Tanrı Siz Olsaydınız Neler Yapardınız Neleri Değiştirirdiniz

Örneğin Ben tanrı olsaydım şeytanı hiç yaratmazdım .Kötülüğü hiç yaratmazdım .Hz Adem ile havayı affederdim onları ve devamlarını dünyaya hiç göndermez İnsanoğlunu denemezdim .Yada hiç yaratmazdım ya da yaratıyorsam direk cennet gibi bir hayat veriridim .Bunu neden yapmayayım ki sonuçta ben tanrıyım .Kullarımdan hiç bir karşılık beklemezdim .Bana kulluk etmeden cenneti veriridim.

Ama mutlaka içimizden art niyetli egolarını tatmin edememiş kendisine yalakalık yapılmasını isteyecek insan oğlunun kendisne yalvarmasını isteyecek birleri çıkar.Hatta onları yaptığı eylemlere göre cezalandıraak ya da ödüllendirecek olan birleri vardır içimizde

iyiki içimizden birileri tanrı değil

peki siz tanrı olsaydınız neler yapardınız

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Allahin yarattiklarini sorgulamak sanami düstü?

3|4
    1|1
    • avaukatlığı sana mı düştü

• böyle bir soru sormak için kim olmak gerekiyor .

Sen çok dindarsan ya da allahın avukatlığını yapacaksan bana öfkeni değil .Bu işin mantığını anlatmaya çalış .

Ayrıca bunlar tanrının hatasıysa ki (sen öyle söylüyorsun ) bir tanrı hata yapabilir mi Yada hata yapabilen bir tanrıya mı inanıyorsun .Yok bunlar hata değil diyorsan ne peki

• Ben Allahin hata yaptigini iddia etmiyorum...

1.si böyle birsey söylemeye hakkim yok...2.si ise öyle düsünsem zaten ona inanmazdim...

Ben Allah olsam sunu degistirirdim,bunu böyle yapardim söyle yapardim diye sacmalayan sensin...

Allahin varligina inandirmak icin sana mantikli bir aciklama yapmam gerekmiyor... Bir etrafina bakin...hatta aynanin karsisina gec ve kendine bir bak...Seni,beni kainati herseyi yaratan Allah,bunun icin daha nasil mantikli bir aciklama isteyebilirsinki?

• sümme haşa !1!bir!

1|3
    0|1
  • sana azıcık akıl fikir verirdim o küçük beynini bununla mı yoruyosn

1|3
    2|1
  • Tövbe est. böyle şeyler düşünerek şirke girebilirsin dikkat et şirkte hiç affedilmez.

Allahın her yarattığının mutlaka bir sebebi vardırr. ßir böceğin bile bir görevi vardırr.

0|1
    2|0
  • Bunu düşünmek bile günah.

0|0
    1|1
  • ßunuda eklemeyi unutmuşsun. senin gibi cahilleride yaratmış şükret.

1|2
    2|1
  • sen ne hakla kendini allah yerine koyup,allahin islerini karisiyosun utan!

1|2
    2|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kulluk denen algıyı '' yalakalık, art niyet, ego'' gibi kelimelerle açıklayan, insanların görüşlerine saygı duymayı bırakın, hakaretle mukabele eden bu başlığın kaldırılmasını rica ediyorum. Ayıptır. Terbiyesizliktir.

2|2
    1|1
  • Hiç birimiz tanrı olamayız. Herkes şimdi herşeyi söyler. Ben olsam şöyle yapardım böyle yapardım der. Ama en ufak bir iyilik yapmaya gelince, mesela tüm paranı fakirlere harca desek ben kazandım neden vereyim dersiniz. ama tanrı olsam bunu yaparım şunu yaparım geçin bu palavraları. aynı şu parti başkanlarının başbakan olsam şunu yaparım bunu yaparım yalanlarına döndü konu. Başbakan oluyorlar ama dediklerini yapmıyorlar. Sahte vaatler bunlar. Hiç bir insan tanrı olamaz. Bunlar boş konuşmalar

0|1
    1|0
  • keşke senide yaratmasaymış..

1|1
    0|0
  • Allah yarattıklarını kesinlikle boş yaratmaz.var olan iyi veya kötü boş değildir,herşeyin en iyisini o bilir.bu yüzden kendi sınırlı kapasitemizle olayları değerlendiriyoruz oysaki o her şeyi hakkıyla bilendir.

0|1
    1|0
  • seni yaratmazdım

2|0
    1|0
  • Hiçbir şey yapmazdım. Tanrının varlığının kabulü zaten saçma olan hayatı ve evreni iyice saçma hale getirir. İmtihan bilmem ne hepsi merak gidermek anlamsızlığa anlam katmak için. bari sabahın 4 buçuğunda bırakın rahat konuşiyim eksilemeyin..

1|1
    0|1
  • seni ben yarattım demem skrdim- hadi yine iyisin tanrı skyor seni

0|0
    1|3
  • İstifa ederdim.

1|1
    0|0
  • Hedef tahtası diye seni meydana koyardım.

0|1
    1|1
Yükleniyor...