Istanbul insanının tutumu

istanbulda yaşıyorum otobüs kartım her zaman doludur cünkü isteme durumuna kalmamak için başkasının ihtiyacı olduğundada veririm ama bugün babam kartı evde unutmuş acil bir işi çıktı otobuste o kadar söylemiş kimse kart vermemiş. o kadar kişi kartsız mı binmiş ki ? en sonunda çok bekleyince biri vermiş. ya bu parasıyla değil mi niye insanlar böyle anlamıyorum bende olsa düşünmeden kartı veririm parasıyla olan birşeyde böyle yapılması aklım almıyor. nasıl bu hale gelindi neden böyle. sizde yaşıyor musunuz İstanbul mu bu halde sadece

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Haha aynısını yaşadım kimse kart vermedi, hatta para elimdeydi, sonra birgün yaşlı bir teyze bindi inan 30 kişiden kart istedi kimse vermedi, üzüldü kadın, insanlar sanki dilenci gibi bakıyor, sonra al teyze dedim verdim kartı mutlu oldu, parada almadım ama zorla verdi üstüme attı.

1|1
    0|0
    • herkes duymamazlığa yatıyor nesi var kart verip parayı alsa. bana bu tutum çok tuhaf geliyor ben de karşımdaki insan oyle beklerken kart vermezsem içim rahat etmez nasıl bir vicdan ben mi abartıyorum herkes böyleyken

• :) güzel anlatmışsın bu otobus mevzusundan kitap çıkarılır.iletişim diyalog,psikoloji :)

• evet bir dram yatıyor nexteyşın osmanbey :D ama sen baya bu konyu irdelemişin, neyse beraber yazarız kitabı olurmu, metrobüsüde unutmayalım. :))

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben de İstanbul'da yaşıyorum ve benzer durumlarla karşılaşıyorum doğal olarak. Ama insanların çoğu bunu daha önceki kötü tecrübelerine dayanarak yapıyorlar bence. Tamam söz konusu çıkarlar olunca kimse kmseye güvenmiyor ama akbil gibi bir konuda bunu yapmalarındaki amacın 3 5 kuruş olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Bende genelde görüyürum varsa yardımcı oluyorum ama genelde artık aylık akbil kullanıyorlar o yüzden başkası adına kullanamıyorsun birde bu yönden düşün

1|1
    0|0
  • aynısı benim başıma geldi 1-2 hafta önce. kartımı unutmuşum. metrobüs girişinde elimde param ile herkese sordum, kimse oralı olmadı. zaten çogunda aylık vardı basamazlardı ama aylık olmayanlar hiç oralı bile olmadı. hatta 1-2 tanesinin arkasından bağırdım dönüp bakmadı. herkes kosturuyordu, korkunç birşey. sonra eve dönüp aldım kartımı

1|0
    0|0
  • vicdan ile alakalı bir durum bu. oradakiler bir gün kendilerininde aynı duruma düşebileceğini düşünmüyorlar.

1|0
    0|0
    • yani o duruma düşsün düşmesin kart verip parayı almak çok mu zor bişey dağları mı aş diyorlar bunda bu kadar bencillik edecek bir durum olmamalı. dediğin gibi vicdan olmayınca beklenmemeli

• bir insanda vicdan yoksa ondan herşeyi bekleyebilirsin :)

• Orası İstanbul Ankara'da bir kere söylersin 3 5 kişi ben vereyim kartımı der.

Çoğu kişi parasını bile utana sıkıla alır.

İstanbul got olmuş insanından ne bekleyeceksin ki?

1|0
    0|0
    • ya çok sinir oldum yani vercen parayı kartı bascan para dilenmiyorsun ki burun kıvırıyorlar

• ne güzel maşallah darısı istanbulun başına

• Amin diyeceğim ama cevabının gelmesi uzun sürer :D

• Ben İstanbul'da yaşamıyorum ama insanların günahını bile vermediği bir toplumda yaşadığımı iyi biliyorum. Çok bozuk bir devirdeyiz ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • insanlar umursamaz oldu ya da bir kazancı olcak mutlaka :) kız olsa hemen verirlerdi kesin:D

1|0
    0|0
    • değişik bir bakış açısı :)

• Bende istanbulda yaşıyorum hiç böyle bir olayla karşılaşmadım hep orta kapıdan kaçak binerim :D

1|0
    0|0
  • otobüs uzmanı beberuhi onu dinle bence:D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çünkü acayip para kırıyor bu insanlar. nankörler.

ben bir kere yardım ettim birisine . adam sonradan gelen herkese ben de kart olduğunu söyledi.ne yani bu yaptığı şimdi ?

para vermesini geçtim benim de yolum olduğunu hiç düşünmüyor.

1|0
    0|0
  • İstanbul'da parasız sisteme geçildiğinden beri toplu ulaşımın boku çıktı. İnsanlık hali olaki akbilini evde unuttun, yeniden kart alacan 7 liraya, içini yükle 10 lira. Birgeç 4 lira, ikigeç 7 lira, üçgeç 10 lira. Bu ne ya. Ulan ben 7 liraya Antalya'dan Kemer'e gidiyom be. Yuh anasını diyorum. Bi keresinde kızın biri akbil istedi verdim. Kız bana 20 lira verdi, bende bozuk çıkmadı, almadım ben de. Kız mahçup oldu çok, helal et deyip durdu. İnsanlık hali abi, ben istesem kimse vermez. İki lirayla ne zengin olunur, ne fakir olunur.

1|0
    0|0
    • aynen katılıyorum

parayla kart vermeyenden ne hayır bekleyeceksin allah korusun bayılsan kimse yardım edeyim demez.

• Ben aylık kullanan biriyim bir gün aylığım bitmişti akbilde boştu dolduracagim yerde eve uzak sınav var yetismem lazımdı dedim otobüste isterim birinden biri verir vermedi kimse bir sürü saydım döktüm akbil yok diyo bir de utanmadan yoksa nasıl bindin dedim neyse sonra bekledim şoförün yanında yeni binen amca yardimci oldu o akbil vrmeyenlerin hepsinin ...

1|0
    0|0
  • ben karsta yasyrm insnlarmz asla oyle dgl ve buyuzden İstanbul gbi bir yerde yasamak asla istemem

2|0
    0|1
  • bigün onlar da evde unuturlar kartı inş.:D

1|0
    0|0
  • ebn mavi kart kullanıyorum da sen otobüslere nasıl biniliyor biliyor musun? vermeyen insanlara kızmıyorum,zaten tenezzül edip de hayatta istemem.

0|0
    0|0
  • 2.ciyi basınca fazla alıyo ben ondan vermiyorum öğrenciyiz sonuçta

1|0
    0|0
    • senin belki kendine göre gerekçelerin var ama onca otobusler dolusu insan neden böyle.

Yükleniyor...