme hakkımız var.. dediğiniz gibi erkek arkadasım bunu hakedıyor ben onun temiz kalbini sevdim geri kalanın önemi olmamalı .. beni sevip sevmemeleri onlara kalmış..sen de guzel yorumun ıcın saolasın +1 verdım :)

• düğün tarihi uzaksa salonda yap nişanı ama düğün yakınsa gerek yok bence

1|0
    0|0
  • Bence salonda olsun. Bi kere oluyo çünkü.

0|0
    0|0
  • sen kendini de düşünüyorsun.Nişanı kız tarafı yapar.

0|0
    0|0
    • nişanı tabiki kız tarafı yapar benım ailemın durumu onlarınkınden daha iyi.. kendimi dusunsem gelen takıyla salonu verırırm.. o nişanlık gerekısz masraf dıo birdaha gıyınmıcen negerek var dio ben kendımden cok onları dusunuorum..

• düğünde açığı kapatırsınız:)

• ama farklı şehir...bakalım dugune herkes gelırmı yıne araba tutulcak fılan yanı hertırurlu masraf olcak neyse saol sen

• Herkezin bir durumu var demi sende duruma göre yap işte böyle ama bence nisani kapinin önünde yapmayin

0|0
    0|0
    • nedenki kötumu olur cok mu eskıde kaldı salonda cok gosterişli olmazmı muzık dans pasta nısanlık fotograf fılan

• E kapinin önünde ayni masraf sadece ortam degisik farketmez yani ortam fiyati degisik

Yükleniyor...