Padişahlarımızın hayatlarını yakından incelediniz mi hiç ?

osmanlı padişahlarının hayatlarına hiç baktınız mı ? büyük bir kısmı hastalıktan ve 50li yaşlarda vefat etmiş ... sadece 3 tane padişah 70 yaşının üzerinde vefat etmiş.. ve en sırlı ölüm Fatih Sultan Mehmet hanınkiymiş..

link

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• bu günkü tıp olsaydı bir çoğu 90 yaşını görürdü.sadece tıp değil tabi kriminal da tabi.

0|1
    0|0
    • ewt ama o zamanında en iyi cerrahları padişahların yanındaydı

• öyle tabi ki de o zamanın cerrahları idi işte :D

• kanuni büyük bir ihtimalle tansiyondan öldü.çünkü bir kale kuşatmasında beyin kanamasından öldü.stres de bunu tetikledi.o dönemde bir tansiyon ilacı bile yoktu.olsasa bitkilerden yapılan bir nebze yararlı idi.onu ölçecek alette yoktuki.

Kızlar Ne Diyor 2

• kaynak için teşekkürler fatih sultan mehmet en sevdiğim padişahlardan geçenlerde bir padişahın hayatıyla ilgili kitap okumuştum bilgilenmiştim dönemiyle ilgili tarihimizi araştırmak güzel en azından fikir sahibi olmayı sağlar şuanki düzen hakkında

0|0
    0|0
  • zaman zaman bakarım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hepsi ayyasdi, türk bilem degildiler hicbirisi kendisine türk kari almadi. Ve iyi insanlarda degildiler.

0|1
    0|1
    • bırak allahını seversen kaçını okudun da bu yargıya varıosun ?

• Evet savas ve kiliclan islami insanlara zorladilar , onlarin topraklarini caldilar cok gururduyulacak birsey demi.

Osmanlinin iyi bir tarafi yok, ve onu geriye arayanlar zavalli kompleksli yaratiklar.

Sadece savas ve kanlan alinmis büyüklüge özenen kisiler katilerdir. Katil atalarinizla nekdar gurur duyuyorsunuz.

Osmanli zamani bu ülkenin Tarihinde cirkin bir zaman, dedigim gibi hicbir iyi taraflari yok. Insanlarin topraklarini calmak icin savas baslamak nekdar cirkin birsey.

• salak salak konuşup canımı sıkma ak bas git ..savaş bu ak kan dökeceksin tabi ki

• taht mücadeleleri dolayısıyla çoğu padişahın saltanatı kısa sürmüştür.

0|1
    0|0
  • Hayır incelemedim ama güzel yaşamları var gerçekten.

0|0
    0|0
  • mekanları cennet olsun kolay değil cihana hükmetmek

0|1
    0|1
    • hemde ne cihan hepsininde boyu uzundu çok iyi dilleri vardı günümüzde böylelerine pek rastlamıyoruz.

• Herbiri bir alim 36sından 33ü evliyaullahtır daha başka söze gerek var mı?

• yok tabi ki oku oku bitiremedim :)

Yükleniyor...