Body'de sigaranın etkisi varmıdır?

Vücut geliştiriyorum ancak sigara içiyorum bir etkisi olurmu? Bodyde bişey etkilermi?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Etkiler tabi ki. Sigara dumanının içinde ortalama %4 oranında karbonmonoksit vardır. Bu gaz, alyuvarlardaki hemoglobine bağlanarak hemoglobinin oksijen taşımasını engeller. Sigara içenlerde hemoglobinin oksijen taşıma kapasitesi yüzde 2.5 ile yüzde 15 arasında azalır. Bunun sonucunda organlar yeterli oksijen alamazlar. Body çalışırken protein, aminoasit kadar, oksijene de ihtiyaç vardır. Press esnasında nefesin yetmez bazen. Ayrıca proteinlerin kana taşınması/karışmasını engellediği yönünde söylentiler de duydum. Yorgunluk hissi de veriyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ciğerler çürüdükten sonra nasıl nefes alıp spor yapacaksınız ki..sporcunun sigarayla işi olmaz..bence..

0|0
    0|0
  • Evet bence bir an önce ya sporu ya da sigarayı bırak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• bende bodyciyim senelerdir ailemde atrenör eğitimci kişilerde var

eğer kilo başına alıcağın proteini alabiliyorsan sigara içip içmemen sorun değil

kilo başına en az 1 gram protein alman lazım normali ise 1.5 gram

yani 70 kio isen en az 70 gram protein alman lazım

10 gram yumurta

30 gram tavuk göğsü

10-13 de baklagillerden gelir

bolca et yemen gerek

eğer tamamlanmıyorsa protein tozuna başvurabilirsin zararsızdır bilmeyenler zararlı desede inanma

0|0
    0|0
  • Vallah Kardesim, Body neden yapiyoruz. Saglikli yasamak icin, güzel bir Fizik icin. Peki Sigara sagliklimi? :)))

Yani herkesin kendi bilecegi birsey. Bende Bodybuilding yapiyorum, ne Sigara nede Alkol kulaniyorum. Bir kac Arkadas Sigara kulaniyor, Nefesleri daha cabuk kesiliyor. Ben kulanmadigim icin birsey diyemicem. Ama bence birak Sigara´yi. It´s not a Hobby, It´s a Lifestyle Gözüm. ;))))

0|0
    0|0
  • saksıdakı bır bıtkıye su yerine kola verdığını dusun aynı etkıyı sigarada insana yapar.

0|0
    0|0
  • Vucut geliştirme de işin önemli noktalarından biri sağlam nefes alıp vermeyi bilmektir. Şöyle düşün sigara hiç içmezsen harekette setin sonlarına doğru ihtiyacın olan oksijeni daha rahat alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bizim salonda içmeyen spor hocası yok , bişey olmaz rahat ol :)

0|0
    0|0
  • Doğal olarak sigaranın bir etkisi var ama yaptığın idman temposuna bağlı.. Günümüzde hemen hemen sporcuların yarısı sigara kullanıyor.. Onlar kadar çalışırım diyorsan sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • etkisi olmaz mı boşa çalışıyorsun body yapıyorsan sağlığına dikkat edeceksin!

0|0
    0|0
  • en iyisi sigarayı bırakmak

0|0
    0|0
  • günde 2 yi geçmez ben 4 yıldır spor yapıyorum çok etki etmiyor

0|0
    0|0
  • Kilo vermek istersen kardiyoda zorlanabilirsin, kas gelişimini etkilemez..

0|0
    0|0
  • sigara olumsuz etkiler

0|0
    0|0
Yükleniyor...