Sadece Mustafa Kemal'i sevenlere kendini 'Atatürkçüyüm' diye tabir edenlere soruyorum

Atatürk'ün hayatını ne kadar okuyorsunuz, bu konuda kaç yaşınızdan itibaren köklü bilgiler sağlama amacındasınız? Facebookta birçok kemalist sayfa var, dikkat ediyorum bu sayfalardaki birçok paylaşım bir amaca hizmet etmeyen boş şeyler.. sen bir görev almışsın Atatürk adına bir sayfa açmışsın, neden araştrıp okuyup hangi olayda nasıl davranmış hangi sözü söylemiş bunlardan bahsetmezsin? Hep aynı cümleler ortada dönüp duruyor oysa bilmediğimiz o kadar olay var ki taa askeri okuldan ölümüne kadar ders niteliğinde binlerce olay var! Oysa Hadi bakalım atamızın fotoğrafını kaç kişi beğenip paylaşacak türü paylaşımlarla, hedefsiz, günü kurtarma paylaşımları yapılıyor yani sözde atatürkçülük!

Bir de Atatürk ü sevsinler diye karşı yalan haberler çıkaranlar var çok yazık.. (özellikle dini yönlerine ağırlık veriyorlar) doğru düzgün tanıtılsa zaten sevecekler ama putlaştırma politikası ve yalan yanlış bilgilerle daha çok soğutuyor ve kemalistleri güvensizleştiriyorlar. Bunun daha zararlı bir yol olduğunu görememeleri çok acı! Sen bir konuda bir ''kimlikle'' yalan haber yayarsan (amacı ne olursa olsun) bir gün onun yalan yanlış, şişirme bir haber olduğu ortaya çıktığında bir daha güvenilmeyeceksin, ait olduğun kimliği, sosyal grubu da güvensizleştireceksin!

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bunların ilerlemekte olan Ortadoğu Projesinde Türkiye ayağını tamamlayabilmek için Kemalizmi Milliyetçiliği ve Ulusçuluğu bitirmeleri için dış destekli güçlerce bir çok sübliminal ayaktan bir bölümü olduğu zaten bilinen birşey. Amaçlanan şu ki; ekim ayında yaşayacağımız iç savaşta pkk nın elini güçlendirmek için cahil dinci bir kesim gruplaştırıldı. hükümetin parmağı zaten büyük. mısır suriye ve ırakta olduğu gibi. Gerçek Atatürkçüler ne olursa olsun Ülkesine bağlı ve Atasına saygılı olurlar. Hayatını bilirler. Herşeyden önce Kemalizm diye bir şey yoktur. Atatürk'ü ve ülke için yaptıklarını bir ideolojiymiş gibi tartışmaya açtılar ve Kemalizm dediler. Oyun çok büyük ve ülkemiz tamamen sazan bu konuda. Amerikadaki islam lobisinin yetiştirdiği bir adama dinci diyerek sarılan bir %50 var. Ülke bölünük halde ve hala bu adamı destekleyenler var.

1|1
    0|3
    • ekimdeki iç savaş demişsin nereden edindin bu bilgiyi merak ettim ben de yakın zamanda mezhepler arası iç savaş çıkmasından korkuyorum :( konuşmalar ve olaylar bu yönde bir gidişat olduğunu düşündürdü malesef

• çıkar çatışmasına düşebilecek birçok grup var umarım kazdıkları kuyulara düşerler!

• pkk da bu sözde dinci şarlatanlarda birbirini vurabilir sorun değil. Ama karşımızda çıktıklarında ayırt etmeden gerekeni yaparım bu müttefik bölücülere

Erkekler Ne Diyor 15

• Atatürk üzerine inşa edilmiş bir resmi tarih var, ve bu nedenle, Atatürk tabulaştırılmış durumda.

En basit örneği, Can Dündar'ın Mustafa belgeselidir. Atatürk'le ilgili en küçük farklı bir şey söylendiğinde ezberler bozuluyor, kafalar karışıyor, ve bir linç kampanyası başlatılıyor.

