Temizlik yapan erkek hakkında bayanlar ne düşünürler?

Az önce bir arkadaşımın erkeklerin temizlik yapmasıyla ilgili sorusunu okudum. Bence erkek dediğin öyle bulaşık yıkayıp cam silmez. Evde bir kadın varken erkeğin temizlik yapması çok yanlış bence. Ben olaya Anadolu kadını psikolojisiyle yaklaşıyorum. Ha tabi paspal leş gibi olmayacak. Evde kadın olmadığı zaman başının çaresine bakacak. Güç gerektiren işlere yardım edebilir evet ama benim düşüncem temizlik kadının işidir. Siz ne düşünüyorsunuz ? Lütfen saygılı cevaplar verelim arkadaşlar.

Güncellemeler:
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın. Tabi ki yardımlaşmak çok güzel bir şeydir ancak demek istediğim temizlik kadın işidir yani bayanlar siz bir erkeğin yaptığı temizliğe mi güvenirsiniz yoksa kendi temizliğinize mi ? Ha gerçekten temiz erkekler var onlara lafım yok ama genelde erkekler dağınıktır. Bilirsiniz pantolonlar çoraplar sağa sola atılır. Bunun gibi yani.

0|0
33|40

En İyi Erkek Görüşü

• Bence temizlik işi kadın -erkek diye ayrılmamalı.Ben evlenince karıma yardım ederim sonuçta hayat müşterek he mutfağa girmem o ayrı toz alma gibi işlerde yardım ederim.Bu yola beraber çıktık ve herşeyi beraber yapmak daha güzel olur.Onunda hoşuna gider diye düşünüyorum.

8|0
    0|2
    • Tabi ki hayat müşterek yardımlaşmak önemli ama bazı kadın işleri vardır ki erkekler yapamaz senin de dediğin gibi mutfak işleri. Arkadaşlar beni yanlış anladı geri kafalılıkla suçladı ama ben erkeğimi yormayı sevmem hepsi bu. Bu sitede sinirlenmeye müsait çok insan var. Herkes pimi çekilmiş bomba gibi.

• teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 39

• Neden böyle geri kaflaı zihniyetle yaklasıyorsun esine yardım etmek sucmu cok hos birşey bence ezilmeyi seviyorsunuz siz varya

6|0
    0|0
    • Yahu gerektiğinde yardım edilmeli dedim ben sevdiğim adamı yormak istemiyorum arkadaş bunun nesi geri kafalılık düşünmek de suç tamam yapın temizlik hayret bişey biraz düşünceye saygı ya lütfen

• birşey diyececm babanın evindede aynı temizliği yapıyormusun anneni yormadan ?

eğer yapıyorsan bu senin ruhunda var

yok ben evde yatıyorum sevgilim veya eşime hizmet ediyorum bunu seviyorum dersen gercekten ilgincsin

• zaten babamın evindeyim evli değilim annem çalışıyor abim çalışıyor babam çalışıyor ben okuyorum ve tüm işler bana ait belki de bu şekilde bir hayatım olduğu için böyle düşünüyorumdur ama herkes anlamadan dinlemeden yorum yapıyor

• burdakı kızların cogu evde kedı beslıyor gıtsen evıne bırşey yıyp ıcemezsın o yuzden temızlık anlayısınız farklı olabılır. anadolu kadınına 5 yıldız benden

1|1
    2|0
  • Tek başına kaldığı zaman idare etmeli.. Ancak evde eşi dururken kendisinin temizlik yapması bence uygun değil. Ben de eşimin evde olduğu dönemlerde yapmayacağım mesela.. Ama evde tek başıma olduğum zaman yaparım..

Arada sırada sevindirmek için bir güzellik olsun diye yardım ederim o da ayrı bir mesele..

1|0
    0|0
  • Kolay kolay Mutfaga girmem temizlik yapmam

kendi camasirlarimi camasir sepetine koyarim camasir makinesini calistiririm

Arada bir kahvalti hazirlar ya da spesiyal yemek hazirlarim mutfaga girdigim zaman kirletirim ama temizlerimde

Tabiki erkek isini ben yaparim

Ayrica benim olayim baska sabah erkenden kalkar kahvalti hazirlar gul yapraklarini da etrafa serpistirir oyle uyandiririm :-)

Bilmiyorum bana hizmet edilmesine alistim nedense :-)

1|0
    0|0
  • Sen geri kafalısın böyle düşündüğün için.

