Hastalığı şansa dönüştürecek kadar yetenekli misiniz?

Marfan sendromu: genetik bir bağ doku hastalığı. Bu insanlar, normal insanlardan daha uzun boy, el ve ayaklara sahip oluyorlar. Ayrıca hastanın kal ve damar yapısında anormallikler görülüyor. Hastalığın son evresinde aort ana damarının yırtılmasıyla ani ölüm gerçekleşebiliyor. link

Javier Botet; bir marfan sendromlu, aynı zamanda oyuncu. Mama'yı izleyenler oradaki hayaleti bilirler. Rec'deki içine şeytan girmiş kızı da Javier Botet canlandırıyor. Bu abimiz hastalığını şans olarak görenlerden. link

Ünlü keman virtüözü Paganini'de de aynı hastalık varmış. Bu hastalık Paganini'ye eşi benzeri olmayan bir çalış tekniği vermiş, parmaklarının sanki kemik yokmuş gibi hareket etmesini sağlamış.

Biz sağlıklı iken bazı şeyleri değerlendiremezken, kimi insanlar hastalıklarını şansa çevirebiliyor.

Saygılar.

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• ALLAH yardımcıları olsun videoya bakarken içim gerçekten çok fena oldu, nutkum tutuldu.

Biz normal el ve ayaklara, uzuvlara sahipken üzülüp ağlanırken onlar ne yapabilir?

Hem de bu halleriyle imkanlarıyla sağlıklarına sağlık katmak için çabalıyorlar maşallah takdir edilesi, el öpülesi...

Dediğin gibi herşey elimizde. Allah'a sonsuz şükürler olsun...

1|0
    0|0
    • Biz olsak ömrümüz hastane hastane dolanmakla geçerdi. Böyle şeyler yapmak aklımıza gelmezdi :)))

• Teşekkürler kuzu :*

• Ricalar... :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben buna tam olarak şans demem aslını istersen. Tanrı'nın verdiklerini kullanabilecekleri en iyi şekilde kulanmaya çalışmışlar derim. Çünkü böyle bir hastalığın pençesine düşmek tam olarak şans değil de şanssızlıktır bana göre. Paganini'nin zate yeteneği olmasaydı uzun parmakları bir işe yaramazdı. Yani o başarının altında yatan esas faktör onun yeteneği. Parmaklar ise buna biraz daha katkı sağlamıştır bence.

1|0
    0|0
    • Aynı şeyi demeye çalışıyoruz, adam oturup derdine yanmıyor habire, bunu fırsata çeviriyor.

• Mesleğine uyarlanabilir olduğu için şanslı diyebiliriz en fazla. Çünkü kaslarda esneklik sağlayan bir hastalık. Genel olarak asla şans olarak düşünülemez. Paganini kaç binde birdir bunu bu şekilde denk getirebilen acaba.

• şeker hastaları kolay kolay hasta olmaz ama zor bir hastalık, vardır mutlaka akılma gelmedi şimdi. Nemfomani geldi, nemfomanim var dersin kimse fahişe damgası vuramaz :)) PSAS sendromu diyecem ama oda çok zor bir durum ilk başta avantajlı gibi olur ama bıkkınlık getiririr.

1|0
    0|0
  • astım hastayım askerde spor içtima nöbet yoktu bana. üstelik sigara içmez birazcıkta kendine dikkat edersen hiç te rahatsızlık duymayacağın bir hastalık bence kronik hastalıkların en şans getirenidir :D

1|0
    0|0
    • Mesleki açıdan olanı kastettimdi, olsun ama :)

• :)) pardon yanlış yorumlamışım ama mesleki açıdan da harika özellikle ilkbaharda ya müdürüm polen falan çok etkiledi beni baya kötüyüm gelemiycem galiba bu gün o gün hep perşembe falan olur hafta sonu bağlamalı :))

• eksik olsun öyle şans

1|0
    0|0
  • Evet, var öyleleri. Önemli olanda bu zaten.

1|0
    0|0
  • İyi değerlendiririm.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eğer sende varsa marfan hastalığı , hiç korkma birşey olmaz sadece dogum yapmadan önce doktoruna söyle ona göre her tedbiri alırlar ,

Bizim tüm sülalede var hiç de bir şey olmadı kimseye

1|0
    0|0
Yükleniyor...