Hayatınızda hiç, her şeyin boş olduğunu düşündünüz mü?

Nefes almanın her gün ızdıraba dönüştüğü günler vardır hayatta,sanki o ızdırabı yaşarken kabusta gibi hissedersin çabuk bitmesi için uyanmak istersin ama karabasan gibi üstüne çöreklenmiştir ızdırabın sebebi seni bırakmaz..Zamanla sorunlara ,sorunlarda zamanla derde dönüşür ve ruhunda yer edinir ki hergün gözünü açtığın da Allah’a haline şükrederken derdinin bitmesi için ağlarak dua edersin.Sonra da bir bakmışsın ki hayatta herşey boş,duygusuz ve gereksiz ,silinmek istersin kaybolmak istersin ...

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bazen düşünüyorum

Ulan yarın ölüp gidicem

Sorunlarıma bak: aşkıydı, parasıydı, okuluydu, ailesiydi, arkadaşıydı vs vs

Hiçbiri yanımda gelmeyecek, hiçbiri yanımda olmayacak

Bir kefen, bir ben...

Sonra bugüne bakıyorum bunları düşünürken, o kadar anlamsız geliyor ki, bugün yüzüme gülen, bugün yardımlaştıgım, bugün maç yaptıgım, sohbet ettiğim, esprisine güldüğüm vs vs herkes olmayacak...

Hayat uzun gibi fakat bir ölüm kadarda sonlanmaya mahkum...

1|0
    0|0
    • aynen öyle

• Ya kardeşim o işin ince ayrıntısı ben özet geçtim Allah Allah...

• ha güzel geçirmişsin ha dertler içinde geçirmiş sonuç yine boş bunu anlatmaya çalışıyor arkadaş..

Erkekler Ne Diyor 5

• düşünürüm her zaman düşünürüm hatta sorarım kendime niye geldim bu dünyaya boş her şey boş hayattan zevk alamamak diye bir tabir var ya tam o durumdayım ... bir beklentim yok boşluktayım

1|0
    0|0
  • Evet hayatta her şey zaten boştur. Biz davranış ve çabalarımızla bu boşluklarıı doldurup anlamlandırırız!

Özelden yazabilirsin istersen. Merak ettim seni ağlatan derdi. Eminim çözümü kolaydır benim için..

0|0
    0|0
    • ne kadar çabalasan da boşlukları doldurmaya bir süre sonra herşeyin boşa gideceğini bildiğim için sanırım artık çabalamıyorum,saol ..

• yanılıyorsun..! Biryerlerde hata yaptığın aşikar, bunu keşif etmek yerine yelkenleri indirmiş olman üzücü. Akıntıya karşı kullaç atman tabiki boşa olur. Önce doğru yönü bulmaktan ziyade, kulaç atma tekniğini bir gözden geçirmelisin.

• peki,kulaçları doğru yöne attık diyelim zirveye çıktık ne işe yarayacak .Çoğu kez karşılaştım mutlu olman gereken zamanda bile yine diyorum herşey boş...

• düşündüm. sonra o düşündüğüm şeyin de boş bişey olduğunu düşündüm :) biraz karışık oldu :)

0|0
    0|0
    • hepsi aynı kapı işte yine boş ..

• :) yani demek istediğim, hiçbişey boş değil. acılar, kederler insanı yoruyo. ama güçlü olup yola devam etmek lazım.

• ;) yeterlimi cevabim?

0|0
    0|0
  • İlümunatıyı arastırmaya baslaıdım ve haretler ıcındeyım hersey bosmus gercektenn boş yasıyoruz neler neler var gozumuzu acma zamanı..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hemde hergün düşünüyorum.. her gece başımı yastığa koyduğumda...

1|0
    0|0
  • Kimi zaman boşluklar yaşamamız çok normal. Önemli olan, o boşlukları yavaş yavaş doldurmamızdır.

Hayırdır, bir problem mi vardı?

0|0
    0|0
    • kimi zaman ...sık sık olmaya başlayınca sanırım adı değişiyor ..problem hayatın kendisi

• ben o dediklerinin hepsini zamanında tek tek düşünüp yaşadım.Hiç bir zaman güllük gülüstanlık bir hayatımın olmasını istemedim ki.İnsanın içinde Allah inancı olmasa o dediklerini söylediğim şeylere karşılık söyleyebilirsin ama benim kast ettiğim başka bir şey,bugün birisiyle kavga ettin diyelim küstün konuşmadın ne geçti eline?boş.Bugün diyelim çok büyük bir hastalığı alt ettin ne işine yaradı boş.Herşey boş yani...kızgınlıklarda boş ,sevinçlerde boş

• Kendini mutlu edecek birşeyler yapmayı denesen?

Yükleniyor...