Bayanları kara çarşaf giymeye iten sebepler nelerdir?

Bayanları kara çarşaf giymeye iten sebepler nelerdir?

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• Mal onlar ya, tarikat üyesi. İslamda kara çarşaf giymez kadınlar. Sahabelerden bildiğimiz üzere, peygamber efendimizin eşleri de giymezmiş.

1|2
    2|1
    • işte olması gereken cevap

• ben son cümlesine göre seçtim. herkes kendi söylediklerinden sorumludur. o kısma hiç dikkat etmedim.

• Tüm çarşaf giyenlerden özür dilemiyorum. Dinimizin emrettiği kapanma, kara çarşaflara bürünme midir. Babannem de kapalı, kara çarşaf mı giyiyor. Hayır. İnsanlar hac ve umrede bile beyaz giyiyorlar. Peygamberimize, mal diye mi hitap ettim, haşaa. O bütün yüce sıfatlara layıktır.

Kızlar Ne Diyor 11

• Erkeklerin baskısı, din baskısı.

0|1
    2|0
    • ne alaka kim birisini çarşaf giyinmesi için zorlarki.

• İran'da, Arabistan'da kadınlar isteyerek mi çarşaf giyiyor sence? Aile baskısı, din baskısı, toplum baskısı, genel olarak erkeklerin baskısı.Beynini çalıştırırsan anlarsın.

• iran'a gittim. oradaki rejim yüzünden öyleler. ayrıca başlarının yarısını açıkta bırakıyorlar, o da zorla örtündüklerinin kanıtıdır , kendilerine sorduğunuzda da söylerler. zira 30 35 milyon civarına azeri asıllı iranlı vardır, türkçe bilirler.

• aile, mahalle, koca.

1|1
    0|0
  • inancı tesettürü emrediyor ancak şunu giyeceksin demiyor. belli kurallara uy diyor. onlarda da tesettür konusunda çarşaf giymeyi tercih ediyorlar. kıyafet seçimi tercih meselesi sonuçta, bize düşen; saygı.

0|1
    0|0
  • Çarşaf giymek sünnet bu yüzden fakat bir çoğu farklı nedenlerden dolayı hatta bazısı neden giydiğini bile bilmiyor.

1|1
    0|0
  • Müslümanlığın gereğini en doğru şekilde yerine getirmek istemeleri .

2|1
    0|0
  • Makarna yeme şekillerini seviyorum ben

link

0|2
    2|1
  • inandıklarıdır, ha bizi ilgilendirir mi hayır, tıpkı bunu sormaya seni iten şeyin bizi ilgilendirmemesi gibi!

0|1
    1|0
    • kız arkadaşım çarşaflı o bakımdan sordum

• kapalı olduğum halde bende bilmiorum :P

1|1
    0|0
  • ''sana ne'' derim buna

1|1
    0|0
    • onu sormadım sebebini sordum , bilmiyorsan bilmiyorum diyebilirsin

• her çarşaf giyen kadının çarşaf giyme sebebi farklıdır. sana göre islamda çarşaf giymek diye bir şey yoktur, ona göre vardır. ''mal onlar, tarikat üyesi'' diyerek eleştirip yargılamak yanlış.

• Illa bir sebebin itmesi gerekmiyor. Dininde takva istiyordur kendi ortunuyordur. Bi kopun gidin ya arkadasim kim ne giyerse giysin karismayin.

2|1
    2|2
    • sana - verdim cirkin ergen kezban

• karışan yok , lafı başka yerlerden anlamayın, kız arkadaşım çarşaflı zaten karışsam burada sormam bu soruyu,

ağıza buruna kadar örtülmesinden bahsediyorum, bilmiyorsanız yorumda bulunmayabilirsiniz. kimse sizi zorlamıyor yorum yazmanız konusunda

• İnanç din eş. Ama inan bana çirkin olduklarından değil, fazlasıyla güzel olanlar var

1|0
    0|0
    • annem haremlik selamlık otelde o kadınlardan bahsetmişti, süper bikinlerle yüzüyorlarmış bazıları

• Var mesela, yaşadığım şehirde bar, gazino gibi olan yerlerin civarında görüyorum onları

Erkekler Ne Diyor 7

• bikini giymeye kadınları bir sebep mi iter .insanların tercihlerinden biridir.dinen takvayı seçenler çarşafı tercih edebilir.çarşafı kötü emellerine alet edenler de olabiliyor.niyetleri kötü olarak çarşaf giyenlerle ,çarşaf seçeneğini tercih edenlere hakaret edenler zavallıdır .talihsizdir .insanlar birbirlerini yargılamasın artık .kurtulun bu illetten

2|0
    0|0
  • ABD'nin din üzerinden yaymış olduğu aslen Fransız Katolik Kilisesinde orta çağda rahibelerin giydiği bir sahte ahlak düzenleme kıyafeti.

1|0
    0|0
  • dini inançlarıdır tabikide.

1|0
    0|0
  • aile,koca

1|0
    0|0
  • katana ve bilimum savaş gereçlerini gizleyebilmek için..

0|0
    0|0
  • İmanlarının dinlerinin gereği..

0|0
    0|0
  • Daha gizemli olmaları ehuehue.

0|0
    1|0
Yükleniyor...