Cengiz Han için yazılan bu Şiir nasıl sizce ben begendim

Börte hatun bir aslan doğurdu adı o zamanlar temuçin,

Sonra oldu Cengiz Han

İşte Araplardan Türkün intikamını alacak Türk yiğidi Adı cengiz han

Türkler o zaman intikamlarının alınacağı o Türk yiğidi beklerdi

İşte o Türkün adı Cengiz Han

Türkün bin boyu var, onlardan biride MOĞOL demişti bir İLHANLI tarihçisi

Türkiyede Arap Perestler adına lanet okusada Türk değil desede

Kendisi ben Atalarımın öcünü aldım dedi Müslümanlara savaş açarken

Sırf Müslüman değil diye seni karalayanlara inat

Senin yaşatacam Büyük TÜRK kağanı

Sırf Müslümanla savaştın diye seni TÜRK saymasalarda Sen Türksün büyük Türk boyu MOĞOLLAR

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Moğolların Türk olduğunu birilerine kanıtlamaya çalışma çaban,boş.Öyle olmadıklarından değil,bu insanlara yıllarca öyle bir Moğol anlatıldı ki böyle düşünmeleri çok normal.

0|1
    0|0
    • Ben bilimsel tarihsel delilllere bakarım tamam mı ? Türkyiede cengiz hanı kötüleyen hacılara hocalara mollara bakmam

moğollar bilimsel tarihsel olarak türktür ne kadar inkar ederseniz edin tarih gerçekte budur.

Tüm türk devletleri moğolların türk oldugunu kabul ediyor moğollar bile

Sorarım sana türk devletleri ordu kudur turan ordusu neden mogolistan var

Sadece türkleri türkyieden kendinizden ibaret sanmayın bir kazak büyüğünün dediği gibi TÜRKİYE TÜRKLERİ TÜRKLÜĞÜ YÜZ KARASI..

• Evet aynen öyle özellikle türk tarihini cengiz han hülagu han üzerinden düşman gösterip çarpıtıyorlar.. benim tepkim buna neymiş efendim türk olsalar bile islama zarar vermişler bu yüzden olsa bile imkansızmış.. kendileri talkan ve curcanda neler oldugunu bile bilmez

gerçekten çok kötü tarihine düşman bir türk toplumu oluyor

• Bunlar hep birilerinden duyup inanmaktan kaynaklanıyor.Araştırıp bakmıyorlar ben seni anlıyorum çünkü gerçek tarih kitaplarıyla dolu bir evde büyüdüm.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Moğollar Türk değil ki ,

Arapları kesdiyse bunu Türk'ün intikamı için yapmamıştır

Ayrıca moğollar araplardan çok daha fazla türk kesmiştir

0|1
    0|0
    • Osmanlıda çok fazla türk kesmiştir ah okumaktan acizcikler

moğollar türk değilmiş bal gibi türkler hemde siz türkiye türklerinedene bin kat daha türkler kanıtla o zaman türk değil se

tarih bilim türk olduklarından yana

ama cengiz hanı karalamaya çalısan mollar hacılar türk değil der :DDD

• Yalnız bu doğru bir şiir değil.

0|0
    0|0
    • :) biz tarihe ilime bakarz ne dediğinie türkiyede cengiz hanı karalamakla görevli cematçilere değil

• Bunu hangi mal oğlu mal yazdı merak ediyorum. Türk kağanıymış, aç çağdaş Moğol tevarihlerini, diğer kaynaklarını ve göster bana Cengiz'in bir tek yerde olsun kendinin Türklüğünden bahsettiğini.

0|0
    0|2
  • Çok güzel bence.

0|0
    0|0
  • kızılderililer türkmüş :(

0|0
    0|0
    • Orta asyadan gittikleri söylenir ama türk oldukları tahmin sadece belge kanıt yok

Yükleniyor...