Çok merak ettim valla sayın başbakan, nerde insan?

ameliyatta amcamız var. amcamızın adını vererek kan verdik. karşılığında başka gruptan kan alıcaz normalde. hastamızın yanına gittiğimizde kanlar ulaşmamış? bekle bekle yok? adam ameliyatta... kızılay arandı. taam abi gönderiyoz dendi, sonraki aramada gönderdik gelmeliydi dendi, kan gelmedi...yok...

neymiş efendim başbakan trabzona geliyomuş. ne olur nolmaz diye A(-) kanlara hastaneler el koymuş. vermiyolar. yav bu adam kan mı içiyo? bir şehirdeki bir gruptan tüm kanlara nasıl el konulabilir?

amca ameliyatta kesilip bçiliyo başbakan daha trabzon uçağına binmemiş. bu nasıl bir mantıktır bu nası bir insanlıktır..

taam devlettir ekonomidir zarttır zurttur sonuçta başbakandır önemlidir ama başbakan için kızılay bir depo yapsın tetikte olsun lzım hastaneye gönderiversin gerekince .ne diye tüm şehre ambargo koyuyonuz kardeşim insanlığınıza tüküreyim.

( biz böyle ortalıkta konuşuncada akapeli akrabalar dostlarda küsmüşler bize vah vah)

soruyu kişilik kategorisine koymakda bir tepkidir naçizane elimden bu kadarı geliyo malum.

Güncellemeler:
akp extremistleri yorum yapanları eksiye boğmuşlar sağolsunlar. allah akıl fikir versin.

(normal akp lilerle sorunum yok fikirdir sevilir ben sevmem o ayrı)

0|0
10|14

En İyi Kız Görüşü

• Almanyada basbakani Angela Merkel gecen hafta benim kaldigim sehirde miting yapti.

ilk defa bir mitinge gittim. miting alanina 50 metre uzakda otuyorum.,miting saat 17 gibi basliyacakti

inanirmisiniz saat 15 se kadar alanda hic ses seda yoktu.. sanki basbakan felan gelmiyecek gibi sakindi.

15 gibi parti görevlileri basbakanin konusacagi sahneyi kurdu.

saat 16:30 gibi miting alanina girdim cok sakindi kalabalik topladindi. hic kimsenin üzeri aranmadi

polisler tek tük kenarda vardi.

tam saat dakikasi dakikasina basbakan merkel alana geldi.

yaninda 2 millet vekili ve eyalet baskani ile halkin icinden gecip konusma yerine gecti.

dikkatimi ceken korumalari etrafinda yoktu

partilerin elinde bayrak ya da pankart felan yoktu

sadece partinin slagonunu gösteren bir iki pankar haric hic bir masraf yapilmamis hic bir yerden otobüs kaldirilmadi belediyenin hic bir masrafi olmadi afislermis bayraklarmis pankartlarmis otobüs otobüs adam toplamakmis hic biri yoktu hayretler icerisinde kaldim,.. kaldigim sehire tarihinde ilk kez bir basbakan gelmis.. yinede gösterisli hic bir sey yok.. sanki basbakan degil mahallenin muhtari gelmis

bu arada bu kadin dünyanin en güclü kadini

Almanyanin degil Avrupanin basbakani sayiir..

neyse

merkel 45 dakika boyunca konusma yapti

dikkatimi ceken konusmasinda hic bir muhalifet partiyi elestirmedi

sadece almanya icin yaptiklarini ve yapmak istediklerini ve elestirildigi konulara deyindi.

esprii konusmalar yaparak insanlari güldürdü..

ara ara alkis aliyordu.

bir ara almanin biri gür sesle bagirmaya basladi

sen yalancisin merkel defol artik seni istemiyoruz diye yalanci ve sahtekarin tekisin diye slogan atti,

ben eyvahh gerilecek ortam derken baktim hic kimse adama mudahale etmedi,

ne bir polis ne bir koruma yanina dahi gitmedi.taki kendi susasiya kadar,

basbakan nemi dedi.. mikrofonun yok olmasina rahmen sesi cok hos geliyor dedi esprili bir yanitla ortami yumusatti..

düsünüyorumda türkiyede olsa adam yaka paca üstüne cullanan cullanada ve daha sonrasi karakol ve sorgu suval.. adamin hayatini karaltirlardi,

merkel konusmasindan sonra inecegi sahneye dogru siyrila siyrila almanlari ite kaka yanina kadar ulastim aramizda belki 2 metre vardi resimlerini felan cektim yaninda giden insanlarla tokalasiyordu,

korumalarini fark ettim uzakdan seyrediyorlar 3 korumasi vardi 2 si bayan..

neyse arabasina bindi ve yavas yavas gittiler. ne polis ne asker ne bisey ben anlamadim peslerine gitmedi

yani yolu basbakana kapatmadilar..

simdi düsünüyorum türkiyeye secim zamani gelmistimde ülkenin her yeri afislerle dolu her yer bayrak her yerde parti arabalari dolasiyordu..

türkiyede hic bir mitinge katilmadigim icin bilmiyorum

ama haberlerde izleyince basbakan sürekli muhalifete agir sözler asagilamar felan filan.

insanlari ayristiriyor kin nefrete sebeb veriyor.

