Ateistler Özellikle cevaplarlarsa sevınırım..

Tamam İnancınız Yok Eyvallah. Ölüm Geldi tabi sizide Aldı.Ve Öldünüz

İnancınıza Göre toprak Olup yok Olacaksınız Bırsey yok Bıttı hersey.

Peki Bu Düşünduklerınız .İşte Yaratılan varlıkların doğanın eserı Olması Baska teoriler falan bunlara ınandıznı Kabul ettınız.

Bu 1 secenek.2. Seçenek ise Ya Yanılıyorsanız Gerçektan yaratıcı varsa Tek Bır cevap verebılırmısınız Kuranı kerımdekı hersey Gerçekse ? Yanı Olmıcak seymı ? O zaman kımı suclarsınız

Güncellemeler:
Kim Ne Derse Desin Hergün Milyonlarca İnsan Hz Muhammede. Salat ve selam Getırıyor.

Dunyada Kım Bukadar Sevıldı? Hangı Insan Bukadar Hatırlandı... Nedır Bu sevgının Kaynağı İşte Bunu İnancsız Insanlar Anlayamaz.

Tek Dertleri Din Düşmanlığı

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Ateist değilim... Bu ayeti paylaşmak istedim :)

EN’AM suresi 111. ayet:

Eğer biz onlara melekleri indirseydik, ölüler de onlarla konuşsaydı ve her şeyi toplayıp karşılarına getirseydik, Allah dilemedikçe yine de inanacak değillerdi; fakat çokları bunu bilmezler.

*

1|0
    1|1
    • Allah dilemedikçe iman etmiyor isek, niye suçlu biz oluyoruz?

• Bırdaha Oku ozam cümleyı

• Bir daha okudum ve göremedim...

Görüyor iseniz, siz gösteriniz...

Kızlar Ne Diyor 5

• Belki de zeusdur :)

0|1
    0|1
  • ya sirinler varsa.

1|2
    0|0
  • sen neyin peşindesin? sen inanıyorsun inanmayanı sorgulamak sana mı düştü? inanmayanların sebebi sizsiniz bir farkedemediniz gitti ellam.

0|0
    0|0
    • Yuru Gıtya saçma sapan Konusuyosun. Allah Akıl vermıs Insana . Ne Alaka ınanmayanların sebebı bızız demekle neyı kast edıyosun Kör Olma İnanmak ısteyen Her sekılde Inanır İnanmak ıstemeyen Ne yaparsan yap İnanmaz.

• ya sen inanıyosun tamam ama ne kadar? o inançla yaşıyo olsan başkalarını yargılamazdın. kınamazdın bu şekilde. gönül gözü kapalı olan isterse bir odaya kapanıp ibadetlere boğulsun ne yazar?

• güzel soru eğer ki yanılıyorlarsa...

0|0
    0|0
    • Güncelleme: her ateist din düşmanı değildir aksine onlara karşı bu kadar saldırganca tutumlar onların kalbini islamdan daha da uzaklaştırır. amacınız bu mu? islam böyle bir din mi? ne olursan ol gel diyen mevlana'ya sahip bir milletiz biz

• Çok sevdiğimiz Yusuf İslam da Yusuf İslam olmadan önce islamı seçmeden önce ne yollardan geçtiğini biliyor musun? kimin sonu nasıldır, yolu nereye gider bilemezsin ve sana düşmez. saygı duymadıkça da islamiyetten daha çok nefret ettirirsiniz ama kime anlatacaksın ki...

• Burda Anlaşabılıriz Tamam Sen Mevlana Diyorsun Ama Gerçeklerıde Görmek Lazım. Benım deyınmek ıstediğim Konu Buydu

• Fifty Fifty'iz desene.Ya değilse?Ya yok olup gidersek boku bokuna bütün dünya nimetlerinden mahrum kalırsak?

0|0
    0|0
    • Neden dunya nımetlerınden mahrum kalasın Orasını anlamadım?

Erkekler Ne Diyor 14

• başka işiniz yok mu la sizin sen kendini kurtar sana ne milletten

bu arada ash hazretleri beni sağ kolu yaptı bugün benden vahiyler hadi iyisiniz

2|2
    0|1
    • Surda Konusuyoruz İnsanca Fıkır paylasmak soru sormak amacımız baska bısey değil. Neyın kafasını yasıyosun?

• güncellemeyi gördükten sonra beynin zemzemle yıkandığı ve fikir işlemeyeceği kanaatine vardım.gidelim :/

• Neden Guncellemede Yanlıs bır cumle kurduğumu dusunmuyorum Soyle fıkırlerını ne dıyosun bakalım ?

• Ya Avesta'da yazanlar gerçek ise..? Sonuçta yeryüzünün ilk tek tanrılı dini o...

Ya Zeus gerçek ise, Thor gerçek ise, Yehova gerçek ise, Hint Tanrıları gerçek ise..?

Bu böyle uzar gider...

...ve dediğin olay bir kumardır... Yeryüzündeki 6000 dinden birisini seçip (ki seçme yok aslında, anne baba ne ise o), ölümden sonra yapılacak çekilişi bekleyip, ikramiyenin kime vuracağını görmektir...

...ve ben kumar oynamam... :)

1|0
    0|0
    • Çünkü kaderlerimiz bizim çabamıza göredir... İman edebilenler sadece iman etmeyi hak edenlerdir o kadar.

• Hücreler, mikroplar, zerreler asırlar önce de vardı... :) Sonradan ortaya çıktıkları falan yok... (ya da neyden sonra..?)

Kur'an'ın neresinde var diyordu..?

Bakın kendiniz de belirtiyorsunuz, varlığı keşfedilince kabul edildi.. Henüz tanrı keşfedildi mi?

