Baba ile olan sorunlar çözülür mü?

Hayatımın her evresinde babamın beni azarladığını, kızdığını ve şiddet uyguladığını hatırlıyorum.Bazı babaların evlatları ile iletişimini gördükçe ağlardım.Zaten küçük yaşta bizi terk eden ve başarılı olamayan baba figürü hala daha benden para isteyen sürekli kavga çıkaran birisi artık tahammülüm kalmadı işin dini boyutunu da bıraktım.Nasıl bu dertlerden kurtulabilirim?

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• sen kendin artık bir insansın .bir bireysin .kendi ihtiyaçlarını emeğiyle çalışarak kazanan birisin .bu sorunları ve babanın sana davranışlarını umursama .sen koca adam oldun artık .sen kendine güzel bir aile kurmaya odaklan bundan sonra .kendine özel hayatın olsun .babanın bu davranışları sana hiç gelir .artık bunları düşünecek yaşta değilsin .evlenmeye zamanın daha olsada umursama babanın davranışlarını .hayatını akışına bırak .

0|1
    0|0
    • Annemin mesleği ve geliri olmadığı için sürekli ayrılmakla tehdit ediyor.Gerçi 1 yıldır babayla konuşmuyorum.Bu yüzden kafam rahat...

• Teşekkürler kardeşim :)

• önemli değil .babamla çok fazlasorunlar yaşadım .senin neler yaşadığını çok iyi biliyorum .her şey zamanla daha güzel bir hal alacak .bana güven .senin yapman gereken sadece işine odaklanman ve hayatına dikkat etmen ve her zaman iyi bir insan olarak yaşaman ,doğru işler yapman .

Kızlar Ne Diyor 8

• Halil cibranın çok güzel bir şiiri vardır ...

Çocuklarınız sizin çocuklarınız değil,

Onlar kendi yolunu izleyen hayat’ın oğulları ve kızları.

Sizin aracılığınızla geldiler ama sizden gelmediler,

Ve sizinle birlikte olsalar da sizin değiller.

Onlara sevginizi verebilirsiniz, düşüncelerinizi değil.

Çünkü onların da kendi düşünceleri vardır.

Bedenlerini tutabilirsiniz, ruhlarını değil.

Çünkü ruhları yarındadır,

Siz ise yarını düşlerinizde bile göremezsiniz.

Siz onlar gibi olmaya çalışabilirsiniz ama sakın onları,

Kendiniz gibi olmaya zorlamayın.

Çünkü hayat geri dönmez, dünle de bir alışverişi yoktur.

Siz yaysınız, çocuklarınız ise sizden çok ilerilere atılmış oklar.

Okçu, sonsuzluk yolundaki hedefi görür,

Ve o yüce gücü ile yayı eğerek okun uzaklara uçmasını sağlar.

Okçunun önünde kıvançla eğilin,

Çünkü okçu, uzaklara giden oku sevdiği kadar,

Başını dimdik tutarak kalan yayı da sever

0|3
    0|0
  • Bu dertten ben de muzdaribim. Daha çok gencim ne olur, bilemem. Senin ruh halin, yönelimlerin nasıl bilmiyorum ama evliliğe psikologlar tarafından onay verilmesi gerektiğini düşünmüşümdür hep. Baba olgusu kız çocukları için çok ama çok önemli. Yani benim için de öyle. Aynı şekilde resmen babam varken yok. Çok trajikomik... Genelde eşcinsellik oluyor ama ben bunun eksisini biseksüellik olarak yaşıyorum. Gerçekten zor... Sen de kendi yoluna bak ve ipleme. Hiçbi şey senden ve sevdiğinden önemli değil.

0|1
    0|0
  • Tek basina git kizin ailesine de durumu neden yalniz geldigini anlat eminim seni daha mert daha ayaklari uzerinde duruyor olarak gorurler

0|1
    0|0
  • Baba sadece dogurtarak olunmuyor kes iliskini bitsin hayat senin hayatin daha fazla katlanmak zorunda degilsin

0|1
    0|0
    • Badiş güzel söyledin de yakın zamanda sevgilimi ailesinden nasıl istiycem onu düşünüyorum.

• babasızlık en iyisi ben babamı görmek istemediğimden 1 seneye yakın görmüyorum.. en iisi

1|2
    0|0
  • İnsanlar sorunlarını birbirine anlattıkça kendilerini çözüme ulaşmak uğruna bir adım attıkları için daha mutlu hissederler. Bence yapman gereken babanla baş başa kalıp rahatça sohbet edebileceğin bir ortam hazırlamak. Daha sonra ona her şeyi açık açık ama onu kırmadan anlatman.Mesela al babayı karşına, küçüklüğünden beri sana olan seni rahatsız eden davranışlarından bahset ona. Anlamayacağını falan düşünme,anlayacaktır.Senden parayı ne için istiyor? fuzuli işler için istiyorsa ya da ortada kumar-içki türü şeyler varsa dürüstçe söyle sen para falan vermeyecem de iyi şeyler içi harcamıyorsun falan de mesela.Ama bir sağlık sorunu vardır,hastane masrafı falan,onun için sitiyorsa parayı sabırla yardımcı ol derim ben sana.Evlatlık görevi neticede. İnsan bir şeyin değerini onu kaybettiği zaman anlar derler.Baban iyi de olsa kötü de olsa,sana sevgisini gösteremese de var. Sen babana derdini söyledikten sonra da zamana bırak,tevekkül et derim.

0|0
    0|0
    • Konuştum hepsini sordum.Annemi kendisine layık görmediği için beni ve kardeşlerimi de aşağı insanlar olarak görüyordu.Biz küçükken odaya girip hepimizi döverdi size bakmak zorunda değilim diye.Harçlık vermezdi babaanne ve dedenin yardımları ile büyüdük.Parayı üstüne başına birşeyler almak için istiyor çünkü emekli maaşı kiraya ve ev giderlerine ancak yetebiliyor.Emekli ikramiyesi ile ev alıp sonra satıp parasını yiyen birisi.Elimden bir kaza çıkmadan nasıl kurtulabilirim diye düşünüyorum.

• elinden kaza çıkmasın,aman . İmtihanın zor bir imtihan. Sen bu durumda para mara vermek zorunda değilsin bence. Senin anlatmana göre bu yorumu yapıyorum,geçmişte o sana baba olarak ne yaptı da sen ona şimdi kılık kıyafeti için para veresin? Konuştuysan,ve o anlamıyorsa yapacak bir şey yok. Bayramdan bayrama adamın elini öp,evlatlık vazifesi için,yeter. Dua et,Allah a bırak.

• evet canım nede olsa o senin baban sabr et allaha sigin caresini allahtan iste

0|1
    0|0
  • zor durum allah'a sığın dert veriyor ama dermanda onda seni belkide böyle sınıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Zor durum :( Allah yardımcın olsun :(

0|1
    0|0
  • Milletin babası oğlum derdi benımkı ısmımı söylerdi durmadan azarlarcasına mılletın babası okula hocalarla konusmaya gelırdı benımkı bırtek dısıplın suclarında gelıp kufurler eder aşşalardı mılletın babası cocuguyla vakıt gecırırdı ben evde konusmaya calısırdım az bir sus derdi benım babam varken yoktu ben cocuklarıma böyle olmuycam sende böyle dusun

0|2
    0|0
  • Onu öldürüp kaza süsü vermelisin. Başka türlü, mutlak çözümü bulamazsın.

0|1
    0|0
Yükleniyor...