İnşaat mühendisleri ne iş yapıyor? Detaya bakın lütfen.

Biri bana inşaat mühendislerinin tam olarak ne iş yaptıklarını açıklayabilir mi? Saçma yorumlar yapmayın lütfen. Bu sene sınava hazırlanıyorum. Hedefim inşaat mühendisliği ama bana göre değilse önceden değiştirip ona odaklanayım bari. Ne iş yapıyor bu insanlar ve bayana göre zor mu? Yapabilir miyim ki acaba? Bir de boyum 1.50 40 kiloyum sorun olur mu bu meslekte? Ağır bir şey taşımak falan gibi bir şey var mı o yüzden boy kilo açısından sordum.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İl özel idarelerinde memur olarak çalışabilirsin. Özel bir firmada çalışabilirsin. Ama nerde çalışırsan çalış sürekli şantiyelerde, inşaat alanlarında olacaksın. Bayan için zor esasında.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• elinde proje-kafanda baret bol bol gezersin şantiyede...ağır kaldırmazsın ama 50-100 tane işçinin gözleri hep üzerinde olur...:) onların biryerlerini kaldırırsın...

1|0
    0|0
  • inşaat mühendisleri genellikle çizilen mimarı yapıların denetlemesini kullanılan malzemeleri ne projeleri hazırlarlar fakat bir inşaat amelesinden daha fazla bir şey bilmezler o nedenle depremde yıkılan binaların hepsi salak mühendisler yüzündendir.

0|1
    1|0
    • depremde yıkılan binaların sebebi biz her türlü zeminde bina direkiz mantığı ile hareket eden mühendisler malesef

• senden iyi bir baraj da çalışan inşaat müh. veya inşaat şefi olur :)

1|0
    0|0
    • Neden öyle söyledin? Bir de ne iş yapıyor ki bu insanlar ya?

• çalışma alanları

baraj,köprü,tünel,karayolları,havaalanı,kent yerleşimi vs vs ..

yaptıkları iş ise yapılan binanın mukavemetini hesaplayıp uygun malzeme depreme karşı duyarlılık ve binanın ömürlü olması için mühendislik çalışmalarını üstleniyorlar..

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok sevmedikten sonra çekilir dert değil.

1|0
    0|0
  • öyle agır taşımak yok

proje çizen inş müh de var

projenin hak ediş yaklaşık maliyetini hesaplıyorlar inş müh leri

şantiyede yapılanları kontrol ediyorlar boyla alakalı degil

bayansan büroda roje çizersin

1|0
    0|0
Yükleniyor...