Hala "yokluğuun ispatı" diyorsunuz, öyle bir şey olur mu ya..? "Bana HöttüriBizdik Tanrı'sının olmadığını ispat et..." lütfen mantıklı argümanlarda bulunun...

Ayrıca, şu "bakın Kur'an bunu yüzyıllar önce bildirdi" ikiyüzlülüğünden...

• ...nefret ediyorum... Bilim işinize gelen bir şey bulduğunda buna sığınırsınız... Ama bilim Evrim gibi bir doğa gerçeğini ispat ettiğinde "hop hop! Kur'an'da böyle bir şey" yazmıyor, deyip karşısında durursunuz...

Hanımefendi,

Bilim hiç bir dini haklı çıkarmak için araştırma yapmaz... Sizin bilimden elde ettiğiniz çıkarımlar kendi görüşlerinizdir...

• Din düşmanlığı değil ki, gerçek olmadığını biliyorum. Ölünce yoksun, yok olan insanın da o an birilerini suçlayacak hali yok.

Ölüm bilinmez bir şey değil, azcık kimya biyoloji okuyan herkes ölümü anlar. Bilmediği bir şeyden korkup cennet-cehennemler hayal edip teselli arıyor insanlar

1|1
    0|0
  • Sen doğmadan önce neysen ölünce de o olacaksın. Ayrıca hadi dediğin oldu -ki olmayacak birşey- tanrıya söverdim. Çünkü egoist,kibirli,bencil ve kendi eğlencesi için herkesi harcayan bir pislik. Sonra başım dik bir şekilde cehenneme gider hamamda keyif çatardım bwhahaha

0|0
    0|0
  • o zaman sümerlerdeki diğer tanrılar da gerçek.bir sürü tanrı var.gel vatandaş seç beğen tap ! ! ! !

0|2
    1|0
    • fukara suresi 1'den yeni vahiylerle başlamamız lazım kank. Azıttılar.

• Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene; çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

• dinime küfreden müslüman olsa :/

• Ben Tanrıya inanıyorum İslam üzerinden sorman garip ya İncil gerçekse veya Tevrat sana göre doğru olan o ayrıca din düşmanı demişsin ozaman sende özgürlük düşmanısın . Ayrıca İslama göre diğer bütün dinler yalan uydurma yani otomatikman cehenneme gidicekler Yaratıcı var ve İncil onun kitabıysa sen gidiceksin .

0|0
    0|0
  • Bu mantık o kadar salak saçma bir mantık ki , gerçekten bir Allah falan olsaydı sizi anında çarpardı, yani ben Allah olsam öyle yapardım

0|0
    0|0
  • Dinin şüpheye izin vermiyor sorancan, aklımızda şüpheler var Herşeyin bir yaratıcısı varsa Allah nasıl var oldu ? En büyük ateist tanrıdır, ona sor bunu. Ya onuda yaratan varsa :(

0|0
    0|0
    • İnsan Aklı Bu dunyayı Anlayabılır Ötesını anlayamaz. Allahın Sonsuz İlmını sen nerdne bılıyorsunkı?

Böyle konusuyosun

• Geçenlerde ateist biriyle sohbet ettim arkadaş cevap veremeden gitti.

Ben : Sen müslüman değilsin heralde bu kadar acımasız olma.

O : Evet değilim ateistim. Allah diye birşey yok.

Ben : peki neden inanmıyorsun?

O : Ben gözümle gördüğüm elimle dokunabildiğim şeylere inanırım.

Ben : o zaman sen akıllı değilsin.

O : ne alakası var

Ben : Sen aklını göremiyor dokunamıyorsun ama varlığına inanıyorsun.

0|0
    0|0
    • "Akıl nedir?" diye sorsa idi (ya da şimdi sorduğumu düşünün) ne cevap verecektiniz..?

• Çok andavalca bir argüman. Aklının olduğunu kanıtlarsın. Allahı kanıtlayamazsın. Bir masal kitabı hiçbirşeyi kanıtlamaz. Yada bir yalana ne kadar insanın inandığı.

• Cizız krayz ve Buda ; dünya da muhammedden daha popüler ve daha eski

0|0
    0|0
  • içinden nasıl geliyorsa öyle yaşa.

0|0
    0|0
  • Yine kendisinin suçudur.

0|0
    0|0
  • siz zerdüştlük çakması dinlere inanmaya devam edin biz orijinalindeyiz ;)

0|0
    0|0
  • ateist değilim tanrıya inanırım ama diğer hiçbirşeyden emin değilim o yüzden vicdanımın sesini dinler ona göre yaşarım ateistler garip insanlardır tanrının olmadığını kanıtlayamazlar ama ateistlerdir bence bunun dinden farkı yok

0|0
    0|0
    • Bir şeyin "olmadığını" değil, "olduğunu" kanıtlama çabasında bulunulur...

Ben size "katilsiniz" der isem, benim sizin katil olduğunuza dair deliller sunmam gerekir... Sizin olmadığınıza dair değil... Çünkü olmadığınız bir durum için nasıl kanıt sunabilirsiniz ki?

İnsan hayal gücünün ürettiği her şey gerçekte var olacak diye bir kaide yok sonuçta... Süpermen'in üretilmiş olması, onu gerçekte var kılmaz... :)

• Zira, dediğim üzere, o vakit herkes bir isnatta (ya da bir şeylerin var olduğu iddiasında) bulunur ve "hadi olmadığını ispatla!" der... Ki bu "mantık" değil, "saçmalık"tır...

ki ben böyle yapmadım beni onlarla karıştırmayın o şekilde bir yaklaşımda çelişkidir

• "Tanrı"nın var olduğu iddiası..?

Yükleniyor...