Türk Sanat Müziği dinlemek insanın ruhunu doyurmuyor mu sizce de ?

Yahya Kemal'in "Çok insan anlayamaz eski musikimizden ve ondan anlamayan bir şey anlamaz bizden" dediği gib insanın ruhunun kıvrımlarında dolaşan,içmeden sarhoş eden,aşık olmadan acısını çektiren,insanın içine dolan nadide müzik türümüz belki de tek tanemiz değil midir ?

Kemanının sesiyle,kanunun ezgisiyle buram buram mazi kokan dinleyen insanları birbirine yaklaştıran anlam ne kadar derin olursa olsun o güzel insanların naifliğini hep hissettirir.

İyi ki var be !

Şu ezgiye şu sözlere şu edaya bakın da titreyin en içten ! link

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Türk Sanat Müziği dinlenmez mi ya.. İnsnaın içine dokunur. Her bir nağmesinde, her bir tıngırtısında hüzün var resmen. TSM'ni ben Divan Edebiyatı'na çok benzetirim. Acı çekmek için şarkı yapıyorlar sanki. Tıpkı acı çekmek için mazmunları kullanan edebiyatçılar gibi :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Anlayan için gerçek insanın ruhunu dinlendiren yıkayan müzik Türk sanat müziği...Binlrce güzel şarkı var.You tube ve izlesene com da dinliyorum...Bütün radyolarda elektronik ritm dolu cısss taka cıss takkk diyen teneke müziğini insanlara dinletiyorlar..

1|0
    0|0
    • Onlarin ömrü bir kac yil.Ama bir de Turk sanat muzigine bak.Evladiyelik ! :)

• Sen gönlümde açmadan solan bir gülsün..Her zaman gamlıyım her zaman üzgün...Beklerim yolunu aylar r boyunca, yeterki gel bana senede bir gün...Senede bir gün...

• off güzel sarkı gençliğime gittim

0|0
    0|0
  • Türk Sanat Müziğini bence başka bir müzik dalı yerini dolduramaz,vazgeçilmez bence,

0|0
    0|0
  • ilk defa tsm'yi seven genç bir kıza rastladım cidden. hayret. ona insanın ruhunu doyurmak değil de ruhunu kahretmek diyelim. fazla maruz kaldığında insan kederleniyor. sözlerin ve müziğin kalitesi konusunda tabi ki laf söyleyemem. tsm'nin seviyesine gelebilmiş müzik türü türkiye'de yok henüz.

0|0
    0|1
    • Ah benim cocuklugum musiki cemiyetlerinde babamin pesinde tin tin gitmekle gecti.Nasil sevmem ? O duygularin samimiyeti kalmadi cunku artik.Hicbir seyi derinden yasamiyoruz.Hayatimiz hep yuzeysel.Yüzlerce kendini söz yazari ilaneden iki satir karalamayi yetenek sayan ama duygularini dibe vurmadan yasayan insanlar var.Tsm musiki kültürümüzün mihenk tasidir.Ve o sözler bir anlık ilhamin degil,yasanmisligin eseridir.

• Hiç sevmiyorum yaşlımıyım ben hayır :D yaşlı işi der yoluma devam ederim .

0|0
    0|0
  • Mükemmel unutulurmu bu sarkılar

0|0
    0|0
  • Ben Türk sanat müziği hayranı olarak bu sorunu cok takdir ettim .Türk sanat müziği insani alır öyle diyarlara götürür ki bunu anlamayan bilemez.Bazen yatağımın yanındaki radyodan her zaman tek frekansa ayarlı olan trt nağmleri dinleyerek uyurum .

0|0
    0|0
  • evet bide samime sonay söylerse

0|0
    0|0
  • Arabesk dinlerim daha iyi,beni açmıyor malesef:D

0|0
    0|0
    • Dinleme dinleme ne kadar az olursak o kadar güzel zaten.Ama arabeski cebinden cikarir be arkadasim :)

• Benim için pop herzaman bir numara kalacak.

• 70 ler 80 ler ilgi alanım.plak almayı bile düşünüyorum.link de çok hoşuma gitti

0|0
    0|0
  • sahip çıkılması gereken bir değer bence :-(

0|0
    0|0
  • Hoş geldin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben bayılıorum yaa insanı dinlendiriyo valla. link için çok saol çok beğendim :))

1|0
    0|0
  • her zaman her zaman yerii bambaşkadıır hep başka yerlere götürür eskii aşkları anlatıır dinlendirir daha neler neler.

0|0
    0|0
  • evet gercekten dedıgın gıbı.asalet zarafet akıyo resmen ...

0|0
    0|0
    • Bana hep Osmanli'nin asilligini hatirlatir.Zaten bir diger adi da Osmanli musikisidir..

Yükleniyor...