Erkeklerin üstesinden gelmek kadınların doğasında mı var?

Görüyorsunuz değil mi, aslan bile karısından korkabiliyor :(

link

Siz kadınlar, erkeklerin üstesinden gelmesini her zaman başarıyosunuz. Kadınların doğasında var bu bence.

Sizce?

0|0
33|13

En İyi Kız Görüşü

• üstesinden gelmek demeyelim aslında.

Türk toplumunda kadına değer verilmez yavaş yavaş bu tarz sorunlarımızı toplum olarak aşıyoruz da neyse. kadın evleninceye yaşa kadar sizin düşündüğünüz ve düşünmediğiniz bir çok zorluk çeker ki.. toplum baskısı , aile baskısı , sevgili baskısı , kötü bakışlar , dışlanmalar ,kötü kötü davranmaları... gibi daha sayamadığım insanın gururunu ve kişiliğini zedeleyecek bir çok davranış ve söze maruz kalır.tabii bunların hepsine göğüs germek zorunda ya da toplum arasında ezileceksin. kadın o kadar çok sert bir yapıya geliyor ki bazen bu taş kalpliliğe kadar uzanabilen iç hasarlar oluşturabiliyor.erkekler ise toplum açısından hep pohpohlanan , rahat rahat dolaşandır. her zaman darbeyi vuran erkektir. fakat hayatı boyunca hiç darbe yemediği için ailesinden olsun toplumdan olsun bu yüzden söz ve kötü davranışlar karşısında bir savunma oluşturmuyor.evlenince ise işler değişiyor evin iç kontrolü tamamen kadının eline geçiyor. erkek bazen karısına kıyamamazlıktan olsun bazen aşktan olsun daha mülayim , sevecen bir rol oynarken kadın hala toplumun üzerinde bıraktığı izlerden dolayısıyla kocası üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyor bunu kurdukça hoşuna gidiyor erkek ise daha hiç bir şeyin farkında değil çünkü eskiden hiç böyle bir olayla karşılaşmadığı için anlayasıya kadını kontrolüne girmiş oluyor tabi bir daha çıkamamak üzere...

aslında hiç bir insanın doğasında bunlar yoktur. insanın kişiliğini , hayata görüş açısını , insanlara bakış açısını toplum oluşturur. herkes yaşadığı toplumun izlerini taşır kişiliğinde... eğer birisinde psikolojik bir problem varsa bunun ana unsuru toplumdur.

yani demek istediğim kısaca ; kadınların böyle sizin tabirinizle '' cak cak susmayan'' olmasını istemiyorsanız toplumu düzltmekten başlayacaksınız işe. önce kendinizden sizin bir adımınız bir milyon kadını değiştirebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Annelik iç güdüsüyle doğarız biz.

0|1
    0|0
  • Yönetim annelerin zaten çoğu evde iç işler müdürü :D

0|2
    0|0
  • var evet...kadınlar herseyin üstesinden gelebilir çok güçüler aslında

0|0
    0|1
    • Erkeklerden de güçlü olduklarini düşünüyorum. Üstlendikleri sorumluluklari kiyaslarsan sen de benim gibi düşünürsün

• Bende aksini söylemedim zaten :)

• hmm olabilir vardır doğamızda .. ama bu sevgiyle alakalı bence .. erkek sevdiği zaman bazan kadının onun üstesinden gelmesini ister .. bu bence güzel bişi :) sence ?

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle ama bazı bayanlar maalesef verilen o zekayı iyi kullanamıyor.

0|0
    0|0
    • Ezilmeye mahkum o halde

• Tabii ki Allah'ın verdiği zekayı kullanmaya çalışıyorlar ama bazısı başaramıyor.

• Ezilmeye mahkum diye bir şey yok. Erkeğin merhametine kalıyor iş, onun kendisine Allah'tan gelen bir emaneti olarak kabul ederse sorun kalmayacaktır..

• Bir kadın erkeğini vezir de eder rezil de. Ama bir kadın asla unutmaz. Ya ah eder ya da intikam alır.

1|1
    0|1
  • Erkeklerin üstünden değil de daha çok altından gelirim.

0|0
    0|1
  • boşuna dememişler kadının fendi erkeği yendi.yener tabi kuzucuklar olduğu sürece.

0|0
    0|1
  • :)) bayan erkegn yannnda kadın olmalı.. erkete güçlü olmalı ama asla ezık olmamalı

0|1
    0|0
  • yeter hatun az sus der gibi :D

0|0
    0|0
    • Adamin kafasini şişiriyo baksana. Ama erkek de aldatmiş gibi görünüyo

• erkek ve kadın birbirine ihtiyacı olan varlıklar .ama kadınlar genelde erkeklere göre daha sağlıklı düşünebiliyor çünkü bişi yaparken ilerde çıkabilicek olumlu ve olumsuz şeyler önceden ölçülüp tartılıyor

1|0
    0|0
  • ne diyosun olum!

cennet bile ayaklarımızın altında!

bi doğursak yetiyo :P

(şaka bir yana anne olmak kadın olmak zor)

0|0
    0|0
  • duygu kölesi olmayan kadın başarır ama aşktan sefil,biçare,yitik olan kadın yapamaz bu farkı görmek gerek bence