Devletin tüm imkanlarini kullanip israf ediyorlar.

iki üke arasindaki farki analiz ettim paylasmak istedim

Bizmi yanlis yapiyoruz Almanlarmi yanlis yapiyor anlamadim.,

karar sizin

4|3
    1|1
    • ikisini bu olaya bakarak bir tuttuğun zaman orada hata yaparsın, demek ki almanya nın kendi içinde düşmanları yok başbakanlarını öldürmek isteyen birileride yok benim buradan çıkardım anlam bu göreve geldiğinden beri türkiye cumhuriyeti başbakanına yapılan suikastin haddi hesabı yok belkide sebep budur tedbir(!)

• türkiyede böyle sakin olmaz olamaz mitingler falan bence.çok çok uzun zamndır nefret ve zıtlık üzerinden yürütülüyor siyaset ne yazıkki. herkesin bir kuyruk acısı var. o yüzden uzun zamanda böyle gitcek gibi.

• (: türklerede laf söyledin zaman herkes aslan kesiliyor.

Erkekler Ne Diyor 14

• vay vay vay neler öğreniyoruz nolur nolmaz die Erdoğan için A(-) kanlar bekletiliyo mu inş. sallamışlardır sana yoksa yazık sonrada nie doktor dövdü hastane görevlisi dövdü diolar.adam sevenim çok diyor ama bütün yol boyu tam 2 adımda bir koruma polis el konulan kanlar noluyo nedir peygamber olsa böyle değer verilirse adam değilim

4|4
    0|2
  • Çok geçmiş olsun kardeş.. Bu hesaplar böyle vekil tayin edersin beyleri senin vekilindir aslı sensin adı üstünde.. ama vekaleti alır kaçarlar adamlıktan nasip almamışlar.. saçma bir uygulma olmuş ama başbakan işte yapacak bişey yok.. çok geçmiş olsun

2|2
    2|1
  • doğrudur burası Türkiye gecenedede bir 3 yaşındaki bir çocuğun üstüne kaynar su dökülüyor en yakın hastaneye gidiyolar ordan yanık için başka bir üniversiteye sevk edilecek ama amaulans yok sebebi başbakannın bilmemne açılışına görevlendirilmiş bütün ambulanslar . Böyle bir haberdi tam hatırlamıyorum ama geçmiş olsun:(

4|3
    1|0
  • Çok güzel yazmıssın.Başkan hariç amelliyatta veya kana ihtiyacı olan herkez yaşamasın aklını s..

5|2
    1|1
  • Başkbakanin anasini avradini teyzesini çocuklarini yedi dümenini selamliyorum.

6|5
    3|3
  • akpliler bu akşam çok sessiz

4|3
    0|2
  • bu gercek olamaz . AYIPTR BOYLE BİR DEY AKLA MANTIGA SIGMAZ .. BU ARADA DAHA YENI A RH(-) KAN VERDİMM

1|3
    0|1
    • umarım başına gelir arkadaşın ki gibi bir olay

• benim basıma nıye gelsın bn yardıma ihityacları olnlar için bagısda bulunuyorumm..

• böyle bir mallık anca bu ülkede olur

3|4
    3|2
  • hep böyle zaten gidip ayaklarıyla kirlettiği şehirlerde ambulanslar hastaneler tayyibe çalışır halk ezilir sonra gider ekranlarda zırlar

2|2
    0|2
  • Geçmiş olsun...

2|1
    0|0
  • Lan capulcu yuru git kendini kandir A(-) lere el konuyomusta bilmem neymis.kafan calissa azcik bunu soylemezsin bunun olamayacagini idrak edersin.gerci dogruya buna inanmaniz normal bir zamanlar polisin kalasnikoflarla gezi eylemcilerini oldurecegine inanan beyinler gordum sen bubu demissin az mi haha olmayan beynine tukurim senin

0|0
    2|0
    • sen okuduğunu anlayabilecek zekaya sahip olduğuna emin misin? ya okumamışsın ya da anlaman kıt gibi görünüyor çünkü.

