Bu tarz tesettür hakkında ne düşünüyorsunuz?

link link link olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bacakta pantolon varsa, kafanı

kapasan ne olur ?

Rengarenk şallarla ve boyun açık

halde, kafayı kapasan ne olur ?

Kafanda örtü olup topluluk içinde

nargile içsen, dondurma yalayarak

gezsen, kapansan ne olur ?

Kocan haricinde süslensen ve

parfüm sıkarak evden dışarıya

çıksan, kafan kapalı olsa ne olur ?

Daracık ve kısa pardesü giyerek

kafanı topuz yapsan, topuklu

ayakkabı giyerek gezsen, kafan

kapalı olsa ne olur ?

Kendinize gelin hanımlar, tesettüre

riayet edin, hakkıyla örtünün.

Örtü dünya da sizi hain gözler, hain

gönüller ve de hain emellerden

korur. Ahirette ise sizi cehennemden

korur.

“Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır. Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir. Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır. Onalara lanet edin. Zira onlar lanet olunmuşlardır.” (Ahmet b.Hambel - müsned nr.6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)

"Ateşlik iki sınıf insan ki ben onları henüz görmedim. Yanlarında sığır kuyruğu gibi kamcılar olup insanları onlarla döven topluluk ve biri de bir takım kadınlar topluluğudur ki bunlar giyinik, çıplaktırlar. Görenleri yoldan saptıran ve kendileri de haktan sapanlardır. Başları bir tarafa sarkan deve hörgücü gibi olacaktır. Bunlar cennete giremiyecekler. Kokusu şu kadar, şu kadar yürüme mesafesinden alındığı halde, bunlar cennetin kokusunu da bulup alamıyacaklardır." (Müslim - sahih bab: libas ve’l- zineh hadis nr.3971)

4|0
    0|0
    • inşallah erkekler gözlerinde hanımarda giyimlerinde tesettüre uyar ne diyebilirim ki! bu devirde hem kadın olmak hem de erkek olmak zor erkeklerde gözlerinde tesettür bulundurmazlarsa "Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme

atılır." demiş peygamber efendimiz s.a.v

• aynen öyle.

Erkekler Ne Diyor 21

• Tesettür kelimesine bile tahammülü olmayan hakaret etmek için pusuda bekleyen ne kadar nikahsız mahsül var

1|0
    0|0
  • Bu tesettürlerin hiçbirinin dinle alakası yok Kuran tesettürü böyle anlatmaz arkadaşım

1|0
    0|0
  • karmaşık duygular içindeyim.

Nedense fotolara bakınca, din istismarı, akp, başbakan, ayrımcılık, ötekileştirme, yobazlık, gericilik gibi kavramlar geliyor.

- Bu kavramları beynimize sokan din istismarcılarına lanetler olsun.

- İnsanların kıyafetleri yüzünden sınıflandırılmasını sağlayanlara da

Onun dışında kıyafet kıyafettir. İhtiyaçtır.

0|1
    0|0
    • ooooo burdan da olayı akpye bağladınya helal olsun

• Özellikle yaptığım bişey değil. Ama ne hale geldik. baş örtüsü, türban, tesettür vs vs vs.

Açık, kapalı, muhafazakar, dinsiz, kafir.

Üç günlük dünyada birbirimizi bir türlü sevemedik gitti.

• Abartı ve dikkat çekici olmadığı sürece olabilir ayrıca şunuda söylemek istiyorum bazı yorumlar insana yakışmayacak şekilde yapılmış o yorumlardanda anladığım şu ki o sözleri söyleyen insanlar kişiliğe değil kıyafete önem veriyorlar maddeci materyalist düşünce

0|0
    0|0
  • Kişi mutlu ise sıkıntı yok... İster ise çıplak gezsin kişi, mutlu ve keyifli hissettiği sürece kim ne diyebilir?

1|0
    0|0
  • "Ateş ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim: Yanlarında sığır kuyruğu gibi birşeyler taşıyıp onu insanlara vuran insanlar; giyinmiş, çıplak kadınlar... Başları deve hörgücü gibidir..."

0|0
    0|0
    • bunların başları deve hörgücü gibi değil gerçi tesettüre de uygun değil link

• link zaten öylesine paylaştım aklıma bu geldiği için :))

• link verir misin ? bakayım =)

0|0
    0|0
  • Tesettüre karsiyim, kadin haklarina aykiri ...

0|0
    1|1
    • tesettürlü kadın mutluysa niye aykırı olsun, kadın hakları kadının isteği gibi yaşamasıdar

• tesettür bez parçası mı? senin mantığınla gidersek kuranda kağıttan ibaret!

• hayir Kuran a saygiliyim..

• Amacına uygun olmayan tasarımlarda var bu görsellerde

0|0
    0|0
  • çok şık ve modern .kapanma edebine uygun ama gösterişli .

0|0
    0|0
  • İyi tuvalet bezi olur.

0|0
    3|3
  • Lütfen mümkünse böyle kapanacaksanız kapanmayın...

1|0
    0|0
  • Fantezi olanlara kışkırtıcı gelir.

0|0
    0|0
  • tesettür benım tarzım degıl cok gereksız buluyorum

0|0
    0|0
  • bunlar tesettür değil.

1|0
    0|0
  • onlar yan basmışlar diyor geçiyorum

0|0
    0|0
  • Bırak tarzı al farzı

0|0
    0|0
  • armine ama abartılı yani

0|0
    0|0
  • Ticari her şey tesettür modası diye şey olmaz. Bunlar paraya döktüler her şeyi i*neler.

0|0
    0|0
  • İlahi komedya..

0|0
    0|0
  • bana yakışmıyo canım yhaaa :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Guzel mükemmel

1|0
    0|0
  • Güzel ama nolur marka düşkünü olma :)

1|0
    0|0
  • kapanmanin tesetturun amaci kendini güzel göstermek ilgi cekmek değildir. ama bu tarza ben moda diyorum.kapalilikla alakasi yok.

1|1
    0|0
  • aslında dinimiz gereği böyle olmaması gerek

0|0
    0|0
    • doğrusu öyle ama alternatif kısıtlı malesef

• öyesine kapamış olmak için kapıyorlar bence dinimize bakarsak emredilen kapanma böyle değil böyle olacaksa hiç kapanmasınlar daha iyi

0|0
    0|0
    • doğru söylüyorsun bunların kesimleri dar, renkli falan... malesef yarımda olsa böyle kapalıyım

• maşallah çok güzel .

1|0
    0|0
  • Tesettur bana gore degil

0|0
    0|0
  • Bence çok şık ama dikkat çeken renkler hiç hoş değil.

0|0
    0|0
  • Güzel bence

0|0
    0|0
  • cok yakıştırıyorum.

0|0
    0|0
  • ya ben bunları pek sevemiyorum açıkçası şimdiyanlıs anlasılmasın tabii de niye herkes örtüneyim kapanayım diyince böyle oluyor anane tarzı dışarı cıkarken bağladıkları çene altından örtüler neden olmuyor ayne değil mi amaç

0|0
    0|0
Yükleniyor...