4|1
    1|0
    • Düşüncene saygı duyarım ama geri kafalılık demeyelim ben erkeğimi yormak istemem. Ben yapmak isterim düşüncem budur.

• Ben dağınık olmayan titiz birisiyim. Ama sen genelleme yaparak konuşuyorsun herhalde.

• E yani istisnalar kaideyi bozmaz. Yanlış anlaşılma olmasın diye soruyu güncelledim zaten arkadaşım

• ben yaparım ne olmuş yani yattığım odayı temizler toplarım anneme yazık =( ben kirletiyorsam ben temizlerim

1|0
    0|0
    • eline sağlık arkadaşım

• e yani bir tarafını devirip yatmak da erkeklik değil yardım edeceği bir durum olursa erkek yardım edecek tabi

• bilmem orasını valla gördüğüm askerde ne adamlar vardı aslan kesilen onu bunu yapmam diyen hepside kedi gibi uysal uysal yapıyordu =) evinde terbiye edecek biri olmadığı için aslan kesiliyorlar =)

• Vay be bizi destekleyen kızlarda varmış demek :)

1|0
    0|0
  • 20 senedir bekar yasiyorum benim diyen kadindan daha titizimdir sahsen. Ben de bir kadinin yaptigi temizlige guvenmiyorum.

Simdi ne olacak?

Temizlik, bulasik, utu v.s. kadin ya da erkek isi degil bireylerin isidir. Kendisini bilen bir insan butun islerini kendisi halledebilmeli. Tabii ki evlenince erkek eline tos fircasi alip sagda solda toz almasin ama karisinin yetistiremedigi yerde de yardim edecek. Hatta bazen once o baslayacak k kadin da temizligi bitirebilecek...

2|0
    0|0
  • Ev işleri kadın erkek diye ayrılmaz. Adı üstünde "ev işi.." Evde kimler yaşıyorsa onlar yapar.

Temizlik de bir ev işidir. Temizliği de erkek yapabilir. Kadın ayaklarını uzatıp oturmak istiyordur oturur, erkek hizmet eder. Erkek ayaklarını uzatıp oturmak istiyordur, kadın hizmet eder. Ayrıca her ay yüzlerce insanın işsiz kaldığı bir ülkede, erkek işsiz olup kadın çalışıyor da olabilir.

Üstelik elektrik süpürgesiyle yapılan temizliklerde kadın daha fazla yorulabilir, erkeğin daha aktif olması çok daha mantıklıdır.

1|0
    0|0
  • Kendi evimi kendim temizliyorum hatta bazen kızlar ben gelince temizlerim zaaamet etme diyo ama kendi pisliğimi başkasına temizletmek hoşuma gitmiyo gayet normal geliyo bana o yüzden

1|0
    0|0
  • hayat müşterektir. eşittir. kadında yapar erkekte yapar evet. ama ev işleri genelde kadının işidir. bu böyle ALIŞILAGELMİŞ insanlar arasında. 5 yıldır tek yaşıyorum. yemek konusundada temizlik konusundada benim diyen kızı düelloya davet ederim! :D mesela kız arkadaşım benle çıkmaya başlamadan önce ne e işi bilirdi ne temizlik ne yemek yapma benle alıştı :)))

0|0
    0|0
  • Annesiz büyümüş bir insan(erkek) olarak söylüyorum çamaşır bulaşık temizlik yapmak mecbur kalındığı zaman seve seve yapılır herkes yapar beceremiyorum diyen adam bile zamanla en baba ev hanımı olur evde karısı varken elini sürmeyen yaratığa bencil öküz diyebiliriz...

0|0
    0|0
  • Bir gün aşkım depreşir, içimden gelir, şaşırtmak veya mutlu etmek adına yaparım

Onunla beraber zorlandıgını düşünür, yardım etmek amaçlı yaparım

Zorlandıgı bazı yerler olur, oralarda yardımcı olurum

Gerektiğinde bende destek olurum yani, bu normal birşey :)

0|0
    0|0
  • erkek elinden geldiğince yardım eder tozunda!

0|0
    0|0
  • Bende temızlık yapan erkeklerdenım. e haliyle belli bir yaştan sonra evli değilse bir erkek başımın çaresine bakıyım derken kapıyor bu işler. Anadolu kadını zihniyetini severim yalnız evlenırsem oyle olacak benım hatunum.

0|0
    0|0
    • Ben de zaten evlilikten bahsediyorum. Yoksa kadın gitsin bekar erkeğin evini temizlesin demiyorum.

