Sizce bu davayı kazanabilir miyim?

1 yıllık bir spor salonuna üye oldum bir yıl için yiğenimi de üye yaptım o devam etmeyince 2 ayını bana devrettiler , şu an 9 aylık üyelik hakkım var.

Ama spor salonunda 4 kişilik bir erkek grubu bana gıcık kapmış? tam nedeni bilmiyorum tanımıyorum da bu kişileri sürekli deste beni laf atarak, alay ederek , hatta iterek taciz ediyorlar rahatsız ediyorlar.

Durumu yönetime defalarca bildirdim konuşacaklarını söylediler ama konuşmamışlar. şu an tatildeydim ve derste herkesin içinde " o gelsin şöle yapıcaz böle yapacaz diye ileri geri konuşmuşlar.

ilk aileme haber verim icabına baksın dedim, sonra dedim her türlü rezillik.

spor salonuna gittim ve üyeliğimin iptalini alacağımın ödenmesini söledim, patronla konuşacakmış, şunu da iletmesini söyledim : eğer paramı ödemezlerse yarın noterden ihtar çekicem ve akabınde dava açıcam.

Spor salonu içinde üyelerinin güven ve huzurundan ve aynı zamanda uygunsuz hareketleri olan üyeleri engellemekten salon yönetiminin sorumlu olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle paramı öedemeleri gerektiğini düşünüyorum.

böle bir davada şansım nedir sizce?

Güncellemeler:
arkadaşlar bakın ne buldum buna göre hakkım var tüketici kanunun 11. maddesi gereğince. ABONELİK SÖZLEŞMELERİ Madde 11/A - (Ek madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./18. md.)

Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı son verebilirler.

Satıcı tüketicinin aboneliğe son verme isteğini, yazılı bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi gün içinde yerine getirmekle yükümlüdür.

Süreli
devamı : Süreli yayın aboneliğine son verme isteği ise; yazılı bildirimin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren günlük yayınlarda onbeş gün, haftalık yayınlarda bir ay, aylık yayınlarda üç ay sonra yürürlüğe girer. Daha uzun süreli yayınlarda ise, bildirimden sonraki ilk yayını müteakiben yürürlüğe konulur.

Satıcı, abone ücretinin geri kalan kısmını hiçbir kesinti yapmaksızın onbeş gün içinde iade etmekle yükümlüdür.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• dava açmana gerek yok noterden ihtar çektirmen yeterli olur eğer yine ödemezlerse o zaman dava açabilirsin ama eğer sözleşmeleri varsa ve sen ordaki sperm beyinli erkeklerin sana yaptıkları sapıklıkları ıspatlayamazsan hem davan düşer hem dava açmak için ödeyeceğin 500 tl hemde avukata vereceğin para senden çıkar. sözleşmeleri varsa patron hakime derki ben onu kovmadım salonumdan gelsin yapsın spor kendi kafasına görede ayrılamaz sözleşmemiz var derse o zaman işin zor.

1|0
    0|0
    • tanık konusunda insanlar yle şeylere karışmak istemiyor gibi bir savunma yapabilirim çünkü öyle .. her türlü rezillik bende bulaşmak istemezdim. Bir bayan olduğum için mahkemenin beni bu konuda haklı bulacağını düşünüyorum.

Zaten ilk noterden ihtar çeceğim

• evet ama o da sana karşı dava açabilir dikkatli ol tazminat davası açabilir iş yerimin adını karaladı diye

• hizmet alan bir üyeye açamaz! benim yorumum kullanıcı yorumu çünkü.. bir telefon alsan bozuk çıksa ve bunu insanlara anlatsan Nokia sana dava açabilir mi?

Erkekler Ne Diyor 5

• En azından salon yönetimi aynı günlere rast gelmemeniz için bir plan yapabilir. Tabi öncelikle o kişileri de uyarması lazım. Ayrıca salonda kamera varsa dediğiniz gibi olduğuna dair eliniz de delil olmuş olur. Kamera varsa kayırların silinmeden değerlendirilmesi için avukatla konuşun derim.

1|0
    0|0
    • Salon yönetimine dava açacağını işin peşini bırakmayacağını ayrıca. o ikişler hakkında da taciz etmekten dava açacağını açık ke kesin bir dille söyle. Dava açmasan bile gözlerini korkutman için iyi olur. Zira haksızlar ve haksız olduklarının da farkındalar sadece zaman kazanıp unutturmak istiyorlar gibi bir tavır takınmışlar galiba. Kararlı olduğunuzu işi resmi makama taşıyacağınızı kesin olarak belli edin. :))

• kamera yok, kadına taciz konusunda mahkemeler hassas artık. cinsel taciz yok bu arada sadece küçük düşürücü ve aşalayıcı sözlü taciz.

• evet haksızlar :( yoksa parasında değilim inanın. Zaten yüzlerine de onu söyledim sizinde kızınız ve eşiniz var böle bir şey sizi rahatsız etmez diyorsanız yüzüme ben paramı bırakıp gitmeye hazırım!

• o zman salonla su şekilde konuşun ya bı kişilerin bana sataşmasını engelleyin ya da paramı geri iade edin şeklinde konuşun bence

1|0
    0|0
  • kesin kazanırsın bence ama biraz uğraştırır tabiki

0|0
    0|0
  • İlginç.. benim gittiğim salonlarda bu zamana kadar pek böyle olaylara rastlamadım. Baya cesurlarmış. Gerçi cahiller de cesur olurlar

0|0
    0|0
    • ben ilk okuldan beri hiç bir yerde yaşamadı :) :(

• Arkadaşım laftan anlamama gibi bir durum olamaz. İşletmeciyse durumla ilgilenecek öyle saçmalık mı olur..

• delillerin var mı?

0|0
    0|0
    • delilim yok, zaten cinsel taciz iddiası ile kişilere dava açmayacağım benim huzurumu koruyamayan işletmeye sözleşmeyi fesih davası olacak. yani paramı geri ödemeleri için.

• kazanırsın büyük ihtimal,sözleşme de önemli,sözleşmedeki maddelere de dikkat etmeniz de fayda var.umarım kazanırsınız :)

• teşekkür ederim :(

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence kazanırsın ama kazanmasanda açmalısın ne demek alay laf taciz ya kimsenin seni üzmeye hakkı yok .

0|0
    0|0
    • dimi.. inanın kimseye bir zararım yok bir hoca var o çok sever beni onla sürekli derste şakalaşırız o yüzden gıcık kapmışlar güya.. ne hakları var ben böle bir şey görmedim.

• teşekkür ederim :(

• Üzülme hayat karaktersiz insanlara üzülecek kadar uzun degil :))))))

• bencede dava ac sansin nedir bilmem turkiyede yasamadigim icin ama benm oturdugum ulkede herturlu sen kazanirdin davayi, oyle bisey mumkun degil tabi kimse kimseyi rahatsiz etmez benm gittigim spor salonunda :S

0|0
    0|0
    • evet şoklardayım bende burda da olmaz genelde herkes sporunu yapar. benim şansım :(

• ne istiyolarki senden biseymi yaptin ya da cokmu cekicisin ondanmi laf atiolar :/

• biri zamanında asılıyordu evet, bir grup bunlar bir kız da sanırım çekemezlik vardı kışkırttı bunları

valla isimlerini bile bilmiyorum başka hiç bir neden yok.

Yükleniyor...