Bayanları kara çarşaf giymeye iten sebepler nelerdir?

Bayanları kara çarşaf giymeye iten sebepler nelerdir?

0|0
127

En İyi Kız Görüşü

• Mal onlar ya, tarikat üyesi. İslamda kara çarşaf giymez kadınlar. Sahabelerden bildiğimiz üzere, peygamber efendimizin eşleri de giymezmiş.

1|2
    2|1
    • işte olması gereken cevap

• 1. Insanlar umrede en cok carsaf gıyıyor ya da kara gıyınıyor
      2. benım komsumda kapalı ama yuyurken goguslerı bellı oluyor eger ornek vereceksen kapalıları son model ortada
      3. Allahu teala ahzap suresınde gorunmeyecek sekılde kapanın dıyor ne olur bunu bana acıklar mısın? Pardesu, ferace, tunık pantolon, hangısı tanımlıyor ayetı?
      4. Islam alımlerının cogu tefsırı Carsaf dıye acıklamıstır
      5. Senın deden osmanlı da hanımlar çarsaflı ıdı. Feracelı genc kız tecavuze ugradıgı ıcınde ferace yasaklanmıstı arastr
      6. Osmanlı ya dedem demıyorsan ataturkun esı latıfe hanımda carsaflıydı
      7. Memelerını erkeklere gosteren, poposunu meydana cıkaran degıl de avret mahlını namahremden sakınan mı zoruna gıdıyor? Kızacaksan her yer fuhus ıcınde kendını erkeklere satan genc kız olup kadınlasanalara kız!
      8. Bunları yazan ben 22 yasındayım ve bende seytanın hılelerıne kapılmıs dogruları gormeyen genc kızlardan bırıydım! Ta kıı yüregımde kı Rabbımı bulana kadar. Ve Şu an CARSAFLIYIM! ELHAMDULILLAH!!!

• Ve hıc bır zaman da pısman olmadım olmayacagım! SIZLERE INAT KAFAM DIK YURUYORUM!!!
      Benı babam kapatmadı, annem kapatmadı kendım carsaf gıyındım. Cok memnunum ve cok da ozgurum. Erkeklere kendımı pazarlık olarak sunmadıgım ıcın , erkeklerın hayallerınde sekılden sekıle burunmedıgım ıcın COK MUTLUYUM!!!
      VE SUNU HIC BIR ZAMAN UNUTMA!
      ASIL ÖZGÜRLÜK ALLAHA KÖLE OLUNCA BASLAR!
      MODANIN KOLESI OLURSAN ÖZGÜR DEGIL KÖLE OLURSUN!
      Herkes bır seye ıtaat edıyor. Seven sevdıgıne ıtaat edıyor. Modanın kolesı olanalr ona ıtaat ederken Allahın kölesı olanlar Yuregındekı Rabbısıne ıtaat edıyor. Bu senın zoruna gıtmesın! Eger yapamıyorsan beceremıyorsan kendını gızlemeyı gızleyenlere laf soylemek senın haddın degıl! Ve cahılde degılım!!!
      Eger Şu an acık olsaydım hepınızın tanıdıgı ünlü, magazın programlarından cıkmayan bırı olacaktım!!! Ve elhamdulıllah Mevlam kaymadan benı duzelttı. Bızım ne sekıl oldugumuz sızı ılgılendırmez! Elın kafınıre saygın varsaa müslümanada olsun NOKTA!!!

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• aile, mahalle, koca.

1|1
    0|0
  • Erkeklerin baskısı, din baskısı.

0|1
    2|0
    • ne alaka kim birisini çarşaf giyinmesi için zorlarki.

• İran'da, Arabistan'da kadınlar isteyerek mi çarşaf giyiyor sence? Aile baskısı, din baskısı, toplum baskısı, genel olarak erkeklerin baskısı.Beynini çalıştırırsan anlarsın.

