Kapat

Sigarayı nasıl bırakabilirim?

Yaklaşık 5 senedir sigara kullanıyorum.Birkaç kez bırakma teşebbüsünde bulundum fakat başarısız oldum.Üstelik şeker hastasıyım ve kısa sürede fazlaca zarar göreceğime eminim.Bir türlü bırakma teşebbüsüne odaklanamıyorum,gayret göstermiyorum sadece düşünceyle kalıyo.Pek bir yöntem de denemedim.Sigara içip çevreye,içmeyenlere ve kendime zarar verdiğim için kendimden utanıyorum.Sigarayı bırakmış olanlar kullandıkları yöntemleri anlatırlarsa büyük memnuniyet duyacağım.

0|0
44

En İyi Erkek Görüşü

• 5-6 kez bırakmayı denedim olmadı şimdi tekrar bıraktım 10 gun oldu gerçekten sigara tiryakisi isen 5 yılda olacağını sanmıyorum amam sigara dost gibi oluyor kopamıyorsun bu yuzden sadece içmemeyi düşün arada sinir bozuklugu yaratınca iç o an rahatlamak için yap günde en fazla 2 adet ilk iki gün kesinlikle içme sonra stres anında bir tane yakarsın bir bucuk paket içiyordum 10 gunde 8-9 tane anca içmişimdir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• champix kullan 14 gun sonra sıgara yok hayatındaa

0|0
    0|0
  • Sigara da bağımlılık yapan insanın alışmış olduğu nikotindir .

Bu ihtiyacı karşılamak için sigara içme ihtiyacı duyarlar ...

Sigarayı bırakma seanslarına katılabilirsin ,

çeşitli haplarla ( uyuşturucu vs değil ) nikotin ihtiyacı karşılanabiliyor sanırsam ..

Her şey psikolojide biter , beyinde bitirirsen bunlara da gerek yok aslında

0|0
    0|1
    • İşte bahsettiğim gibi bırakmak için hiç adım atmıyorum sadece düşünüyorum,o seanslara da katılmayı düşünmüyor değilim

• İlk önce adım at

Başaramazsan tıpsal tedavi al

• Son çare sigara bırakma seanslarına katılmak olacaktır herhalde

• Ben sigarayı bıraktım. Kullandığım kırmızı reçeteli bir ilaç sayesinde. 1.5 senedir içmiyorum.

0|0
    0|0
    • o reçelin ismini ver gözünü seveyim istersen sana da alırım istersen paket paket sigara alırım nolur ver nolur

• Uyarıcı desek daha doğru. Uyuşturucu etkisi de var denir. Ama ikisi biraz farklı kavramlar. Ama genelde uyuşturucu denir.

• Anladım ne demek istediğini zaten yan etkilerini görünce hafiften tırstım biraz,yine de teşekkür ederim.

• elektronık sıgara kullan

0|0
    0|0
    • Metabolizmadan metabolizmaya değişir fakat e-sigara kullanıp normaline dönene de çok şahit oldum üstelik e-sigaranın içinde nikotin barındırması(öyle olduğundan emin değilim pek bilgim yok)sorunu çözmez kanımca,teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 3

• İlk sigarayı bıraktığımda 8 ay içmedim. Garip bir hastalığa yakalandım, çok halsizdim yataktan bildiğin kalkamadım, yediğim içtiğim ve sigarada buna dahil olmak üzere hiç bir şey zevk vermedi. Bende baktım sigara tat vermiyor, kendi lehime dönüştürdüm ve 8 ay boyunca sigara içmedim.

Şimdilerde de 5 gündür sigara içmiyorum, kız arkadaşımla antlaşma yaptık, o benim istemediğim bir şeyi yapmayacak bende sigara içmeyeceğim, onun hatrına sigarayı bırakma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

0|0
    0|0
    • Yaptığın bu anlaşmaya yönelik zorunluluk yöntemi çok mantıklı ben de arada sırada odamda içmeyip mutfakta içmek gibi yöntemler uyguluyorum ama nafile,teşekkür ederim.

• Yirmi sene ictim2010 yilinda kisa marlboro 8.5 oldu sigara icicem her gun bu parayi vermem dedim biraktim bir dahada icmedim.ilk bir hafta cok ariyo tabii bir sure sonra hafifliyor.

Birakma hattini aradi bir arkadas ilac filan hala devam ediyo yani ilacla olmuyo sen kafada noktaliycan.ben biraktiysam sen iki dskkada birakirsin biraz gayret et.

0|0
    0|1
  • amatem bir numara abi işe yarıyor ben 5 ayda bıraktım çok da rahatım oh miss valla

0|0
    0|0
    • amatem ve yöntemleri hakkında biraz bilgi verirsen çok sevinirim,ben de katılmayı planlıyorum.

Yükleniyor...