Kadın-Erkek ilişkilerinde Para sorunsalı

Evlilik vs şeylerden bahsetmiyorum tabisi..

Genelde flört sevgili zamanlarında ortaya çıkan bir sorundur...

Erkek:Acaba kontörünü alsam mı? Yemek ısmarlasam mı? Masrafı ben mi karşılasam? Ben ısmarlasam ezik durumamı düşerim?

Sizce masraftan sakınılmamalı mı? Yoksa ölçüsünde mi olmalı? Ölçüsü nedir Bu durumun? Özellikle kızlar bu konu hakkın ne düşünüyor?

Buyrun

Güncellemeler:
Açıkçası görünen şu ki, iki tarafta aslında ne yapacağı konusunda kararsız kalabiliyor :)

Teşekkürler cevaplar için :) Herkese +1

0|0
13|7

En İyi Erkek Görüşü

• Düşünceli bir Bayanla beraber oldugun zaman zaten seni aşırı masrafa sokmaz. Mesela kendimden örnek vermem gerekirse henüz öğrenciyim part-time calısıyorum ailemde maddi yönden destekci sağolsunlar ama Sevgilimle ilk zamanlar haftada 1 gün sürekli gezer tozardık Birbirimize daha önce kimseyle yapmadıgımız şeyleri beraber yapıcaz diye söz vermiştik Nitekim 2 ay sonunda biraz masraflı olmaya başladı bu iş Bunun farkındaydım ama yanlış düşünür vs. vs. diye hiç ses çıkarmıyodum derken sevgilim benimle konuştu ya benimle para davası yapmassın cebimdeki parayı cıkarır senin cüzdanına koyarım o şekilde eğleniriz ya da bu haftalık gezilerin arasını 1 ay 1.5 ay gibi açalım ben sana yük olmak istemiyorum dedi. o günden beri onun ya da benim param diye bir durum söz konusu değil paralarımız banka hesabımızda durur kimin neye ihtiyacı varsa ona göre harcar. gezmeye gittiğimizdede bir bütçe ayırırız o bütçeyi aşmadan yapabildigimiz şeyleri yaparız

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• eğer kız çalışıyorsa kontörünü falan düşünmene gerek yok ama çalışmıyorsa bunu yapmak gerekir tabii yemek ısmarlasam mı gibi bişeyi okumamış sayıyorum bunu çalışsa da çalışmasa da yapmalısın o senin iş arkadaşın değil kız arkadaşın bu erkeğin üstüne düşen vazifelerden bir tanesidir.Hatta eğer çalışmıyorsa çantasına bak parası var mı yok mu diye sen bırak böyle jestler bayanların hoşuna gider:)

0|1
    0|0
  • neyseki böyle durumları aşalı yıllar oldu. aşmak lazım artık

cut.

0|1
    0|0
  • sevgilimle ilk buluştuğumda çay yanında bişyler istemişti kendine. ben çay sevmeme rağmen o içiyor diye istedim ama hiç içmedim kalktığımız zaman ben içtiğim bişeyin parasinı odetmem demistimm tabi izin vermedi ama.. cok rahatsız olurum bu konuda istemem masrafa girsin helee o kontorunu alsam mıı durumları daha bir saçma geliyo bben izin vermem böyle bişeye

0|1
    0|0
  • ikiniz de öğrenciyseniz hiçbişi yapmak zorunda değilsin bence. ama çalışıyorsanız erkeğn bir adım önde olması daha iyi gibi

0|1
    0|0
  • en başlarda yemek vs de kendin ödemek istiyorsun ama erkek elini çantaya attığında bile kızıyo ilişkide birbirine iyice alışınca normal geliyo artık ..

mesele para değil mesele erkekte ki o ince düşünce ve çok hoş yani şimdi şuna bak erkek ödesin işi ne diye düşüneceksiniz ama erkek böyle konularda hassas olur sende gider doğum günüde bir hediye alırsın eşitlenmiş olur ..

0|1
    0|0
  • Erkek arkadaşım çalışıyo ben öğrenciyim geçenlerde sms yapmayı unutmuşum aa bu gece smsim bitiyo dedim 10 dakka sonra bir baktım kontur atmış. Sinirlendim bagırdım 3 senelik sevğilinim nolucak falan dedi. Ama bence bunlara gerek yok en azından ben kabul etmiyorum kızıyorum bu tarz şeylere

0|1
    0|0
  • benim de çok sıkıldığım bir konu. ona para ödettiğim zaman huzursuz oluyorum. ama ben ödüyüm dediğim zaman da sanki yabancıymışız arkadaşmışız gibi hissediyorum bir kararını bulamadım gitti!

1|1
    0|0
  • Alman usülü en iyisi bence.

1|1
    0|0
  • Para sorununu aşalı çok uzun zaman oldu, gerçekten zor bir durum bazıları için

0|1
    0|0
  • valla kızın parası varsa o kadar parasız durumda değilse kıza her dk bişey ısmarlanmamlı..ben mesela biri bana bişey ısmarladığında ve onda o parayı ödeyecek ücret varsa yanımda üzülüyorum..param yoksa ısmarlasın çok sevinirim..

0|1
    0|0
  • Kimse kimsenin masrafını karşılamasın en azından ben karşılatmam .

0|1
    0|0
  • şimdi bn nrmal bir vatandşim ara ara parttime çlşıorm . sevglm çalşmıo çnkü parası çok sdce gziorz :) şimdi hesabı benimmi ödemem dğru olur onunmu :)

0|1
    0|0
  • Almanlar iyi düsünmüs bu konuda.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Cebimdeki son parayla yemek ismarlayip 5 km yol yürüdüğüm oldu. Sonra hatunu bmw li bir eleman aldi evine birakti. Hayat ne güzel.

Fakirseniz sevismeyin bile. Fakirler sevismez. Cocuk yapar. Uc tane.

Nasil rahat ediyorsan oyle yapmak lazım. Ben yürüyüşü seviyorum misal.

2|6
    0|0
    • laaa bir kaç yorumunu çok beğendim lan senin adamsın :)

• çok ince bir ayrıntı. kızla konuşmak istiyorsan kontorüde yoksa almalısın.yemeğe çıkarcaksan ısmarlamalısın.sonuçta sen çalışıyor o çalışmıyorsa kusura bakma sen karşılarsın masrafları. her ikiniz çalışmıyorsa yine sen karşılarsın.ikinizde çalışıyorsanız yine sen karşılarsın demekki her durumda yine sen ödüyorsun )

0|1
    0|0
  • Bence ortak ödenmeli hesaplar zira hep bir kişi öderse olmaz diye düşünüyorum mesela atıyorum o gün çok fazla para yok üstünde ve sizinle buluştu ve o ödedi ve sıkıntıya girdi bende her iki kişide çok düşünceli olmalı bu konuda!

0|1
    0|0
  • yemek olaylarında ısmarlamaktan çekinme bence ama hep sen değil. Ona da arada hadi bana yemek ısmarla ya da bugün yemekler senden yap... biryerde yemek yiyip ayrı ayrı ücret ödemek garip hissettiriyor bir yerden sonra...

0|1
    0|0
  • Eger karsilikliysa hissedilenler hic dagilmadan,stres yapmadan isin icinden kolaylikla cikabiliyorsun.Ama yok somurulense erkek ve bunun farkinda degilse o hep keklenmeye devam edecektir.

0|1
    0|0
  • sevgilim değildi karımın masrafı karşılarım mesela

0|1
    0|0
Yükleniyor...