Bence hiçbir tarihi kişilik, tabulaştırılmamalı. Seviyeyi düşürmeden herkes eleştirilebilir, ve buna hoşgörülü yaklaşmak gerekir. Mustafa belgeselinde eleştirel bir söylem yoktu gerçi, ama yine de, vay efendim, sen Atatürk'ü nasıl rakı sofrasında gösterirsin falan diye ayağa kalkmıştı ortalık.

0|0
    0|0
  • Atatürk'le ilgili ne kadar okuyorsunuz diye sormuşsun ama bir de şu gerçek var Atatürk ile ilgili kitapların hepsi zaten propaganda amaçlı yazılmış tarihsel gerçekle alakası olmayan yayınlar Cumhuriyet rejimi tarafından propaganda amacı ile yapılmış faaliyetler bu konuda Atatürk'e en ufak dahi bir olumsuzluk atfeden hiç bir kitabın yazılmasına izin verilmemiş

0|0
    0|0
  • Atatürk yaşasaydı önce Facebook u temizlerdi

Facebook edebiyatı ; birisi bir cümle kuruyor

Elli kişi elli farklı sitede bunu kullanıyor

0|0
    0|0
  • Onlar bilgilidir.

0|0
    0|0
    • öyle olsaydı bugün dünyanın 1 numaralı ülkesi olurduk ve kaliteli siyasetçilerimiz olurdu

• Tarih derslerinin yalan olarak aktarıldığı, öğrencilerin yanlış ve uydurulmuş geçmişi öğrendikleri bir ülkede atatürkü putlaştırmanın bir anlamı yok. Araştırmadan yoksun bir milletiz ve eğer atatürk hakkında aksi bişe söylendiği zaman vatan haini olarak kabul ediliyoruz. herkes ezberci.. bildikleri tek şey atatürk olamasa sende olmazdın.. saçmalık

0|1
    0|1
  • Aslında ne güzel bir konuda gitmişsin... Bak şimdi biraz bahsedelim tamam belki emin ol Atatürk hakkında o kadar çok şey bilmiyoruz. Hatta bazen kötü olaylarını bile görsek bir durum vardır ki vazgeçemiyoruz onun sevgisinden. Bana bir sözden bahset mantık ile düşünen bir insan bu zamana gelmesini kimlere nelere borçludur diye bahsederken bana hangi tarih kahramanlarını sayabilirsin? Ya da bunların en sonuncusu neden Atatürk?

Bizler Atatürk ile büyüdük onun inkılaplarını örnek aldık onun yolunda gittik... Ama durum o ki bunlar sadece bizlermişiz. Çünkü içten içe onca cahil insan yetişmiş içlerimizde. Aşırı dinci olabilirsin ya da varın yoğun türbanın olabilir... Ama bu demek olmuyor ki senin sizlerin Atatürk'e yapacağınız saygısızlığa bizler göz yumacağız. Kusura bakmayın belki bizler onun hakkında çok şey bilemiyoruz ama unutmayın ki sizler değil onun hakkında kendi kutsal kitabımız Kuran'ı Kerim hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz... Yazık sizlere!

0|0
    0|0
    • sizler derken benden mi bahsediyorsun? yazık ki yanlış anlamışsın

• bu arada Kur'an-ı Kerim ile fatih sultan mehmetle ilgili hikaye arasındaki bağı çözemedim. Kur'an dini kullananlardan bahseder de fatihten bahsetmez

• @nediiimbilemedim cevap sana KUTSAL KOMUTAN SULTAN FATİH MEHMED HAN'IN BİR SÖZÜNÜ HATIRLATMAK İSTERİM "HER KİM İSTANBUL.'DA EDİNDİĞİM TOPRAKLARI ECNEBİLERE SATARSA ALLAH'IN GAZABINA UĞRASINLAR"

BİLMEM BU SÖZ SANA BİRŞEY İFADE EDİYORMU...

• haklısın +++

0|0
    0|0
  • o bir insandır doğruları ve yanlışlarıyla eminim körü körüne atatürkçülük onun felsefesine aykırıydı eğer dünya sabit bir alan olsaydı hiç değişmeyen onun değişmez kriterleri olurdu ve kabul eden eder etmeyen etmezdi ama o öyle biri değildi dünyanın sürekli değişiminin farkındaydı ve insanların mantık yürütmesine ortam sağlayan meclisi açan adamdı .

