Üniversitede birinin evinde kalmak bakıcılık yapmak

bu yıl istanbulda üniversiteye gideceğim kendi okulumun yurdunda boş yer kalmamış devlet yurtlarından da ses soluk yok derken bugün üniversitenin facebook sitesinde bir şeye rastladım

bir adam 5 yaşındaki çocuğunun okuldan alımı ve eğitimi ile ilgilenecek şehir ya da yurt dışından gelecek öğrenci bir abla aradıklarını söylemiş eşinin ve kendinin telefon numarasını bırakmış

öğrencinin kalacak yer yeme içme masraflarını karşılayacaklarını yazmış

bir yanım saçmalama diyor diğer yanım neden olmasın diyor hatta çocuk o kadar sevimli ki resimlerini görür görmez benimsedim bile

sizce ne yapmalıyım?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ailesi guvenilir insanlarmi onuda bilmek lazim

0|0
    0|0
    • yaptıkları meslekler ve tarzları öyle görünüyor ama tabi yüz yüze görüşmedim ve görüşsem bile ne kadar emin olabilirim ki

• Birinin evinde calismak her zaman sorun olabilir zan altinda kalabilirsin. Yada bayansn sonucta gorselde ne olacagini tahminde edemezsin

• işte o yüzden sürekli şüphede kalıyorum ya

Erkekler Ne Diyor 10

• Kafana göre güveniyorsan

0|0
    0|0
  • Hem üniversite okuyup hem nasıl çocuk bakacaksın ilan verenin bunu düşünmüş olması lazım bana biraz şüpheli geldi

0|0
    0|0
    • zannetmiyorum çünkü ciddi anlamda çocuk bakmak sayılmaz kreşe gidiyor günün belli saatinde okuldan alıp eve getireceksin sonra da 1 2 saat ilgileneceksin o kadar

• günde 2saat yapacağım işle kimse o parayı vermez kusura bakma da paranın hesabını da biliyorum

• Açık açık yazıyım da

Birincisi sırf çocuğu okula getir götür diye 300-400 lira bile vermezler bunu bir komşusundan rica etse o da yapar

İkincisi zaten o para bir işine yaramaz

• Vakti zamanında kariyer patlaması yapan bir ablamız ingilterede bu tarz bir ailenin yanına gitmişti. Dil eğitimi falan alıcaktı sanırım. Ama gel gör ki tiksinmekten yemek bile yememeye başlamış geldiğinde çok farklıydı. Çok fazla katlanamamıs daha sonra başka yerde kalmış. Adetleri size uyar mı ? Takıntılarınız var mı falan gibi ? Bir sürü mesele var. Sonuçta yatılı olacaksınız ve o insanların da misafirleri olacak sizin de bir hayatınız var rahat olabilecek misiniz ?

0|0
    0|0
    • türk ailesi ve İstanbul kültürü çok da farklı olacağını zannetmiyorum zaten yurt ortamlarını da kıyaslayınca çok da kötü olacağını zannetmiyorum

• henüz karşı taraf ne diyecek belli değil belki de kafalarına daha çok yatan birini bulurlar

• Arayıp görüş gel tanışalım derlerse sen de o an kendini ifade edebilirsen niye olmasın.

• Git görüş derim.

0|0
    0|0
  • güveniyorsan bence hos bir durum

0|0
    0|0
  • :D ilginç bende mi ilan versem hoş bir taktik.

0|0
    0|0
    • aileden bahsediyoruz anne baba ve çocuk saçma sapan fikirlerinizi alet etmeyin

• kusura bakma da çok da köy kasaba bir yerden gelmiyorum aptal değiliz o kadar ama herkes de senin kadar sinsi düşünmüyor

• ben en azından sesli düşünüyorum içindeki endişeli sesi duyar gibiyim :=)

• Sacmalama mk oku cicukla ugrasilir mi .1000 tl verseler bile bakmam ben

0|0
    0|0
    • şimdiye kadar kuzenlerimle ben ilgilendim ve hiç de şikayet etmedim hatta biri şimdi ben okula gideceğim diye ben sensiz ne yapacağım diyor ben de o öyle dedi diye üzülüyorum yani çocuklarla derdim yok zaten ilk yıl hazırlık günde 4 saat gideceğim okula

• O zaman durdugun kabahat paranin gozune vur:)

• Dikkatli ol...Bunlar tuzak olabiliyor...

0|0
    0|0
  • Umarım bu konu ile ilgili son sorun olur :))

0|0
    0|0
  • arayıp bir konus

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• şartlarını görüş.ama ailenden biri yanında olsun. seni yalnız sanmasınlar.

0|0
    0|0
  • Güvenme bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...