Geç kaldım mı, yeni bir yön mü çizmeliyim, yoksa ardından gitmelimiyim sürekli?

Türlü talihsizliklerden ötürü lise geç bitti

Üniversite sınavına girdim, ortalama bir puan tutturdum, bilgisayar programcılıgı uzaktan eğitimi geldi sonuç olarak, herneyse burada başladım, uzaktan eğitimde olmadı yapamadım, bir yandan babamın üzerimdeki bakışları, akrabalarımın baskısı(çalış, iş yap, kaç yaşına geldin vs vs) bunların içinde olurken bu sene oldukça başarısız oldu benim için. Elbette ki bunları bahane etmiyorum fakat bunca şeyin içinde olunca ister istemez derslerimede yansıdı.

Öte yandan tekrar öss ye girdim, yine başarısız oldum, şimdi okudugum yer bir sene uzadı, 2 yılım var yani, ben ise ne yapıp ne edip bitirmek istiyorum ama adam akıllı kendi tercihlerim ve kararlarımla, bu zamana kadar hep onların istekleri yönünde hareket etmeye çalıştım istemeden...

Yaşım 21, 4 yıllık bir bölüm kazansam 25-26 yaşa kadar yol var, 2 yıllık desene 23-24 yaşa kadar yol var... Evet geç kaldım fakat ben bunu yapmazsam ömür boyu peşimden kovalayacak gibi, uzaktan eğitimde zorluyorum kendimi fakat olmuyor, yapamıyorum, buradakilerin bakışları, istekleri gerginliğimi hat safhaya çıkardı

Hele ki bu sene öyle bir asabiyet hakim ki üzerimde ota böceğe takılır oldum...

Sizin fikriniz nedir? ben karmakarışığım... Ailemin karşımda olmasını göze alıp isteklerimin peşinden mi koşayım, isteklerimi içime atıp içinde bulundugum hayata mı uyum sağlayayım?

Olumlu olumsuz verilen bütün cevaplar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• 26 yaşındayım bir ünv bitti doğru düzgün iş bulamadım eş dost akraba baskısı nedir iyi bilirim ama korkmadım bu yaşta bir ünv. daha başlayacağım allah nasip ederse.okumak için geç değil hem çalışıp hem okuyabilirsin ayrıca;))

0|1
    0|0
    • O baskıdan nasıl sıyrıldın, iç içemiydin ayrı şehirdemiydin

• başlangıç zor olacak sanırım, umarım senin başarının bir benzerini başarırım :) Öyle talihsiz bir seneydi ki üniversite mezunu olamadıgımdan terkedildim, aile baskısı arttı, şuydu buydu derken toparlayamadım bir türlü

• ilk önce kafana hiç bir şey takmamayı öğreneceksin yavru çekirge :D allah yardımcın olsun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...