0|0
    0|0
    • kesinlikle körü körüne iltifattan ve yalakalıktan nefret eden birisiydi. fazla övülmeyi sevmezdi çünkü zaten ihtiyacı olmadığının da farkındaydı

• eminim ondan içi boş iltifatlar sadece zaman kaybıdır bunun farkında olmaması mümkün değil

• Doğru tespit etmısmısn ama soru nerde?

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. 5

0|0
    0|0
  • putlaştırma kelimesini buldum ve okumamaya karar verdim neyin kafasındasın sen kardeş

0|0
    1|0
    • soruyu okumamışsın bile anlamadan dinlemeden bir de kimin hangi kafada olduğu yarışına girme bari sonra haksız çıkarsın ;)

• atatürk ile esad arasındaki 7 farkı söyler mi biri bana :(

1|0
    0|1
    • esad'ı tanımıyorum

• Noktayı koydun üstüne söz söylenmez :(

• eskiden karpuz idik şimdi döndük bir hıyara :(

• şu facebookta Atatürk isimli sayfa açıp reklam paylaşanlara uyuzum ben de.

0|0
    0|0
  • 7 yaşında babasını kaybetti ve yetim kaldı.

8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı.

10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde yeni okulundaki hocasından dayak yedi.ailesi onu okuldan aldı.

17 yaşında hayalini kurduğu okulda okumak için gerekli not ortalamasını tuturamadı.

24 yaşında tutuklandı,günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

27 yaşından kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisininde üyesi bulunduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken,kendisi hiç önemsenmiyordu.doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenle karşılanırken,o kalabalık arasından yalnız başına onları izliyordu.

30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken,doğduğu şehir düşman eline geçti.

30 yaşında amiri,onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı.yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı aylarca boş gezdi.

37 yaşında böbrek hastalığından viyanada 2ay hasta ve yalnız yattı.

37 yaşında komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.

38 yaşında savunma bakanı tarafından görevinden alındı.

38 yaşında bir toplantıda giyebileceği tek bir sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından ödünç aldı beş parasızdı.

38 yaşında kendisiiçin tutklama kararı çıkartıldı.

38 yaşında en yakın 5 arkadaşından 3ü onun kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

42 yaşında TÜRKİYE CUMHURİYETİ Cumhurbaşkanı oldu

işte MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

BUGÜN ATATÜRKE MASON DİYEN OLDU

(CUMHURİYETİ KURDUKTAN SONRA O ÇOK DİNDAR DENİLEN OSMANLIDA AÇILAN MASON LOCALARINI TEK TEK KAPATTI)

BUGÜN ATATÜRKE HIRİSTİYAN DİYEN OLDU

(CUMHURİYETİ KURDUKTAN SONRA O ÇOK DİNDAR DENİLEN OSMANLIDA AÇILAN HIRISTİYAN YETİŞTİREN RUHBAN OKULLARINI KAPATTI)

BUGÜN ATATÜRKE ALKOLİK AYYAŞ DİYEN OLDU

CUMHURİYETİ KURDU İÇİKİ FABRİKALARI İLE DOLDURDU ÜLKEYİ DİYEN OLDU

(BOMONTİ BİRA FABRİKASI,İsviçreli Bomonti kardeşler tarafından Feriköy'de kurulan fabrika,

Adını İstanbul'un en eski semtlerinden birine vermiş olup,

OSMANLI İMPARATORLUĞU'nda modern bira üretim tekniği ile imalata başlamış olan ilk bira üretim tesisidir.Sahibi, Efes Pilsen'dir.

1839 senesi sonrasında Batı'ya açılma sürecinde,bira Osmanlı'ya girmiştir. Biranın 1847 öncesi tüketildiği ve üretildiği söylenebilir. 1840'li yıllarda ise, birahaneler açılmaya başladı.

Osmanlı'da bira üretimi 1896 yılında 12.000 hl idi (1,2 milyon litre).