• Ben bu soruyu sorarak senin soruna cevap vermiş oluyorum zaten :D

• tamam alıyorum o zaman nereye muracat ediyoruz ?

• Ne dusuncelı erkekler varmıs! Sok oldum!

Temızlık yapmam.

Mutfaga gırmem.

Yemek yapmak ıstemıyorsa yemege gotururum.

Temızlık yapmak ıstemıyorsa o gun ıcın dısarı cıkar gece gec gelır dırek uyur ve sabah ıse kacarım. O da ısı halleder.

Bana temızlık yap dıyen bır kadın dahı hayal edemıyorum. Uzgunum, her erkek anlayıslı olmuyor. Kızlar, bu kadar dusuncelı erkek arasından benı tabı kı ıstemezler ama olsun, bır seven bulunur elbet :)

0|0
    2|0
  • Cam silmedim ama bulaşıkta yıkadım süpürgede yaptım tek kaldığımda banyoyuda fayladım :)) Yani iş başa düştüğünde yaparım titiz biriyim hatta eve gelen kadınların yaptığı temizliği beğenmem

1|0
    0|0
    • ellerine sağlık arkadaşım bazı arkadaşlarımız gibi saygısızlık yapmadan anlattığın için çok teşekkür ederim sana

• Verdim yıldızları..

1|0
    0|0
  • Hatunun dibisin aynen temizlik felan erkek işi değil = )

1|0
    0|0
  • Öğrenciyim evde kaliyorum , 1hafta temizlik yapmayayim sonra gel bize bakalim benim hakkimda ne düşünceksin ?

0|0
    0|0
  • ya böyle kadınlar nerde ya Allah için söyleyin :):)

1|0
    2|0
  • belki evdeki bayan rahatsızdır yardım edilmeli bence evin bütün yükü bayanın üstüne atılamaz o hanzoluktur fakat sürekli değil tabi arada bir mutlak yardım edilmeli gerçi ben evli değilim ama bence böyle olmalı

1|0
    0|0
  • En sinir olduğum kız düsüncesi böyle kız arkadasım vardı sırf böyle düsünüyor diye kullanp attım cok ağladı ama k.bakmaynda benim evleniceğim kadın değerlidir kullandırtmam öyle

2|0
    0|0
  • ben bekarım evimi kendim temizlerim yemeğimi yaparım özellikle Fransız mutfağına ilgiliyim hele ki kız arkadaşım bendeyse ev şıkır şıkırdır ve leziz bir yemek kırmızı şarapla birlikte sunulmaya hazırdır.

2|0
    0|0
  • Adı Çıkar Topa Takarlar 90a

0|0
    0|0
  • Kadın da erkek de çalışıyorsa elbet işler paylaşılacak.

1|0
    0|0
  • ne güzel konuşuyorsun ama evlendiğin kadın hiç bir işi doğru düzgün yapamıyorsa sabah işe giderken işe gidecek elbise bulamıyorsan akşam yemek hazırlasın diye gözünün içine bakan bir eşin varsa iş sana düştü demektir.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben eşime yardımcı olmak amaçlı yaparım ne var bunda...

2|0
    0|0
  • temizlersin suç temizlemezsin suç ne yapacaz biz siz kızlarla :)

0|0
    0|0
  • işin içinde hastalık bir durum varsa, elimden geldiği kadar her türlü yaparım. (: sağlık sıhat yerindeyse, insanı hasta etmeye gerek yok. marş marş hanım :p

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 33

• bayanda yapar erkekte ne olacak.. hatta beraber yapalım yani benım daha cok hosuma gıder yardım edıyo bana dıye .. :)) ama bazıları abartıyo titizlik hastalıgı olanlar var illa kendileri temizleyecekler.. gerçi o da işime gelir :D:D

3|0
    0|0
  • temizliği erkek yapmaz ama yardım edebilir.yardımlaşmak güzel bir şeydir.sofranın toplanmasında bazen bulaşığada yardım edebilir.bizim karşı komşu var , adam balkon yıkar sofraya yardım eder gördüğüm bu kadar.bi taraftanda eşine verdiğin değeri göstermiş oluyorsun.anlatacağım şu yardımlaşmak iyi bir şey :)

1|0
    0|0
  • bayan neden yapıyosa erkek de o yüzden yapıcak tabikii. artık bayanlar evde oturmuyo hem işe git hem çocuk bak hem yemek yap hem evi sil. erkeğin artısı özelliği ne biz de işe gidiyoruz para kazanıyoruz eğer ev hanımıysan yaparsın ama artık öyle bir olgu kalmadı

