Zayıflamak için diyet mi yoksa spor mu daha faydalı?

Bayanlar, zayıflamak için diyet yapmak mı yoksa spor yapmak mı daha iyi sonuçlar verir?

0|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• diyet isim ise sporda soy isimdir diye duydum bir diyetisyenden

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• diyetsiz de olmaz sporsuz da canım, gerçi kilo durumuna bağlı bu eğer çok kilolu biri için konuşursak kesinlikle diyet ve ve spor ama normal biri için diyelim fazla kiloları yok çok az bir miktarda fazlalık var ekmeği kesip 1ay boyunca sadece platesi denedgnde o büyük mucizeyi görmeye başlar:):) şahsen 4 yıldır kilolarmla savaştığım için iyice diyetisyenlerden spor merkezlerindeki hocalardan bişiler kazandım:)

0|0
    0|0
    • plates dediğiniz şey gerçekten kilo verdiriyor mu yahu? bakın ben sporcuyum aktif olarak.zaten kilo problemim yok fakat öğrenmek için soruyorm.misal 84 kilo oldugum zamanda olmuştu bir ameliyatın ardından.ideal kilom olan 72ye düşmem sizin dediğiniz plates yöntemine gore en fazla 2 ayı mı alır.doğrumudur? :)

• plates fazla zayıflatmıyor ama su gercek fiziği şekle şemale soktugu.vucut sıkılasıyor.mesela ayda 2kılo verırısın ama sankı 5 kılo vermıs kadar goruntunde değişklık yaratıyor.gercekten gunde 1saat tempolu yuruyus yapsan yada 45 dakıka,bunun yanında da 1saat plates gercekten ıyı ben oyle sıkılastım.buarada yedıklerımede dıkkat ettım yedım ama ekmek seker tatlı kestım bunları.

• en iyisi ikisi bir arada olandir cunku mesela kosmak kilo verdirir fakat cok kas yapar yani gene bir nevi kilolu olursun tek fark yag yerine kasin olur.

0|0
    0|0
  • ikisi bir arada tabi ki

0|0
    0|0
  • ikisi bi arada düzenli şekilde az ama öz

0|0
    0|0
    • zaten bunu başarabilen bayan ve erkekler hemen kendini belli eder.. dimi:)

• yemek yemeni kontrol etmek ve düzenli spor yapabileceğine dair kendine güvenmek

• hmm.. şimdi kart bastıı pardon :))

• ikisini de birlikte yapmak lazim. diyetten kastim da cok siki diyetler degil az yiyip sik yemek ve duzenli spor iste bukadar

0|0
    0|0
  • Spora Spor elde var Form!

0|0
    0|0
  • diyet eşliğinde spor:)

0|0
    0|0
  • spor+diyet yani her ikiside:)

0|0
    0|0
    • zaten olması gereken bu bence.. hem yerim hem spor yaparım, yada, yemem icmem ac kalırım zayıflarım sporda yapmam .. sacma.. ikisnide zararlı olmadan yapmak.. peki sevdiğin uğrasdığın spor dalı varmı?

• voleybola bikaç aydır takmış haldeyim uzun sürecek gibi..

• daha oncesi varmı peki spor hayatnın.. gecmişinde başka dallarda? yüzme basketboll gibi

• Diyet ile Spor

0|0
    0|0
  • Spor

0|0
    0|0
  • Diyetini harfi harfine yapmasan da olur. Sadece yediklerine dikkat edip ,karbonhidrat alımını azaltıp ,esmer ekmek tüketmelisin.Hem daha tok tutar hem daha rahat sindirirsin.Ama sporunu haftanın en az 5 günü düzenli yapmalısın,tempolu bir şekilde.Özellikle kardiyovasküler yani kalp atışını hızlandıran sporlar. Yürüyüş,koşu,bisiklet vs. Açık havada yapman daha etkili olacaktır.Yağ yakımı için en önemli olan şey yani oksijeni alırsın :)

0|0
    0|0
  • ben diyet yapmadan zayıflayamıyorum bu kesin yani sadece spor yapıp zayıflayamıorum 2 si bir olması gerek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Spor her zaman iyidir. ama spor yapıp aşırı kalorili besinler alırsan sporun faydası olmayabiliyor. Bodybuilding yap bence

0|0
    0|0
  • Kilo = Giren - Çıkan

Giren = Yemek

Çıkan = Spor

Kilo = Yemek - Spor

1|0
    0|0
    • newton gibi adammışın sen .. harcanıyorsun burada:)) ama ciddi hoşuma gitti. .giren cıkan :D

• Bağırmana gerek yokki. Allah var.

Zalimin zulmü varsa sevenin Allah'ı var.

Al bir Kur'an meali, oku rahatla :)

• tamam erdemcim :D)))

• Beslenmeye dikkat etmek daha faydalı bence.

0|0
    0|0
  • diyet daha etkili...vücüda sürekli yag şeker alıp istedigin kadar spor yap farketmez zayıflayamazsın

0|0
    0|0
  • kesınlıkle ıkısı bırlıkte bak kardesım aksam 7 den once yemegını ye aksam hıcbırsey yeme gunduzlerı ekmegı her ogun ıkı dılımden fazla yeme ısı kafanda bıtır bı kac gun sonra mıden kuculuyor ve dıyet olmaktan cıkıyor az yıyorsun ama ısı elden bırakmıyorsun...sporunu da ıkı gunde bır yaparsan tamamdır.

0|0
    0|0
  • niye bayanlara sorulmuş bir soru bu?

Göbek basen gibi yağları eritmek için spor

yüzü ve diğer deri alt yağları eritmek için diyet

tabi optimum sonuç için ikisi de lazım

0|0
    0|0
  • Tabiki spor yapmak. Sadece bayanlar için değil, erkekler için de öyle. Düzenli olarak cardio yaptığın zaman hem yağlarından kurtulmuş hem de fit bi vücuda sahip olmuş olursun. Zaten düzenli spor yapmaya başlayan insan zamanla yemeklerine de istemdışı kontrol etmeye , az yemeye başlayacaktır. Sağlık = spor :)

0|0
    0|0
  • Tabiki spor. Saglam ter attıgın sürece istediğin kadar yiyebilirsin diye düsünüyorum. ben boyle yapıyorum en azından

0|0
    0|0
  • diyet

harcadığından az yediğin sürece kilo verirsin, ama çok yersen nekadar spor yapsanda bi işe yaramayabilir

0|0
    0|0
  • spor yapiyorsan yediklerine normal dikkat et yine verirsin :) ama sporsuz diyet bir ise yaramaz sadece su kaybi ve deride sarkma meydana getirir

0|0
    0|0
  • spor

0|0
    0|0
  • spor ama hızlandırmak ıcın ufak bi dıyet zararsızdır...

0|0
    0|0
  • Com Cevrogin + Spor

0|0
    0|0
  • her ikisi de

0|0
    0|0
  • İkisi beraber.

0|0
    0|0
Yükleniyor...