Kemalisti yobaz, dindarı yobaz.. Siz ne düşünüyorsunuz?

gezi olaylarından beri sadece gözlem yapıyorum ve şu ülkede yaşayan insanların ne kadar samimiyetsiz oldugunu bir daha anladım. eylemde olmayanlara vatan haini, olanlara terörist dendi. unutulmus sanatcilar çıkıp kitle oluşturmaya başladı. siz onları samimi buldunuz mu? cebinde o kadar parasi olan adamlar nerden anlar halkın halinden? devrimciyim diyen insanın ne işi var burger king, starbucks'ta. bu tarafın amacı belli geldik allah allah diyip kitle oluşturanlara, onlarda atatürkün adini agzına alanları kafir almayanları hacı yaptı. ki dindarim diye gecinen bu kesim hakta yiyor, agzindan kufurude eksik etmiyor, karısını kapatıp başka kadınlara bakmayıda ihmal etmiyor. atatürkü putlastırıp ona tapan mı ararsınız, hakkında hicbi sey bilmeden kötüleyen mi.. sizin düşünceleriniz?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ü anlayabilen bir insan kendisine Kemalist demez.

Kemalizm, Atatürk'ü kullanmak adına üretilmiş bir kavramdan fazlası değildir.

Her türlü dogmaya karşı çıkan bir insanı bugün put haline getirenler kendilerine Kemalist der.

Resmini Taşıdığım Deniz Gezmiş gibi aklı başında olan insanlar ise işi eyleme döker ve Atatürk Yürüyüşü düzenler.

Atatürk'ün açtığı yol büyük bir yoldur.

600 senelik kulluk, kölelik bitmiştir ve bu yolu açan sağcısı, solcusu değil Mustafa Kemaldir.

Hulasa Kemalist olmak değildir önemli olan.

Atatürk'ün baktığı ufka bakıp, görebildiklerini görmektir.

Atatürk eğer 600 senelik kulluğu bitirmek ile uğraşmasa bugün gelse yapacağı şey kesinlikle yaptığı Sosyal Devlet anlayışının çok daha kapsamlı hali olurdu.

2|1
    1|1
    • deniz gezmiş atatürkçü müydü?

• biri milliyetçi, biri enternasyonalist marksist leninist.

deniz gemiş gençliğinde katılmış mustafa kemal yürüyüşüne.onun için bir hataydı bu.

tıpkı benim geçen sene kemalist olmam gibi birşey

Erkekler Ne Diyor 18

• atatürk'ü putlaştırma dışında yazdığın her şey günümüzün özetidir. putlaştırma falan yok, sadece şu an var olma sebebimiz olan atamızı her zaman başımızın üstünde taşıyacağız. bunu yapmayan adam zaten başka ülkenin himayesi altında olmaktan rahatsızlık duymayacak olan adamdır. anamız, babamız, milletimiz belliyse bunu atatürk'e borçluyuz. atatürk'ü değil ama başbakanı putlaştıranlar oldukça fazla. o adama tapılan bir ülkeye ata'm çok fazla! diğer yazdıklarının altına imzamı atar, putlaştırma cümlesine rağmen 5 yıldızını veriyorum. çok güzel analiz etmişsin, tebrik ederim.

2|1
    0|2
  • Ne şu an özgürce yorum yapmalarına,özgürcü dinlerini ve dillerini yaşamalarına,hatta özgürce gezip tozmalarına,giyinmelerine olanak sağlayan yüce insana küfredene,ne de O'nu putlaştırıp sevmeme özgürlüğüne dahi karışana...Her ikisine de zerre kadar saygı duymam.İnsan gözüyle bakmam.

Birincisi medrese mezunu,ağır cahil ve beyni yıkanmış bir yobazdır.

İkincisi ise isimden prim yapan,demokratik görünüşlü faşisttir.

2|0
    0|0
  • Evet bu ülkede yobazlık var ama bu yobazlığı yapanlar Kemalistler ne dediğimi anlamak için Markar Esayanın yazısını okumanı tavsiye ediyorum

link

0|1
    1|0
  • Bizim halkımızda gerçekten iş yok anasının babasının belli olmasını sağlayan adamlara hakaret eden bir toplumuz. Ben her yaptığını atktir edin ya da yapın demiyorum ama saygı duyun. Müslümanlıktaki hoşgörüyü biraz olsun gösterin lütfen. Artık Osmanlı yok artık Türkiye var ve buni kabüllenin artık.

