Soyadı kanunu 1934 ?? osmanlı zamanında öncesi ve sonrası ?

her sülalenin bir soyağacı vardır . buna başka nasıl denir bilmiyorum ? arkadaşlar geçenlerde nüfüs bürosu gittim. bana 1934 ten buyana sadece dedemin nüfus kaydı olduğu ve dedemin babasının nüfus kaydığı olmadığını söylediler. ben dedemin babasının ismini bliyorum kaç doğumlu olduğunuda biliyoorum. ama dedemin babasından sonrakilerini tanımıyorumve nüfus kayıtlarında yok. isimlerini bilmiyorum nerede yaşadıkları bilmiyorum. yani tam olarak hangi şehir hangi medeni topraktan kültürden geldiğimi bilmiyorum. ya bunu benim babamda bilmyor. neden olmadığını sorduğumda nüfus müdürüne bana yok kayıt falan yok dedi. ben de ona dedim ki peygamber efendimiz annesi kız kardeşlerini torunlarını sülalesini ve hangi yıllarda vefat ettiklerini biliyoruz ve o 400 - 500 yıllardan bu yana biliyoruz dedim ama ne yok onu anlamıyorum benm sülalemin soyağacı nasıl olurda kayıtlarda olmaz.. soyadı kkanunu çıkarıldığından beri 1934 öncesi büyüklerimizin kayıtları yok. neden yok. ? haftalarca kafamda kurcalığımdığım bir konu. sizde merak etmiyormusunuz dedenizden öncelerini ?

Güncellemeler:
Not: 1934 ten öncede kimlik vardı.
NOT: 1934 TEN ÖNCEDE KİMLİK VARDI.

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yaşadıkları şehirde nüfusun arşivinden bulabilirsin, arşivin başına bir iş gelmediyse çıkarıyorlar. 1934 öncesi yok diye bişey yok :) bulunabiliyor ama uğraştırır.

başka bir ülkeden geldiyseler buraya kayıt olduklarından itibaren bulabiliyorsun sadece. daha öncesini diğer ülkeden araştırman gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Bunu burda okadar uzun anlatacagina google amcaya soraydin;)

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...