Bu oran hızla artmıştır ve 1913-1914 yılları arası 9,9 milyon litreye ulaşmıştır.

Ayrıca Şişli'deki tek alkollü içki fabrikası Bomonti Bira Fabrikası değildir.

Ali Sami Yen Stadı'nın yanında ünlü "Likör Fabrikası" vardır.)

NE GARİP FABRİKALAR KURULDUĞUNDA BİRAHANELER AÇILMAYA BAŞLADIĞINDA ATATÜRK DÜNYADA BİLE YOKTU...

OSMANLIDAN BİR TARİH DAHA...

En dindar padişah II. Bayezid, nam-ı diğer Sofu Bayezid,doğrusu babasının Topkapı Sarayı’nın duvarlarına İtalyan ressamlara yaptırdığı resimleri kazıttı.Resim dine aykırı olduğu gerekçesiyle değil, p*rnografik olduğu için! Babası kim miydi? Fatih Sultan Mehmet!

0|0
    0|0
    • GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNDENDE EMİN DEĞİLDİR YUKARIDA YAZDIKLARIM KAYNAKLARDA MEVCUT ARAŞTIRIP OKUYUN ATATÜRK OLMASAYDI OLMAZDIK TABİKİ AMA BU VARLIK OLAERAK DEMEK DEĞİL BUNU ANLAYIN ELBETTE DOĞACAKTIK YAŞAYACAKTIK AMA NE OLARAK YADA NASIL YAŞARDIK FİLİSTİN GİBİ OLMAYACAĞIMIZIN GARANTİSİ VARMIYDI SERV ANTLAŞMASINA BİR BAKIN BAKALIM NE KADAR TOPRAK NE ŞARTLARLA BIRAKILMIŞ EĞER ATATÜRK OLMASAYDI ŞUAN OSMANLI TARİH OLMUŞTU TARİH...

• SİZE GARİP BİR GERÇEK DAHA OSMANLI PADİŞAHLARINDAN HİÇBİRİNİN EVET YANLIŞ OKUMADINIZ HİÇBİRİNİN HACCA GİTMEDİĞİNİ KAÇINIZ BİLİYOR OSMANLI EN ÇOK DİNDAR DEDİĞİNİZ OSMANLI NEDEN DİNİN HAC UMRESİNİ YERİNE GETİRMEMİŞTİR ACABA BEN ÇOK ARAŞTIRDIM BİRTEK MEHMED VAHDETTİNİN HAC YOLUNA ÇIKTIĞI VE YARIDAN ÖLDÜRÜLECEĞİM KORKUSUNDAN GERİ DÖNDÜĞÜNÜ KAYNAKLARDA VAR BAŞKADA YOK EVET TUHAF AMA GERÇEK KAYITLARIN HİÇBİRİ HAC UMRESİNİ YAZMIYOR

• Tarihini bilmeyen bir millet oldugunda her kafadan ayrı bir ses çıkıverir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• "bılmemnenın fotografına 1000 begenı geldı, Atamızınkını kac kısı begenır?"

ya da "Atatürkün su yerde su kadar seccadesı vardı" gıbı yaklasımlar cok.

Kıme neyı ıspatlamaya calısıyorsun. Atatürk zaten sevılen bırı bınlerce kısı tarafından, begensek ne begenmesek ne? Bız Atatürkü oldugu gıbı kabul ettık hacca gıtmıs olsa ne olmasa ne?

Ne zaman cıkar amacı gutmek yerıne durustce fıkırlerı savunucaz toplum olarak?

0|0
    0|0
  • Atatürk masonmuş

0|2
    0|1
    • akrabalığınız olduğundan mı biliyorsun?

• ayakta uyumaktan iyidir yatağa git uyu

• Zaten :/

• 9.

0|0
    0|0
  • Atatürkçü değilim ama Atatürk'ü çoğu Atatürkçüden daha iyi bilirim. Kaç senedir tarih okuyorum, hobi olarak araştırdım vs

1|0
    0|0
  • 5*

GİZLENİLECEK BİR SORU DEĞİLDİ .

0|2
    0|0
  • Atatürkçü olmasamda hayatını çok iyi bilirim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...