En etkili ve tarihe yön veren meydan savaşları hangileridir?

Vardır böyle. İki tarafta tüm ordusunu meydana sürer. Birisi yok olur ve tüm şehirleri boş kalır. Mesela Malazgirt böyledir. Malazgirt bittikten 1 sene sonra tüm Anadolu neredeyse fethedilmişti. Sonradan haçlılar alıp Roma'ya geri verdi o ayrı.

Şıklar aşağıdadır...

Bence Puvatya Savaşıdır... Balyoz Şarl Emevileri yenipte durdurmasaydı Emeviler İspanya üzerinden Fransa, Britanya, Almanya taraflarına doğru İslam akınları yapacaklardı ve Avrupa tamamen müslümanlaşacaktı. Balyoz Şarl bu savaşı kazanarak Hristiyanlığın kurtarıcısı olup tarihe yön vermiştir bana göre. zaten torunu Şarlman'da papa tarafından Roma İmparatoru ilan edilmiştir. Onun torunları da Kutsal Roma İmparatorluğunu kurmuştur.

Avrupa siyasetine yön veren bir isim ve savaş.

• Puvatya Savaşı(Franklar-Emeviler)
    25% (1)0% (0)12% (1)Oy Ver
  • Zama Savaşı(Romalılar-Kartacalılar)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Gaugamela Savaşı(Pers İmparatorluğu-Makedonya Krallığı)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Malazgirt Savaşı(Selçuklular-Doğu Roma İmparatorluğu)
    25% (1)100% (4)62% (5)Oy Ver
  • Diğer:(Belirtiniz)
    50% (2)0% (0)26% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Waterloo, Trafalgar, Poltava, Breitenfeld, Mohaç, Pavia, Flodden Field, İstanbul, Hıttin, Bannockburn, Ankara, Niğbolu, Hastings, Teutoburg... Aklıma bir çırpıda gelen önemli muharebeler.

0|0
    0|0
    • Varus, Lejyonlarımı geri ver...

• waterloo'da ne oldu ki fransızlar tarihten silinmedi.

• waterloo savaşı Avrupa'nın başına bela olan Napoleon'un tarih sahnesinden silindiği savaştı yanlış hatırlamıyorsam fransızlar olmasa da Napoleon gibi bir delinin tarihten silinmesi dünya için önemli

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle Puvatya Savaşıdır.Hristiyanlar için büyük bir kurtuluş savaşıydı.(Avrupa için daa doğrusu.)

Anadolu için de Malazgirt denilebilir.

Sorunu beğendim.:))

0|0
    0|0
  • bir tek malazgirti biliyordum :)

0|0
    0|0
  • Puvatya Savaşı(Franklar-Emeviler) ve Malazgirt Savaşı(Selçuklular-Doğu Roma İmparatorluğu)

0|0
    0|0
  • Zama Savaşı(Romalılar-Kartacalılar)

0|0
    0|0
  • Ankara savasi da olabilir..Bu savas sonucunda Osmanli Devleti Fetret devrine girmisti..

0|0
    0|0
  • 2. Dünya Savaşı'nda Almanlarla - Ruslar arasında olan Stalingrad ve Leningrad Muharebeleri.

0|0
    0|0
  • bence Dandanakan Muharebesi..

Selçuklu Devleti nin resmen kurulması..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ne derece etkili olduğunu ve tarihe yön verdiğini yorumlayamayacam şimdi ama Kanuni Sultan Süleyman'ın ordusunun sayıca kendilerinden fazla olan Macar ordusunu 2 saatte yerle bir ettiği Mohaç Meydan Savaşı beni çok etkilemiştir.

0|0
    0|0
  • O ruslarla almanların yaptığı vardı stalingrad olabilir. yazık oldu işte oydu.

0|1
    0|0
  • Hz Muhammed (s.a.v) efendimizin savaşları bence.

1|1
    0|0
    • katılıyorum o savaşlar sonundadır ki İslamiyet şu an dünyanın en büyük iki dininden biri ve gelecek 10 veya 20 yıl içerisinde hristiyanlığı geçerek dünyanın en büyük dini olacağına taraflı tarafsız herkesin kesin gözüyle baktığı dünyanın en hızlı yayılan dini (dünyadaki çeşitli dinlere inanan insanların sayılarına göre diyorum)

Yükleniyor...