Bisiklette hidrolik fren disk mi V fren mi?

Bisiklette V fren Mi? Hidrolik Fren Disk Mi?

• V FREN
    33% (25)24% (19)29% (44)Oy Ver
  • HİDROLİK FREN DİSK
    39% (29)56% (44)48% (73)Oy Ver
  • MEKANİK FREN
    28% (21)20% (15)23% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|25

En İyi Erkek Görüşü

• mekanik fren

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 24

• Tamamen amacına göre değişir.

Çok sık frenaj yapmak zorunda kalacağın bir kullanımda ve bisiklette ağırlığın olmadığı durumda disk fren çok daha iyidir.

Mesela 10-12 kiloluk bir dag bisikletiyle dağ bayır ineceksen o zaman paraya kıyıp disk fren alacaksın.

Eğer mesela uzun yola gideceksen ve ani frenler yapma zorunda kalmayacaksan, bisikletin mesela 7-7.5 kglık bir yol/touring bisikleti ise ekstradan 400-500 gram eklemeye gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bence kesinlikle hidrolik disk ben 2 ay önce bianchi touring 713 almıştım gayet memnunum daha öncesinde bisanın v frenli olan modellerinden kullanmıştım ancak :

-v frende akor ayarın bozulursa frende sapıtır pabuçların vidalarını ne kadar sıkarsan sık elbet açılıp yerinden oynayacak janta bir damla bile su değirmiceksin çünkü pabuçlar kayıp fren mesafesini uzatıyor buda yetmez gibi çok ses çıkarıyor. Bakımları kolay her yerde yapabilirsin ustalık istemez teli sık pabuçların vidalarını gevşet çıkar bitti gitti. Ama sürekli uğraşırsın ben illallah etmiştim :)

-hidrolik disk frende arkadaşlarımdanda gördüğüm üzere kolay kolay bakım istemiyor. Söylentiler gibi aşırı hassasta değiller. Sadece balatalara yağ değirmiceksin o kadar evet biraz maliyeti yüksek ama değer sonuçta bir kere alıcaksın. Eğer imkanın varsa kesinlikle hidrolik fren tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • v fren iyidir. disk fren ekstra pahalı ayrıca bakım sorunu var dağın başında kalsan yapamazsın ama v frende böyle sıkıntı yok. zaten yağmurlu çamurlu havalarda bisikleti kullanmıyorsan disk frenin bir espirisi yok. onlar daha çok yarışçılar için.. ama bisiklet üstünde şekilli durduğu için tercih ediyorlar. bisikletle dünya turuna çıkan gürkan genç bile v fren kullanıyor

0|0
    0|0
  • FREN mi kullanırdık be biz ayağımızı arkaya sürttürürdük :D

0|0
    0|0
  • Hidroliğin hiç bir önemi yok ikisinide kullandım boşuna disk için 100 tl fazladan para lıyorlar çok gereksiz V fren nasıl bilmiyorum ama en mantıklısı mekanik daha çk arka freni kullanıyorsun zaten...

0|0
    0|0
  • en ucuzu hangisiyse o. ben yıllarca bindim bisiklete çalışan telli frenin yeterli olmadığı bir durum yaşamadım. pabucu da üç kuruşluk bir şey. gerek yok teferruata

0|0
    0|0
  • Disk fren ortadan amortisör olmasın şehir içinde kullanacaksanız lastikleri arazi alma asfalt al. 21 yerine 24 vites tercih et

0|0
    0|0
  • Hidrolik iidir ..

0|0
    0|0
  • hidrolik

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • HİDROLİK FREN DİSK

0|0
    0|0
  • Cokmu önemli mk tinkili

0|0
    0|0
  • disk al artık eskide kaldı öyle eriyen frenler falan astro 212 öneririm profesyonel bir bisiklet salcanonun malzemeleri çok kaliteli

0|0
    0|0
  • bisiklet kaç kiloda hidrolik disk fren olacak hey allahım ya

0|0
    0|0
    • link

bisikletten anlasanız böyle konuşmazdın.

• haklısın dostum harika bisikletler var şuan piyasada ama çok pahalılar

• iyi tamamda o hidrolik değil mekanik disk fren :DDD

disk frenli bisikletler adana da çıkalı yıllar oldu ama HİDROLİK DEĞİL MEKANİK DİSK

• Disk candır...

0|0
    0|0
  • fren disk al diğerini alma

0|0
    0|0
  • Disk alıcan kardeşim mekanı v fren faso fiso hidrolik al bak dalgana geç.

0|0
    0|0
  • Hidrolik fren

0|0
    0|0
  • HİDROLİK FREN DİSK

0|0
    0|0
  • ayağini arka tekere koyup dururduk küçükken en garanti

0|0
    0|0
  • Deneyerek söylüyorum kesinlikle hidrolik al alacaksan sıktığın an durur

0|0
    0|0
  • disk fren en güveniliri :)

0|0
    0|0
  • çok fazla fren yapıcaksan v fren uzun yol gidiceksen hidrolik dağ taş cıkıcaksan mekanik fren

0|0
    0|0
  • ayağını sok araya gitsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...