• iran'a gittim. oradaki rejim yüzünden öyleler. ayrıca başlarının yarısını açıkta bırakıyorlar, o da zorla örtündüklerinin kanıtıdır , kendilerine sorduğunuzda da söylerler. zira 30 35 milyon civarına azeri asıllı iranlı vardır, türkçe bilirler.

• inancı tesettürü emrediyor ancak şunu giyeceksin demiyor. belli kurallara uy diyor. onlarda da tesettür konusunda çarşaf giymeyi tercih ediyorlar. kıyafet seçimi tercih meselesi sonuçta, bize düşen; saygı.

0|1
    0|0
  • Çarşaf giymek sünnet bu yüzden fakat bir çoğu farklı nedenlerden dolayı hatta bazısı neden giydiğini bile bilmiyor.

1|1
    0|0
  • Illa bir sebebin itmesi gerekmiyor. Dininde takva istiyordur kendi ortunuyordur. Bi kopun gidin ya arkadasim kim ne giyerse giysin karismayin.

2|1
    2|2
    • sana - verdim cirkin ergen kezban

• karışan yok , lafı başka yerlerden anlamayın, kız arkadaşım çarşaflı zaten karışsam burada sormam bu soruyu,

ağıza buruna kadar örtülmesinden bahsediyorum, bilmiyorsanız yorumda bulunmayabilirsiniz. kimse sizi zorlamıyor yorum yazmanız konusunda

• Müslümanlığın gereğini en doğru şekilde yerine getirmek istemeleri .

2|1
    0|0
  • inandıklarıdır, ha bizi ilgilendirir mi hayır, tıpkı bunu sormaya seni iten şeyin bizi ilgilendirmemesi gibi!

0|1
    1|0
    • kız arkadaşım çarşaflı o bakımdan sordum

• Makarna yeme şekillerini seviyorum ben

http://www.youtube.com/watch?v=qSUqmwHjoBU&t=0m13s

0|2
    2|1
  • ''sana ne'' derim buna

1|1
    0|0
    • onu sormadım sebebini sordum , bilmiyorsan bilmiyorum diyebilirsin

• her çarşaf giyen kadının çarşaf giyme sebebi farklıdır. sana göre islamda çarşaf giymek diye bir şey yoktur, ona göre vardır. ''mal onlar, tarikat üyesi'' diyerek eleştirip yargılamak yanlış.

• kapalı olduğum halde bende bilmiorum :P

1|1
    0|0
  • İnanç din eş. Ama inan bana çirkin olduklarından değil, fazlasıyla güzel olanlar var

1|0
    0|0
    • annem haremlik selamlık otelde o kadınlardan bahsetmişti, süper bikinlerle yüzüyorlarmış bazıları

• Var mesela, yaşadığım şehirde bar, gazino gibi olan yerlerin civarında görüyorum onları

Erkekler Ne Diyor 7

• bikini giymeye kadınları bir sebep mi iter .insanların tercihlerinden biridir.dinen takvayı seçenler çarşafı tercih edebilir.çarşafı kötü emellerine alet edenler de olabiliyor.niyetleri kötü olarak çarşaf giyenlerle ,çarşaf seçeneğini tercih edenlere hakaret edenler zavallıdır .talihsizdir .insanlar birbirlerini yargılamasın artık .kurtulun bu illetten

2|0
    0|0
  • ABD'nin din üzerinden yaymış olduğu aslen Fransız Katolik Kilisesinde orta çağda rahibelerin giydiği bir sahte ahlak düzenleme kıyafeti.

1|0
    0|0
  • dini inançlarıdır tabikide.

1|0
    0|0
  • aile,koca

1|0
    0|0
  • katana ve bilimum savaş gereçlerini gizleyebilmek için..

0|0
    0|0
  • İmanlarının dinlerinin gereği..

0|0
    0|0
  • Daha gizemli olmaları ehuehue.

0|0
    1|0
Yükleniyor...