2|1
    0|0
    • Gerektiği zamanlarda yardımlaşma olmalı diyorum zaten ben de eksik okumayalım lütfen

• herkesin düşüncesini merak ettim ama maalesef kimse benim düşünceme saygılı davranmadı

• saygısızlık yapmadığımı zannetmiyorum yaptıysam da özür dilerim

• Temizliği ben yaparım sorun değil ama kırk yılın başında bir Erkeğe söylediğimde ''ERKEK ADAM TEMİZLİK YAPAR MI LAN!'' derse sıçarım çarkına.

1|0
    0|0
  • Bizim bir komşu var. 2 kişi yaşıyorlar evde karı koca. Kadın hiç iş yapmaz, geçen de çay getirdi şaşırdım kocasından beklerdim. :D Yemeği adam yapar,bulaşığı adam halleder, hıı bir de bu zamana kadar kadını bir kez cam silerken görmüştüm. :D Bir de arada sırada kahvaltı hazırlar, tüm her şeyi adam yapıyor. Böylesi yanlış ve de çok ilginç. Cam konusuna gelirsek ben cam silemem,yorulunca gözüm kararıyor.Düşerim müşerim. Ya kadın gelir ya da dışarısını eşim siler, içten ben silerim.

0|1
    0|0
  • Komşumuz yeni evli bir çift. Normalde evdeki her işi çalıştığı halde bayan yapıyordu. Şu an 4-5 aylık hamile :) Geçen pazar balkonda otururken adam balkona çıktı çamaşırları topladı,balkonu yıkadı,tekrar çamaşır serdi ve kahvaltıyı hazırlayıp eşini çağırdı. Bütün bunları gülümseyerek oturdum izledim. Eğer böyle olacaksa olur. Hem de çok tatlı olur. Ölünür o kocaya. Ancak normal şartlarda bunları yapsa böyle düşünmem çünkü erkeğe pek yakıştıramıyorum. Eğer çalıştığı için ev işine yetişemiyorsa bir bayan çalışmayacak bence. Kocasının kazandığıyla idare etmeli. Neyse konudan saptım galiba :)

0|2
    1|0
    • kopyalayıp yapıştırmak istedim bu yazıyı, hatta kıskandım ulan ben niye yazmadım diye. +1

• kadının temizlik yapması, yemek yapması çocuklara bakması onun görevi değil erkeğine lütfudur

Hz. Ali

2|1
    0|0
  • Aslında temizlik yemek gibi olayların kadınların üzerine yapıştırılması çok yanlış ve bunu bu hale getirende yine kadınlar. Annelerin erkek çocuklarına bir ayrımcılığı var oğlum sen otur kızım sen abine (kardeşine) bir bardak su getir. Kızım masayı topla oğlum yemeğini ye şimdi yan gel yat. Bi hayat paylaşılıyosa işlerde paylaşılmalı diye düşünüyorum. Ha tutup cam silsin börek açsında demiyorum ama en azından kirlilerini ayırıp kirli sepetine atsın, dolaptan bir tişört alayım derken orayı harp alanına çevirmesin haa çeviriyosa oturup katlasın.

0|0
    0|0
  • çalişan bir kadin, ve çalişan bir erkek. farklari ne? tabikide ikisi eşit derecede iş paylaşimi yaparlar ve adalet sağlanir. ben ilerde çocuklarim için de ayni şeyi uygularim. bu arada sen yapamayacaklarini düşünüyosun da işlerine gelince öyle bir yapiyolar ki.. ben mutfakta staj yaparken erkek çalişanlar benden daha iyi temizliyolardi şipşak. işin ucunda para var çünkü. evi neden yapmaz? işin ucunda enayi var çünkü.

1|0
    0|0
  • illa kadın yapacak diye düşünmem açıkçası.

ben temizlik yaparken onun kaba olacak ama onun kıçını yaya yaya oturmasını istemem gelsin yardım etsin örneğin evde olmam ya da başım çok sıkışıktır o zamande eşimde ucundan bir şey yapmalı. Benim düşüncem budur. Yoktur ki kadının bir şey yapmadığı tüm işleri erkeğin yaptığı bir aile.