• chp ile bdp ayrı alem zaten. kanıt olmadan konuşmak derken? hastaneden bize yapılan açıklama bu diyorum. başbakan gelicek bu kanı harcayamayız dediler. daha ne olacaktı? ya da ister inan ister inanma banane. ama kendin bu kadar körü körüne bağlıyeken beni bu şekilde suçlamaya hakkın yok.

• Haha ben mi koru korune bagliyim haha guldurdun. Dedigim gibi Akp her alanda basarili olmus bir hukumet bu baglilik degil.bu eksikleri yanlislari yok demek degil.ama klasik capulcu mantigi bana ters .ota boka eylem yapilmaz.

• (: canı acıyan herkes hüküme bahane buluyor. sorsan herkez müslüman, inanc tam ama ne nemaz var ne de niyaz...

0|1
    1|1
    • erdoğanda namaz var niyaz var ama müslümanlık yok. bumu müslümanlık :) güldürme

• bilmem ben unu, birine müslümanlık var ya da yok demenin vebali büyüktür.

• Bu dediğin tamamen doğruysa isyan çıkmalı saçmalık bu.

2|2
    3|3
    • vallahi bende inanamadım önce. ama hastaneden bze yapılan açıklama bu.

• işte Gezi hareketi sadece ağaç için değil halkımın mağduriyeti içindi bunu anlamayan koyunların da başına gelsin böyle bir vak'a

• ilk yaprak düştüğünde...

• onu bunu bilmem bu ülkwnin en büyük talihsizliği CHP dir.

0|0
    1|0
    • chp talihsizlikken diğerleri iş mi görüyor? hiç biri bir işe yaramıyo partilerin. 3 ana fikir üzerinden siyaset mi dönermiş. türkiyede parti yok.

• Chpyi baykal varken azda olsa severdim sempatim vardı. Kemal kılıçdaroğlunun geçmesi tam bir skandaldır. O kılıçdaroğlu hırsızın önde gidenidir. Artık eskisi kadar çalmıyor ama eski çaldıklarını unutturmaz.

Kızlar Ne Diyor 9

• Akp sempatizanı üyeler olabilir içimizde ama lütfen bu duruma da birşey yokmuş gibi davranmasınlar. Birini çok seviyor olmanız, her hareketinin doğru olacağı anlamına gelmez. Oradaki insanın kendi evladınız, anneniz, babanız olduğunuzu düşünün. Azcık empati yapın, ne olur!

9|4
    1|3
    • ah şunu anlasalar keşke bir insana sempati duyup işte bu liderimiz olsun demeleri çok farklı bir şey ama o insnaa taparcasına ne derse doğruymuş gibi butür olaylarda onu yargılayamamalarına şaşıyorum :(

• En iyi cevap bence.

• Umarım iyi geçmiştir ameliyat, yuh artık böyle bir mantık olmamalı

4|1
    0|1
  • Cok gecmis olsun.

Burada basbakana kufurler, kufurler var.

2|2
    0|3
  • Amcana da ülkemize de geçmişş olsun. Param olsa vercem doktoruna insanlık namna bozsn hipokrat yeminini de braksn bu Tayyibi ameliyat masasında. Onca kişinin ahını aldı sonu tez gelsede görsek artk.

3|0
    2|1
  • Şerefsizliğin bu kadarı. Bu resim geldi aklıma link

2|0
    0|1
  • anasını satıyım adama kan lazım olacak bile olsa ne kadar olabilir ki etrafında zilyon tane koruma var zaten adama kim ne yapabilir ki birde kan depolamışlar.

0|0
    0|1
  • Allah ıslah etsin..

0|0
    0|0
  • Sonra sağlık çalışanları neden dayak yedi derler..adamın biri yola cıkıcak diye kanlara el koyarlar..doktor dayak yer..ama adamın birinin adı geçmez..vay be..amcaya geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Başbakan her hizmeti size sunuyor teşekkür etmiyorsunuz bir prüz çıkınca hemen biryerlerinize giriyor ne iş?

2|3
    10|8
    • 4. paragrafı tekrar oku. anlamazsan bir yerlerine sokayım? daha iyi kavrarsın belki? prüz büyük sonuçta.

• kumru +1. sayın gizli.. biz gerekirse Akh partili olmayıda iyi biliriz! sempatizanlığı sizden öğrencek değiliz! ayrıca.. senin ejdanının AQp ;)

• Bende seni eksiledimm yaa..Kanını paket yap yolla ..

Yükleniyor...