Sağlığınız için ayak sıcaklığına, ayaklarınızı üşütmemeye dikkat eder misiniz?

Eski bir çin atasözü der ki "ayağını sıcak, başını serin tut".

Ben çocukken çok hastalanır, çok yatağa düşerdim. Taa ki bir gün çoraplarımı sevene kadar. Artık yaz kış ayağımın üşümemesine özen gösteriyorum ve çorapsız pek dolaşmıyorum. Kolay kolay da hasta olmuyorum.

Vücudumuzdaki tüm organların sinir uçlarının ayakta toplandığı söylenir. Bu yüzden ayak aslında çok önemli bir organdır. Türlü hastalığın da vücuda ayaktan girdiğide rivayet edilir. Dikkat ediyorum hastalandığımda ayaklarımı sıcak tutarsam hastalık hızla iyileşir. Sanki mucizevi bişey...

Siz ayaklarınızın üşümemesine dikkat eder misiniz? Yoksa hastalandıktan sonra mı dikkat edersiniz ya da bu konu hakkında daha önce bir bilginiz yok muydu?

0|0
11|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatta corapsiz dolasamam sadece kumsal harici bildiginiz gibi bütün sinirleriniz ve organlarımıza hitap eden bı bolgedir ayak tabanı genc yasta etkilemez ancak ileriki dönemlerde cok cansikici durumlar yaratacağına inaniyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aynen bende sizin yaptıklarınızı uyguluyorum..yaz kış terliksiz dolaşmam evde ,ayaklarımı üşütürsem hastalanıyorum .En son 5 yıl önce grip olmuştum sanırım .

0|0
    0|0
  • Devamlı üşür, hırka vs giyip kollarını ellerinin üzerine çeker vaziyette dolaşmama rağmen çorap giymem. Evet biraz ilginç görüntüm oluyor zaman zaman. :) ama ayaklarım hic üşümez. Ve pamuklu kalın çorapları hic sevmem. Hele tüylü terlikler, görünce kaşıntı tutar. Bereket versin hiç kolay kolay hasta olan biri değilim.

Spor yaparken bir iki saat giyiyorum resmen karıncalar varmış gibi oluyorum.:)

Ev de çıplak ayaklarla dolaşmak da ayrı hoşuma gider.:)

Çok sancılı adet dönemlerim oluyormuş, olsun o kadar.:)

0|0
    0|0
  • ben rahatıma çok düşkünüm bir de soğuğu çok seviyorum ve bağışıklık kazandım soğuğa kışın dondurma yiyorum ve ince şeyler giysemde hasta olmuyorum :) ama ben yinede her ay regly dönemine yaklaştığı vakit çorap giyiyorum mutlaka.böylece karın ağrılarımda hafifliyo.

0|0
    0|0
  • yaz haricinde çoraplarımla bütünleşik vaziyetteyim..yatak çoraplarım bile vardır :D

0|0
    0|0
  • Evet dikkat ederim. Ayaklarim hep buz gibi.oldugu icin dikkat.etmek.zorundayimda...Bazen nnemin ordugu coraplar patikler bile yetmez isitmaya..))

0|0
    0|0
  • Üşüsem de ayakkabı giymediğim sürece yaz-kış cıbıl ayak dolanırım.Ayaklarım yere basacak:))Hatta bu yüzden sık sık idrar yollarım hastalanıyo.Ama ben çektiğim acılarımı umursamadan inadıma devam ediyorum:))

0|0
    0|0
  • ayaklar gerçekten dikkat edilmeli bende çorabımı çıkartığımda yada ıslandığı zaman ayaklarım hemen belim ağrır gerçekten dikkat edilmeli...

0|0
    0|0
  • eskiden hep çoraplaydım yaz kış artık giymemeye alışıyorum ki ayaklar nefes alsın yoksa ayaklarım şişiyor

yazın giymem ama kışın çıkaramıyorum çok soğuk doniyirr ayaklarım :D

0|0
    0|0
  • cok dikkat ettigim seylerden biri ..asla usumeye gelemiyorum soguk havalari sevmiyorum.

Ev ayakkabisi ve soguklugun derecesine gore ev botu ile dolasirim.

Basimida serin tutmam sinuzutler cosuyor sonra.

0|0
    0|0
  • şuan çorapsızlar ve üşüyorlar. :) hatta dondular. ama üşengeçliğimden bir şey yapmıyorum.

0|0
    0|0
    • .ıçının altına koy. Kuluçkaya yatır, ısınırlar. :D

• ayaklarımı ısıtamazsam, tüm vücudum sıcakta da olsa ısınmış hissedemiyorum kendimi. o yüzden olağanüstü sıcakların bastırdığı yaz günleri haricinde, sürekli çorapla geziyorum. hatta geçen yaz bir türlü ayaklarımı ısıtamadığımdan patik çoraplarla uyuduğum oldu, o kadar diyeyim:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yatağa girdiğim zaman haricinde çorapsız duramam. Üşüme sebebiyle değil, kendimi çıplak hissederim. Ayrıca ayacıklarım çok güzeldir, nazar değmesini istemem :)

0|0
    0|0
  • Ata sözleri gercekten de dogru söylemiş sözler.

Ayakların üşümemesi gerek. Ayaktan girer hastalık zaten.

Hastalandıktan sonra dikkat etsek bile iyileşmek icin dikkat edilir sonrası fıs.

Ama sanırım başak burcları dikkatli :p

0|0
    0|0
  • yaz kis %90 ayagimda kaymaz tabanli corap ya da pointier vardir :) hem saglik hem mesleki acidan vazgecilmezim. zaten cok nadiren hasta olurum ki en son 4 yil once bir kez grip olmustum.

0|0
    0|0
  • Dikkat etmem. sıcak kanlıyımdır, çok üsümedikce, elim ayağım donmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...