0|1
    0|0
  • Herkes gezi parkı olaylarını kendi tarafına çekti herkes farklı şeyler söyledi birbiriyle ilgisi olmayan gruplar sözde birlik adı altında bir araya gelerek kendi reklamlarını yaptı tabi aralarında gerçekten gezi parkını da savunanlar vardı ama sayıları çok azdı sanırım seninde aklın karışmış bu olanlar yüzünden ve arada kalmışsın ama bence gerçekleri medya dan değil kendin araştırarak çok rahat bulabilirsin

0|0
    0|0
    • bende olayları çıkarları icin kullananları yücelterek bir yere gelemeyiz diyorum işte

• Öylede güzel bir yerlere gelirlerki çok şaşırırsın misal gezi parkına katılan ünlüler bir takım kısım tarafından kahraman katılmayanlar ise hain olarak görüldü ve daha niceleri ya ama işte birazda insanda gözlem açısı önemli olaylara tek bir yönden bakmadan olaylara yaklaşmak gerekli diye düşünüyorum.

• çok doğru söylemişsin. bir sosyalist kesim adam gibi durdu

1|1
    1|1
  • kimsenin Atamızı putlaştırdığı yok yeni yeni elementler uydurmayın

1|1
    0|0
  • Ben dünyada bir ideal sahibi ya da bir görüşe mensup olupta çıkarsız iş yapan biri görmedim daha dünya çıkar üzerine kurulu malum teşhir edilen ünlü adam kapitalist banka reklamında oynayıp yüklü miktarda gelir elde edip sol görüşlü eylemin baş aktörü oldu bankalar eylemi destekleyip faizden trilyon dolarlar kaldırdı olan bizim cebimizden çıkan vergilere oldu ee hani devrimci ruh hani milliyetçilik fasa fiso

0|0
    0|1
  • 5 yıldızı verdım elıne sağlık

0|0
    0|0
  • Tek diceğim şey bu ülkeden adam olmaz. Ne halkı umrumda ne geleceği umrumda. Atın bir hidrojen bombası bitsin gitsin.

0|0
    1|1
  • süper bir bakış acısı , dogru tespit

0|0
    0|0
  • Ah Viyanalı...Tüm bu olanların sebebi sensiz...Üstat Kanuni Viyana'yı Fethetseydi eğer bırak orta doğuyu tüm dünyanın hakimi bizdik...

0|1
    0|2
  • bu ülkede adam gibi düşünce yok ki herkes bildiğini savunuyo, bak cevaplara bazıları kendi düşüncesini benimsediğini sanmış

0|0
    0|0
  • tam olarak bu..

0|1
    0|0
    • Atatürkçülükten ne anladığına bağlı değişir bu sorunun yanıtı.

Saltanat için değil, Tam bağımsız Türkiye için Ya istiklal Ya ölüm temelinde yaşayan bir insanın izinde olmak büyük bir şereftir.

Bu bağlamda bakarsan Deniz Gezmiş Atatürkçüdür.

Atatürk, bu devleti kurarken Deniz Gezmişin taşıdığı düşüncelerin taşınması söz konusu değildir.

İki farklı zamanda yaşayan kişileri kıyas yapmak her daim yanlış sonuç verir.

Deniz Gezmiş "Mustafa Kemal Yürüyüşü" aktif rol alarak karşıtı olmadığın

• haklısın be viyanalı.

avrupalı kızın hali başka oluyor be :D

0|0
    0|0
  • Arkadaş ben Atatürk denilen adamı sevmek zorunda mıyım ? Atatürk ü sevmeyince ya yobaz derler ya da vatan haini derler siz Atatürk denilen kişîyi sevîyosunuz ben size laf ediyom mu ben o adama küfür ediyom mu ? Ben Atatürk resmine kardeşi bıyık çizdiği için okuldan atılan insan gördüm kimse bana o adamı sevdiremez bende sevene hesap sormam

0|4
    2|2
    • iyi yapmışlar bücüre önce o velede saygıyı öğret sonra konuş

• �min �min geberiyim de şu adamın fotoğraflarını daha fazla görmeyim

• katılıyorum sana kardeş. O adama sövesim geliyor ama malesef ülkemizde buda yasak. Sonra birde düşünce özgürlüğünden bahsederler. Asıl kemalistler yobazın ta kendisi.

