Arkadaşlar lütfen ciddiye alın lütfen...

Arkadaşlar kendimi aileme kanıtlamak istiyorum beni bir baltaya sap olamayacak birisi olarak görüyorlar ama ben kendime güveniyorum sürekli kararsız kaldığım için hiçbirşey yapamıyorum.aklımda spor dalları olsun film yönetmenliği, kitap yazarı vs vs gibi konular var ama ben sadece birisinde başarılı olmak istiyorum sürekli kararsız kaldığım için hiç bir şey yapamıyorum.ne yapmamı önerirsiniz.Ciddiye alıp cevaplayanlardan Allah razı olsun :)

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Söylediklerin , bir sürü aşamadan zorluktan yokluktan geçip 30lara hatta 40lara gelmiş insanlardan bazıları ... İlk kanuna göre emeklilik yaşı da 47 ise , baya bir zaman kaybı ve günlük yaşamlarla düzensiz gecelerle bitirilen bir hayat demektir.

Kaldı ki , söylediklerinin bir de üniversite bitirme olayı da var güzel sanatlar gibi ...

Emin misin böyle tek ayak üstü giden bir yaşamın ortasında olmayı istediğine ; yoksa biraz şaşaalı mı göründü ?

Hiç birşey yapamamanın nedeni , çok uzakta bir hedef belirleyip , oraya kadar gidecek maddi ve manevi güce aslında sahip olamaman olabilir mi ?

Daha kısa düşün, hayat basamaklar demektir. Kendine bir yer aç ya da işe gir. İkisinde de gelir gider dengeleri olmak zorunda, bu başarman gereken ilk şey. Sonra bir baltaya sap olma gelir, çünki konu seçmiş olursun.

0|0
    0|0
    • Seninde dediğin gibi, geçineceği bir işi eline aldıktan sonra, hayalleri için çabalamasını açıkçası temenni ederim.

Soran'ın hedeflerini belirlerken kısa vade-orta vade- uzun vade; yani 3 aşamadan oluşan hedef belirlemesi gerekiyor. Ancak, soranın ilk olarak hangi alana yeteneğinin ve ilgisinin olduğunu tespit etmesi gerekiyor bence. Daha sonra da istikrarla yolunda devam etmesi lazım.

Peki, soran'ın istikrarsızlığından kurtulması için ne gibi bir önerin var?

Kızlar Ne Diyor 3

• ya iş bul ya da adam gibi oturup sınava hazırlan üniversiteye gir, başka yolu yok, o dediğin işler için eğitim şart, öyle kimse aa ben yönetmen olucam yazar olucam deyip olamıyor, bir pişmek bir olgunlaşmak lazım çevre lazım, ilgin varsa edebiyat ya da sinema-tv oku

0|0
    0|0
  • yani eğer okumuyosan düzgün bir işe başlamalısın para kazanmayı ve elinin ekmek tuttuğunu göster

0|0
    0|0
  • Bence en iyisi film yönetmenliği ! kendine güvenebiliyorsan bunu seç derim çok severim ya ben keşke bende olabilsem =( yalnız sen nasıl olacak o iş ?

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Spora başla salona git ve şunu unutma ailenin bunları söylemesi seni sevmedikleri anlamına gelmiyor

0|0
    0|0
  • benide öyle görüyorlar ama kanıtlama ihtiyacı duymuyorum:)ne yaparsan kendin için yap.bu hayat senin başkasının değil...

0|0
    0|0
  • önce meslek sahibi olabileceğin bir iş bul çalışmaya başla. kazandığından ailene para ver bak sana karşı nasıl değişecekler. sonra istediğin bölümlerden birine başlayabilirsin

0|0
    0|0
  • git bir tamirciye çırak olarak başla adam olmak ezilmekden ve görmekden geçer onlar adam nasıl yetiştirilir kime nasıl değer verilir neyi nasıl yapacağını öğretirler.

NOT: ben bir konfeksiyon da çırak olarak başladım iş hayatına şimdi Mühendisim.

0|0
    0|0
  • Oku ve büyük adam ol.

0|0
    0|0
Yükleniyor...