Selamün Aleyküm diyen bir erkek?

Kızlar sizin yaşalarınızda bir erkek size gelip selamün aleyküm derse ne düşünürsünüz. Normal karşılarmısınız? Bazı kızlar kro olduğunu düşünüyormuş. Siz nasıl selam vermesini istersiniz. Ben genelde merhaba falan derim fakat geçenlerde karanlıkta bir kızı erkek sanıp selamün aleyküm dedim, kız aleyküm selam falan demedi, ne düşünmüştür.

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Verilen selam, en güzeli ile alınır elbette. Ama mesafeli bir dilek izlenimi uyandırıyor bende... Kişiye değil, umuma veriliyor diye hissediyorum o an. Tam yakınlık kuramıyorum selam sahibi ile. Net arapça bir cümle olduğundan biraz da. Selam Arapça bir sözcük, Türkçe bir ek ile birleştiğinde daha samimi: Selamlar. Merhaba da Arapça bir sözcük, ama sıklığından ve fonetiğinden ötürü onu daha da içten buluyorum.

1|1
    0|0
  • Ya bu millet sanki dört dörtlük. Ne kırosuymuş beee yanımda biri desin onu saçını başını yolasın geldi şimdi o kızın

0|2
    1|0
  • Allahın selamı ya a.selam derim ne dicem kişiliğide ne kadar iyiymiş derim kız gibi selaaaaam demedi derim kendi kendime

0|1
    0|0
  • niye kro olsun ya, en güzel selamla Allah'ın selamıyla gelmiş o selamı almamak ne haddimize, hatta bilakis konuşmak istemesem dahi bu selamı boş çeviremem.

0|2
    1|0
  • bence hiçte kro degil Allahın selamı sonucta

1|1
    1|0
  • aleykumselam drım Allah ın selamı alınmaz mı

1|1
    1|0
  • Allah'ın selamı ya. Ne kroluğu?

1|1
    1|0
  • Aleyküm selam derim ne diycem, en güzeli olduğun gibi görünmek. Fark etmez ha merhaba ha selam...

0|1
    1|0
  • Ben o erkeklere kro diyen kızların ...

Neyse tabiki selamı alırsın ne yapacaksın başka

1|0
    1|0
  • İstediğini desin yani hem güzel de bir şey ama bir erkeğin bana demesini istemem eniştesi miyim kahveden tanıdığı mıyım onun ben :D

0|1
    0|0
  • Tam kroluk bence one ya azcık kibarolun karşınızda askerlik arkadaşınız yok.

0|0
    1|0
  • Krolukla ne alakası var.

1|0
    1|0
  • Ben gıcık oluyorum .

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kızlar bile kendi aralarında bir fikre sahip değiller :).

Ben "Merhaba" derim resmiyet olsun diye , samimi isem "Selam" demek mantıklı geliyor.

Erkekler içinde aynı şey geçerlidir. Allah'ın selamı kelamına katılıyorum kesinlikle ama her yerde de uygun karşılanmadığı gerçek.

Camiye girerken , mezarlığa girerken veya çoğunu tanıdığınız bir ortama girerken kullanmak daha doğru.

0|1
    0|0
  • kro diyen görmedim ben hiç

0|0
    0|0
  • Hiç selam verme kurtul

0|0
    0|0
  • öyle bir ülke olmuşuz ki selamın aleyküm demek bile gericiligin göstergesi olmus yazık bizlere

1|0
    0|0
  • Peki selam diyen kıza aleykümselam diyen erkek :D

0|0
    0|0
  • Allahın selamını vermek kroluk mu? bu söz hiç olmamış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...