Yüzmeye gidiyorum daaa

yüzmeye gidiyorm ama bir türlü nefesimi ayarlayamıyorm ya suyun içinde nefesi uzun süre tutamıyorm bu konuda bilgisi olan söylermii

0|0
6|27

En İyi Kız Görüşü

• Nefesini yavaş yavaş ayarlamayı öğreneceksin, öncelikle 3 kulac bir nefesle başla sigara kullanıyorsan nefesini uzun tutma süren azalır. İlk süre 3 kulaç bir nefese alışamayabilirsin ama uzun süre bilinçli bir şekilde yapınca alışacaksın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Bir anda olmaz. Basamak basamak yapmalısın

Öncelikle yüzerken kafan sı içinde her iki kulaçta bir nefes al. Bu şekilde yüzmeye alıştıktan sonra bunu üç kulaca çıkarmalısın. Burada nefesd alırken kolların bir sağ bir sol olacağından bir öncekine göre aynı kolla nefes almayacaksın. Buna alıştıktıan sonra bir kaç gün sonra 5 kulaçta bir almaya başla. Bunların hepsi bir kere de olamayacağından düzenli olarak yapmalısın. Düzenli yapınca kondüsyonun da artacağından nefesini de daha rahat kullanacaksın

0|0
    0|0
  • Suyun altında nefes alıyosun yukarı çıkınca bırakıyosun.

Boğulda kurtulalım

0|1
    0|1
  • 3 kulaç bir nefes 3 ay düzenli yüz bir süre sonra ciğerlerin genişleyecek suyun altında da daha uzun durabileceksin..

0|0
    0|0
  • Kondüsyonun eksik koşu yapıp veya daha çok yüzerek kondüsyonunu artırabilirsin. Yüzmeyi profesyonel mi yapıyosun yoksa öylesine mi

0|0
    0|0
  • Tup taktir

0|0
    0|0
  • yüzmeye gidiyosun daa nefesini ayarlıyamıyosun öylemi ,herşeyden önce yüzmede havuzda yüz saat kuralı vardır zamanla bütün sorunların çözülicek , suyun içinde nefes almaya çalışıyon alamayınca panikleyip dağılıyon ,nefes burundan verilip ağızdan alınır yavaşca burundan ver omzuna çevir kafanı ağzından hızlıca al anlatmam bişe ifade etmez ama tecrübeyle olucaktir kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Nefes almayı düşünme zihninden bu olayı çıkart yavaş yavaş burnundan hava ver.

0|0
    0|0
  • salakmısın sen nefes alman lazım 3 kulaç bir nefes Stil yüzmen lazım dik dur suyun üstünde devamlı ileri bak kulaçlarını at

0|0
    0|0
  • derin nefes al ve tut nefesini bırakma :) bunun neyine yardımcı olunurki

0|0
    0|0
  • Derin nefes alıp tutmaya çalışma. Normal nefes alış veriş esnasında birden tut atla.

0|0
    0|0
  • var tatlım benim yanımda yüz suyun altında ben sana suni teneffüs yaparım ;)

0|0
    0|0
  • nefes alma yöntemleri bulunuyor 50 metrelik paletli su altı dalışlarım bulunuyor kendi nefes alma tekniğimi geliştirdim bir teknik geliştirirsin kendince...

0|0
    0|0
  • Burundan mı alıyosun nefesi yoksa ?

0|0
    0|0
  • suyun içine girme :) yüzeyinde yüz .

0|0
    0|0
  • antrenman yap sürekli dal saat tutan biri olsun sadece 1 haftada farkı göreceksin.

0|0
    0|0
  • nefesi ben tutarım sen yüz :)) yavaş yavaş ciğerlerin gelişecek

0|0
    0|0
  • sağlıkla alakalı bir durumdan kaynaklanıyor olabilir doktora bir gözükmende fayda var

0|0
    0|0
  • Sakin ol yüzürken korku olmasın nefesınıde ıyı çek bısey olmaz :)

0|0
    0|0
  • Diyafram nefesi al ondan sonra sakince burnundan solu..

0|0
    0|0
  • nefes alma efes al :))

0|0
    0|0
  • yüzme sorun felan kalmaz

0|0
    0|0
  • Nefesi al sonra suyun içine ver dışarı verme

0|0
    0|0
  • suyun icinde cırpınma sogukkanli davran .

0|0
    0|0
  • ciğerler küçük

0|0
    0|0
  • Resimlerinden yüzmeyi sevdiğin belli:))) o göbişin neresine dolduracaksın zaten havayı, bir avuç var yok:))) Derin nefes alırken ciğerlerden sonra nefesi karın bölgesine kadar depolayabilmek çok önemli, nefes egzersizleri yap ve doğru nefes al.

0|0
    0|0
  • onuda burda anlatak mı :D

0|0
    0|0
  • yudum yudum nefes al.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• en çok yanlış bilinen yüzme konusudur bu. şöyle ki; nefesini tutmana gerek yok, havayı ağzından alıp suyun içindeyken burnundan vereceksin ki kafan suyun içindeyken hareket ederken yanlışlıkla burnundan su girmesin, burnunu meşgul tutsun, ama havanın hepsini de verme ki bir sonraki nefes alışında nefes nefese kalma, yani hızla ağzından alıp yavaş yavaş burnundan vereceksin, boş zamanlarında bunu yapmaya çalışabilirsin. yüzmenin ilk kuralıdır bu, herhalde ilk dersi kaçırdın sen.

0|0
    0|0
  • nefesal sonra tut suyun içindeyken burnundan yavaş yavaş ver biraz daha uzun süre suyun içinde durursun :)

0|0
    0|0
  • Dumanlı şeyler tüketiyor musun?

0|0
    0|0
  • Hocaların yok mu senin :)

0|0
    0|0
  • Buruna mandal

0|0
    0|0
Yükleniyor...