Arkadaşımın aşkı ya da aşkımın eski sevgilisi

Sorum herkese..En iyi arkadaşınızın aşkının size deli gibi aşık olduğunu farkediyorsunuz..Aslında sizin de onda gönlünüz var..Aşkı seçseniz arkadaşınızı kaybedeceksiniz,arkadaşınızı seçseniz belki de muhtemel eşinizi..Ne yapardınız?

Ben ne mi yapardım? Arkadaşlık bir yere kadar..Tabii ki aşk..Toplum kuralları dediğinizi duyuyorum? Umrumda değil :)

0|1
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunuza benzer bir olayı lisedeyken yaşamıştım. Karşı komşum aynı zamanda da sıra arkadaşım başka sınıftan bir kıza deliler gibi aşıktı ama bir türlü açılamıyordu ve benden yardım istedi. Arkadaşımı çok sevdiğim için o kızla ben konuşmuştum ama tabi pat diye söylemedim. Diyelim bir arkadaş ortamında otururken o kıza Ahmet'te matematiği çok sever işte Ahmet'te yetenekli çocuktur gibi bir takım söylemlerde bulunuyordum. Kızla karşılaştığım her ortamda bir şekilde Ahmet'i övüyor onun ilgisini Ahmet'e çekmeye çalışıyordum.Fakat zerre tepki vermiyordu. Bir gün Ahmet'in durumuna çok üzüldüğüm için ne yapıp edip Ahmet'le Eda'yı buluşturmaya karar verdim ve Eda'yı bir cafeye davet ettim Ahmet'te sanki oradan geçiyormuş da bizi görmüş gibi bize katıldı sonrada ben bir işimin çıktığını bahane ederek yanlarından ayrıldım. Akşam Ahmet'le nasıl geçtiğine dair konuşuyorduk ki Ahmet'in yüzü asıktı ne olduğunu sorduğumda bana verdiği cevap şuydu: "Eda bana seni sordu Mehmet. Benden seninle onu daha yakından tanıştırmamı istedi" Beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Ne yapacağımı şaşırmış bir vaziyetteydim. Ağzımdan çıkan tek söz : Eda seni kıskandırmak için yapmıştır. Takma kafana kadınlar sevdikleri erkeği kıskandırmaya bayılırlar"demiştim. Fakat Ahmet çok üzgündü. Ertesi gün okulda Edayı her gördüğümde kafamı çeviriyordum. Yanıma yaklaştığı anda ne yapıp edip uzaklaşıyordum. Günler bu şekilde geçerken Ahmet her defasında bana şunu söylüyordu: " Eda bana seni sordu" Ahmet bana bu cümleyi her söylediğinde üzüntüm artıyordu. Çünkü arkadaşımın sevdiği bir kızı sevip dostumu kaybedemezdim. Bir gün okul çıkışında Eda okul kapısında beni çekti ve benimle bir şey konuşmak istediğini söyledi. Okulun arka bahçesine geçmiştik. Etrafımızda hiç kimse yoktu ve Eda bana bağırarak şunları söyledi:" Niye böyle yapıyorsun niye her fırsatta beni uzaklaştırıyorsun" Ne diyeceğimi bilememiş ve konuşmakta zorlanmıştım. Bir yandan da yağmur başlamıştı. Ben yağmuru bahane ederek gidelim diyordum ama Eda gitmemekte ısrarlıydı. Ahmet'in ona aşık olduğunu söylesem de beni dinlemiyordu. Ben her zaman ki gibi arkamı döndüğümde Eda ağlıyordu ve tek bir kelime etti : "LÜTFEN! " ne yapacağımı bilemez bir şekilde Edaya döndüm ve nasıl olduysa onu öptüm.O esnada bir yanım ne yaptın sen diyor öte ki yanım yapmam gerekeni yaptığımı söylüyordu. Akşam Eda ve ben Ahmet'e onunla önemli bir şey konuşacağımızı söylemek için aradık ve bir cafeye davet ettik. Bunu Ahmet'e nasıl söyleyeceğimizi düşünürken Ahmet yanında bir kızla geldi ve bize " Arkadaşlar sizi Ayşe ile tanıştırayım" dedi. ŞOK olmuştuk. Ne diyeceğimizi şaşırmıştık. O gün Eda ve ben önümüzde ki o tatlıları nasıl yedik ya da nasıl yiyemedik :) bilemiyorum. Cafe den kalkarken Ahmet beni bir kenara çekerek şunları söyledi :" Sıkıntı yok dostum. Sen üzerine düşeni fazlasıyla yaptın ben her zaman yedekte bir kız tutarım rahat ol" dedi ve Ahmet'le sarıldık. Hikayenin böyle bitmesi sanırım herkes için iyi olmuştu :)

Buda benim cevabım:)

1|0
    0|0
    • roman tadında bir anı bu..ayarlasan olmaz :) ama süpermiş bayılırım mutlu biten sonlara..Keşke herkes her duruma hazırlıklı olsa böyle..Sonra Eda'ya ne oldu peki?

• Diyarbakır ,kimbilir belli mi olur hayatın bizlere neler getireceği, ne gibi sürprizler hazırladığı? İyisiyle kötüsüyle herşey bizler için..

• sen de sağlıcakla kal..benim de eşimle dışarı çıkmam gerekiyor..Malum bugün Pazar :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Simdi gozunuzdeki filtreli gozlukleri cikarin ve olaylara gercekci bakin... bu anlatilan guzel bir ask hikayesi gegil cirkin ve terbiyesizce olan bir hikayedir.

0|0
    0|0
    • Bakış açısına göre değişir..Bu kişinin arkadaşınızdan hoşlanmadığını biliyorsanız hiç de terbiyesizlik değil..Sadece onların açısından yanlış bir seçim

• sadece gerçekçiyim..istediğim gibi düşünüyorum, düşündüğüm gibi yaşıyorum..Bazıları gibi '' toplum ne der'' diyerek yaşamıyorum

• Aşk her zaman son bulan bişeydir zamanı geldiğinde yaşadıgın yaptıgın yanlışların bedelini arkadaşın dediğin insan eğerki sana çok değer vermişsse gerçekten anlicaksın ama emin ol senin hayatında pişmanlıkların keşkelerin çok olcak

0|0
    0|0
  • karakter denen şey neydi bilen duyan varsa anlatsın şuna

0|0
    1|0
    • Bunun karaktersizlikle bir ilgisi yok..Kişi arkadaşımı beğenmiyorsa ve ben de onu beğeniyorsam neden olmasın

• ya o at gözlükleri senin namus şeref haysiyet karakter gibi değerlerini korumaya yardımcı oluyorsa yinede çıkartırmıydın

• namus,şeref ve haysiyetimi korumak toplumun değil benim görevimdir..eğer o at gözlüğünü ben değil de toplum bana taktıysa gerekirse çıkartırdım

Kızlar Ne Diyor 2

• kesinlikle arkadaşımı seçerdim, karakteri düzgün olsaydı gözü bana oynamazdı ;)

0|0
    0|0
  • :)

Ben arkadasimi secerdim..cunku onunla birlikte olup gozu ve gonlu disarda olan birine guvenemezdim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...