1|0
    0|0
  • Hayatın müşterek olduğunu düşünüyorum, erkek eşine yardım etmeli. Artık kadın nasıl dışarıda çalışıp ev ekonomisine katkıda bulunuyorsa erkek de eşine yardım etmeli, gerekirse yapar da

0|0
    0|0
  • ataerkil bir toplumdan geldiğimiz için erkekler yapamazmış gibimize geliyor.. yapar bence pırıl pırıl yapar

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek herkes üzerine düşen görevleri sorumlulukları yerine getirecek. Kadın kendi erkek kendi sorumluluklarını bilecek. Evde zaten kadının işi hiç bitmez. Erkek hiç değilse dağınık olmayarak ve eşinin yardıma ihtiyacığı olduğu zaman işin ucundan tutması yeterli. Yeter ki kadın evine yuvası sahip çıksın.

0|0
    0|0
  • Titizliği abartmadıkça bana yardım ederse az çok candır o herşeydir ama türkiyede öyle bir erkek yokk :(

0|0
    0|0
  • Tabiki erkekler temizlikte eşlerine yardım etmeliler ama çok abartmayada gerek yok, pencereye çıkıp, pencere temizlemek gibi mesela..

0|0
    0|0
  • Saçma düşüncelerin. Asıl temizlik gibi ağır bir işi kadına yaptıran bir kültüre sahibiz çok saçma. Temizlik öyle kolay bir iş değil ki. Ortaklaşa yapılmalı, hele bir de çalışan kadınsa daha zor. Ayrıca cam silme gibi tehlikeli bir işi kadının yapması erkeğin yapmasından daha saçma, güç gerektiriyor ve kadınlar daha panik, daha dikkatsiz açıkçası. Özetle ortaklaşa yapılmalı.

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek tabi ama ben temizlik için vaktim olduğu sürece erkeğe temizlik yaptırmam çünkü yapsada bir işe yaramaz o temizlik üstüne ben yine temizlik yapmak zorunda hissederim kendimi :)

0|0
    0|0
  • Sorunun içinde de belirttiğin gibi yapmamalı bencede..

1|0
    3|0
  • Evlenince görücem seni:) bakalım kocanın iş yapmasını isticen mi istemicen mi:))

1|2
    0|0
  • çok çok iyi şeyler düşünürüa hele kı benım gıbı dagınık bırıyse:D

0|0
    0|0
  • valla sevgilim benden de titiz yaptığı işi düzgün yapar hiç sıkıntı yok yapsın :D

0|0
    0|0
  • çok dağıtmasın, bir işin ucundan tutsun.atla deve değil bu kadarı.geri kalanı zaten yakışmaz.ama hastalığı var şusu busu temiz olmalı her iki insanda.

0|1
    1|1
  • her gün bunu düşünürüm minimum üç saat.

0|0
    0|1
  • Bayilirim bayilirimmmm :)

0|0
    0|1
  • çok hoş yapsın temzlk tabi

1|0
    0|0
  • yalnızsa yapmalı ,evliyse yardım etmeli bence :)

0|0
    0|0
  • Başını kurtaracak kadar ev işlerini bilmesi yeterli.

0|0
    0|0
  • bunda ayıp bişey yok...

0|0
    0|0
  • Yardımlaşmak çok güzel bişey tabii ki. Ama temizliği ben yaparım yemeği o yapsın başka bişey istemem :D

0|0
    0|0
  • çalışan erkek+evhanımı = 2işteçalışanerkek + çalışan kadın = evdeki her is kadının işidir erkek zorlu durumlarda yardım eder + çocuklarla da mutlaka oynaması gerekir.

çalışan kadın+everkeği = evdeki her is erkeğin işidir kadın zorlu durumlarda yardım eder + çocuklarla da mutlaka oynaması gerekir

çalışan kadın+çalışanerkek= çok kazanıyolarsa ev işi temizlikçinin aşçının bahçıvanın vs... + çocuklarla da mutlaka oynamaları gerekir

çalışan kadın+çalışanerkek= normal kazanıyolarsa iş ikisininde işidir. ortak yapmaları gerekir. kadını erkeği yoktur. genede kadın yapsın diyende arkadaşım değildir arkadaş grubumdan değildir fikrine saygı duymadğım kişidir ciddiye almadığım insandır hatrını sormadığım biridir mahallede selam vermediğim kişidir akrabadan herkesin görünce oyş bu genemi geldi dediği tatsız insandır maçta topu kafasına kafasına attığım gıcık çocuktur oyuncaklarımı çalan komşu kızıdır...

1|0
    0|2
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...