0|0
    0|1
  • Genel olarak evet ama her kadının doğasında yok bence

0|1
    0|0
  • bence de kadınların doğasında var bu fakat her kadın bunu gerçekleştiremez

0|0
    0|0
  • erkek olmak isterdim

1|0
    0|0
  • helal olsun öyle hatunlara ben onlardan olamadım valla sırrı nedir bende meraktayım

0|0
    0|1
    • Bazilari sizin gibi oluyo işte pasif bayan türü, itici

• Aşik atma derdinde değilim hakaretlerin yersiz diyorum. Özür dileyerek hata yaptiğimi bile düşünmeye başladim inan. Şimarik kizi oynamayi birak da biraz efendi ol. Denk değiliz falan sen kendini ne saniyosun? Terbiyeni takin başta. Aramizda sanki statü farki varmiş gibi konuşup duruyosun. İkimiz de biliyoruz ki şu anda ayicikli pembe pijamanla beni bozmaya çalişiyosun, iticisin, ukalasin, bir halt değilsin. Daha da cevap yazma.

• ayıcıklı pembe pijama haa hayal dünyasına bak güldüm :D ahh nasıl da sinirlenmişsn sen öyle tamam tamam ağlama hadi sustum ;) bb

• bizde boyleyiz iste ^_^

0|0
    0|1
  • Katılıyorum

2|0
    0|0
    • Aferin bakalim.

• Evet, ben de bu dedigine katiliyorum :)

• sizden bir önceki canımızı çok yakmış oluyor ve biz yemin ediyoruz, diyoruz ki bir daha karşıma biri çıkarsa bende aynısını ona yapıcam, yani siz bizi buna zorluyorsunuz.

0|0
    0|0
  • bencede kadınların dogasında var

0|1
    0|0
  • hemde DNA mıza işlenmiş çok sorgulama...

0|0
    0|0
  • Helal olsun bize :D

0|0
    0|0
  • kadın kendini göstermezse erkek sonsuza kadar ezer.aman nolck yemeğini we kumandasını wer arada bir şımart her dediğini yaptrrsn

0|0
    0|1
  • katılmıyorum.

0|1
    0|0
  • ahahaa öyleyiz tabi :D

0|0
    0|0
  • o her erkek için geçerli değil basıları o kadar odun ki yontulmuyor

0|0
    0|1
  • Anneliğimizden kaynaklı o :)

0|0
    0|0
  • her kadın yapamaz bence :D

0|0
    0|0
  • Bence de.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 13

• Öncelikle aklınızda olsun dişi aslan obaya yemek getirendir erkek istese de avlanamaz :) Kadınlar ince düşünüyor.Detaylara önem veriyorlar.Bizler öyle değiliz.Her ne kadar sevgililerimden güçlü olsam da korkarım.Bir kadın kafasına koyduğunu yapar.Hani affedersinin küfür ediyorlar ya o aleti başkasından keser yine dediğini yapar :) Birde işin doğasında seks var.Bakın etrafınıza boşanma bazı adamlar yakışıklı kadın çirkin demeyelim ayıp olur ama sıradan.Ama adam etrafında fır dönüyor.Kadın elinde ki seks gücünün farkında.Bu konu böyle uzar gider kısa kesicem.Kadınları sevin ama bir o kadar da korkun :)

0|0
    0|0
  • aslanla öküz gezmeye çıkmışlar,akşama kadar gezdikten sonra,aslan hadi eve dönelim artık demiş,öküz gülmüş ve ne o lan karından mı korkuyon,aslan bakmış ve demişki ulan mal beni evde seninki gibi inek beklemiyor,beni bekleyende bir aslan demiş,yani kadınına göre değişir herkez aynı olmaz:)

0|0
    0|0
  • bu özellik en çok aslan burcu bayanlara özgü bişeydir baskı kurarlar ilişkide söz sahibi kendisi oluncada partnerinden sıkılır bırakır garip bir dünyaları var :S

0|0
    0|0
  • yok la o kadarda kılıbık değiliz öldürdün bizi :(

0|0
    1|0
  • erkeklerin üstesinden gelmek ne lan...sürekli bir güreş halinde miyiz kadınlarla.! veriyonuz böyle sözlerle gazı...entrikalar aliyo başını gidiyor.!

0|0
    0|0
  • Kılıbıklar için geçerli bir durumdur :)

0|0
    0|0
  • kadınlar tehlikede gördükleri zaman böyle tepkilerle durumu kontrol altına almak ister..doğasında var

0|0
    0|0
  • Tamam hanım tamam :D

0|0
    0|0
  • yok. bazı erkekler mal

0|0
    0|0
  • Yoo başaramıyolar.Sen kadından korkarsan oda senin üstenden gelir .

0|0
    1|0
  • Kadin dirdiri bu konuda bir numarali silahlari

He he haklisin icimden bir sus yaaaaa

0|0
    0|0
  • evın reisi erkekde görünse kadınların sözü geçiyor bence

0|0
    0|0
  • Kadınlar baştacıdır olmasalar olmazdık.

2|0
    0|0
Yükleniyor...