Aşk illüzyondan başka bir şey değil, insanlar neden anlamak istemiyor?

İnsanlar neden anlamak istemiyorlar aşkın sadece bir ilizyon olduğunu? İnsanlara her yerde televizyonlarda okudukları masallarda oyunlarda hep aşkın paranın malın mülkün elit bir hayatı gösteriyorlar ve senin yegane amacının bu olmasını sağlıyorlar.O elit insanlar gibi giyinmen konuşman davranman gerektiğini o elit hayata sahip olmak adına herşeyi yapman gerektiğini aşılıyorlar.Fakat dikkatli bakarsan onlarca sanatçının o hayattan nefret ettiğini ve kendini alkol uyuşturucuya verdiğini görebilirsin. İnsanları bunlarla oyalıyorlar teknoloji tamamen insanları uyutmak adına kullanılıyor.İnsanlar sürü psikolojisiyle kontrol ediliyor.Fakat insanlar hala görmek istemiyorlar tüm bu aşk para pul elit hayatın aslında saçmalıktan ibaret olduğunu.

Güncellemeler:
İnsanların gözünde aşk o kadar büyütülmüş ki sanki aşkı yaşayınca hayatın anlamını çözmüş gibi hareket ediyorlar.İnsanlara hayatın anlamını çözmek istiyorsan aşık ol diye düşünce yerleştirilmiş kafalarına.Birçok dizi filmde hayatının aşkı tarzı şeylerle insanlar özendiriliyor. İlişki yaşayın evet yaşayın ki deneyim olsun insanları yaşamı biraz daha anlayın ama hayatınızın anlamı amacı bu olmasın para amaç olmasın araç olsun.
Ve açıkca görülüyor ki insanlar "kaynım bana kaydı" tarzı koca karı başlıklarına entrikalı başlıklarına daha fazla ilgi gösteriyorlar. Seda sayan izleyen koca karılardan farkları olduklarını düşünselerde şurada yaptıkları açıkca belli ediyor durumu.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• gerckten ıcımdekılerı dısa vurmussun tbrkler yazdıkların ıcın :)

0|1
    0|0
  • aşk la yazdıkların arasında bağlantı kuramadım.tespitler güzel .yazdıklarına göre her şey aşk.

öyle değil.

aşk.gösterişten,riyadan,ben olmaktan münezzeh bir kavramdır.aşk Mansur gibi darağacını göze almak pahasına ilan edebilmek.Kerem gibi kül olmak,Mevlana gibi kıyamete kadar durmaksızın dönebilmek,Hacıbektaş gibi güvercin olup uçmaktır.

aşk büsbütün ' O 'olmaktır.

0|0
    0|0
    • Aşka yüce anlamlar yüklenmesinin diğer örneği.Fakat sözün anafikri olan benliksiz olmak ben değil biz olmak kavramı doğru birşey.İnsanların en büyük düşmanı ne bir insan nede başka birşeydir.Ego insanın en büyük düşmanıdır.Ama onu aşık olarak yenemezsin.Filmlerde hep aşkın gücüyle düzelir hastalıklar(Bruce'un hulku aşkın gücü sayesinde kontrol etmesi vs.) fakat aslında hiçte böyle olmadığını içten içe bilirsin ama bastırırsın. Yoksa bu ilizyonda başka türlü mutlu olduğunu zannedemezsin.

Yükleniyor...