Kaslara hacim değilde güç kazandırmak için ne yapmalıyız ?

Kas geliştiren insanların çoğu hacimle uğraşıyor ama benim istediğim kolumun ve bacaklarımın daha güçlü olması bunun için ne yapmalıyım ?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• hafif çalış

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 12

• Arkadaşım, internetten yazıları okumana gerek yok. Kasları şişirmek istemiyor ve güçlenmesini istiyorsan, kondisyon ağırlıklı çalışman lazım.

Kollar için hafif kilo çok tekrar. Sonraki seviyede kilo artmasın tekrar artsın.

Bacaklar için bisiklet. 10 dk 3 set şeklinde değil.

1 dakika ağır, 30 saniye tempo, 1 dk ağır, 30 sn tempo şeklinde sürekli çalışmalar yaptığın taktirde 1,2 ay sonra farkı hissedersin.

0|0
    0|0
  • uzun kas yap... bunun için de mesela bacaklar için koşman, bisiklet, yüzmek gibi şeyler yapman lazım... kas şişirmek (ortasını) 5 dk aletle bacak bassan günde yeterken... uzun ve yorulmayan kas yapman için 2 günde bir 1 saat koşman lazım gibi... zor iş yani :) badicileri zor gelir o işler... kas şişirmeye benzemez :P

0|0
    0|0
  • Yaptigin egzersizlerdeki her tekrarda 2-3 saniye bekleme yapmalisin.Bunun icin nefes alisverisinin kontrolunu asla birakmaman lazim ve kardiyo da calissan iyi olur. Beslenmeyi soylememe gerek yok sanirim.

0|0
    0|0
  • ağırlık kaldırmayı pek tasnif etmem bu olay için... Ben MMA sporcusuyum yani karma dövüş sanatları diğer bir adıyla kafes dövüşü düz bir duvara 5-6 yaprak kağıt yapıştırıp yumruk at aynı şey bacaklar içinde geçerli sert şeylere vurdukça direncin artar dinamik olursun ve aşırı çevik olma yolunda ilerlersin

0|0
    0|0
    • güçlendirir mi de ve bunun çeviklikle alakası ne :)

• he o bakımdan yani iyiymiş :D

• merhaba, nerede yapıyorsun MMA'i ? Türkiye'de çok az salonda var bu işin eğitimi..

Bu arada soruyu soran arkadaşa da şunu söyleyebilirim, hem kondisyon, hem kuvvet, hem teknik, hem de dayanıklılık istiyorsan MMA yap..muhteşem birşey.

• güç Kazanmak için Zaman Artı Süreklilik Gerekiyor.Tabi Takviyesiz Mesela Bazı arkadaslar takviye alarak güçlerini artırıyorlar.Sahsen yapmıyorum.Zamanla Git gide artırıyorum Bir tane Örnek Vereyim Squatta 4. Sette 140-150 Kg Kaldırıyorum ! Diger agırlıklarımın hepsi maximum zamanla kendimi hazır hissettigm zamanlar artırıyorum agırlık

0|0
    0|0
  • Şişme değil sertlik istiyorsan seni hedefe götürecek şey çubukluktur yani atıyorum bir seti 10 tekrarda yapiyorsan onu hızlı hızlı 30 kadar çıkar nasıl olur deme zaten hızlı yapınca daha fazla yapabilirsin

0|0
    0|0
  • crossfit çalışman gerekiyor. internette çok çeşitli antrenmanlarını görebilirsin.

çok etkili kısa sürede hem fit oluyorsun hem de kuvvet kazanıyorsun.

0|0
    0|0
  • Direnç hareketleri yap.

0|0
    0|0
  • şınav mekik barfiks yap. yok ben bunları zaten yapıyorum çocuk oyuncağı diyorsan, kendine ağırlık bağla öyle şınav çek. varsa küçük bir çocuk üzerine koy şınav çek bak nasıl kondüsyonun artıyor :D

0|0
    0|0
  • Yüksek ağırlık az tekrar bu şişirir. Az ağırlık çok tekrar güçlendirir. Yayarak çalışacaksın kısaca. Ani yüklemeler değil.

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslenmelisin ve Hacim kazanmalısın. Hacim Daha fazla ağırlık demektir .

0|0
    0|0
  • Boldbuilding yerine fitness odaklı çalışmalısın.

0|0
    0|0
    • tamam işte nasıl çalışmalıyım ve neler yemeliyim asıl sorum o :)

• tequila nin linki guzel...

yazıdan anladıgım... proteinle beslen ama çok fazla proteine de ihtiyacın olmasın... cunku kasları çok zorlama... azar azar calistir gibi bişi... parçalama yani :)

Yükleniyor...