Erkeğin sünnet acısı mı, kadının doğum acısı mı daha çok sizce?

Kendimi bildiğim zamanda sünnet olduğum için gayet net ahtırlıyorum açısını hatta iğneden sonra bayılmıştım uyandığımda yere yatırmışlardı hemşire... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• sünnet zararlıdır, bir an evvel terk edilmesi gerekmektedir. reşit olmayan bir

insanın ,kendi şahsi rızasına danışılmadan bir başkası tarafından vücudundan geriye

dönüşü mümkün olmayan tek bir parça dahi koparılma kararı verilmesi yanlıştır. buna ana

babanın dahi hakkı yoktur. (bkz: anayasa)da insan haklarına aykırı tutum ve davranış

biçimidir ve acilen yasaklanmalıdır. buna uymayanlar hakkında en ağır cezalar

verilmelidir. sünnetin din ile veya herhangi bir sebeple hiçbir şekilde uzaktan

yakından bağlantısı yoktur, bulunamamıştır da. hepsi rivayetten öte değildir. zaten bu

bir tabudur ve barbar toplumlarda kabileler arasında görülür. medeni toplumların sözünü

dahi telafi etmediği karanlık bir safsatadır. buna çanak tutan zihniyetlerde bir o kadar barbar ve

zalimdir. fakat toplumumuzda bu safsata her (er)

kişiye eziyet şeklinde yaşatılmaktadır. her faninin ölümü tatması gibi her (er) kişinin

sünnet acısını tatmasını sağlamak politik ve rant çıkarlı olmasından başka birşey

değildir. bu da aydın kesim tarafından anlaşılamamış ve anlaşılamayacaktır