• dediklerine katılıyorum bu ülke düzelmez ya boşwer. Ben Mustafa kemali sevmem. Bu ülkede 5816 kanunu var ya. Siz ne düşünce özgürlüğünden bahsediyorsunuz ki :)

0|2
    2|2
  • kemalistlikle bir ilgisi yok ki gezinin. orada her kesimden insan vardı. bende uzaktan gözlem yapıyorum. eylemde olmayana kim dedi vatan haini diye ben görmedim öyle birşey :) sırf bu soru için niye yeni üyelik açtın ki keşke kendi hesabından sorsaydın :)

0|0
    0|0
    • genel dusunceleri merak ettim sordum. vatanini seven eyleme gider diye o kadar konustularda ondan dedim :)

• e diğer kesim de dinini seven cihata katılsın diyor. ben onlara bakıyorum aldırmıyorum diğer tarafa bakıyorum onu da aldırmıyorum. neden zorla çağrılmış gibi bir algı yaratıyorsunuz ki :)

Kızlar Ne Diyor 7

• ne zaman mılletce Atatürkü putlastırmadan ve kın duymadan seversek

ve ne zaman dını oldugu gıbı kavrar ve cıkarlarımız ıcın kullanmazsak;

o zaman bırlıgı ve beraberlıgı saglamıs oluruz.

1|0
    0|0
  • ne güzel tespit

0|0
    0|0
  • bi rahat bırakın Atatürk ü onu seveni de.

1|2
    0|0
  • çok güzel bir tespit

0|1
    0|0
  • Gezi konusunda hemfikiriz.

0|1
    1|0
  • Gezi parkinin amaci devrim degildiki :).

0|0
    0|1
    • ilk gün atılan ilk slogan isyan devrim özgürlüktü. baya bir umutlanip gitmistimde :D sonra yine hayal kırıklıgı, olayı farklı yönlere çekmelerı vs. durum bu

• Orada olmasam inanacaktim az daha.

• Gezı olayında amac agaclardı ataturke edılen hakarettı daha sonra herseyı bıldıgını sanan salak sıyasetcıler ınsanlara gaz verıp kıskırtıp ıc savas yaratıp tayyıbı ındırmeye calıstı cıkar meselesıydı onların kı tek dertlerı tayyıptı onları ne atamız nede yesılımız ılgılendırmıyordu ben polıse tas atılsın dıye yolun kenarına taslar dızen bdp mılletvekıllerı gordum :) ısın ıcıne kopruye verılen ısmı karıstırıp alevılerıde kıskırtnmaya calıstı daha sonra ısın rengı degıstı tayyıp ıstıfa oldu herkesın amacı farklıydı. Kımse kımseye kafır ya da hacı demedı ataturkede tapmıyoruz ama sevıyoruz suankı durumumu ona borclu oldugum ıcın mınnettarım saygım sonsuz ataturk dın ya da ınanıs degıldır sadece lıderdır. Gezı olaylarıbnın ıcınde haddınden fazla provokator vardı onların yanında yasta yandı sen tvnın ne dedıgını bosver faceden o olayın ıcınde olanlar an ve an paylastı yasananları elhamdulıllah muslumanım atamada sonsuz sevgım ve saygım var ama bu benı kafır yapmaz dedıgım gıbı gezı eylemlerınde herkesın amacı farklıydı.

1|0
    0|0
    • zaten onlar öyle dedi diye öyle olmuyosun ki zaten, düsüncelerin yüzündden damga yiyorsun bu ülkede. gir bir ortama atatürkü seviyorum ben de, alacagın cevap 'sen nasıl müslümansın' olabiliyor. anlatmaya calistigim o zihniyetteki insanlar

Yükleniyor...