Galatasaray ve Fenerbahçe, satranç şubesi açmalı mı?

Beşiktaş'ın satranç şubesi var, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yok.

Galatasaray ve Fenerbahçe, satranç şubesi açmalı mı sizce?

• Evet açmalı
    60% (6)58% (11)59% (17)Oy Ver
  • Hayır hiç gereği yok
    40% (4)42% (8)41% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Açmazlar, gerek görmezler..

Çünkü satranç bir zeka sporudur. Zeki insanların sporudur..

Futbol gibi insanları anında sürüleştirip ekmeğe sürülen Nutella gibi anında kullanılabilir yapmaz.. Provoke edemezsiniz onları..

Şike yapamazsınız, kara para aklayamazsınız.. 15 liraya mal edilen formayı 115 liraya "gagalayamazsınız" ağzı açık kalabalıklara..

Dandik bir futbolcuya 5 milyon $ ödeseniz "sürü"nün gıkı çıkmaz..

Ama bir satranç şubesi kurmak için 10 bin dolar harcasanız israfla suçlanırsınız..

5* soruydu, tebrikler..

3|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu ülkede satrancı hala spor dalı olarak göremeyen zihniyetler mevcut.Rusya da neredeyse 1 asır önce okullara ders olarak giren satranç bugünü ülkemizde yaklaşık 10 senelik okul geçmişine sahip.Ha yinede hızla iyiye doğru yol katediyoruz 10 sene öncesinde milli oyuncu listesinde sadece bir tane GM (Grand Master) varken bugün bu rakam 8 GM ( üçü yabancı olsa da) 2 WGM (bayan büyük usta) mevcut.Arkadan gelen bir çok genç usta adaylarımızda mevcut artık.Bir kaç sene öncesine kadar eczacıbaşı gibi büyük bir oluşumun takımı her sene liderliğe oynardı ama onlarda taslarını taraklarını alarak liglerden çekildiler.Yani hala tam anlamıyla karın doyurucu bir spor dalı olmayışı yurt dışından ligler için getirilien GM lerin masraflarının çok olması gibi gibi nedenlerle satranç henüz gelmesi gereken yere tam anlamıyla gelmedi.Genç yeteneklerimiz başarıdan başarıya koşuyor bu bize şimdilik yeter.

1|0
    0|0
  • açsınlar orda da rekabet olsun

1|0
    0|0
  • Evet açmalı

1|0
    0|0
  • Maddi getirisi biraz az bir spor. Satrancı sadece bilgili kişiler izlemeyi sever. Diğerleri sıkılır. Çünkü çok iyi hatırlıyorum 5.5 saat süren maçım vardı. Ancak satranca iddia'da açılabilir. O yüzden açılsada fena olmaz. Hem satranç ülkemizde giderek büyüyor. Bende açılması kanısındayım :) Çünkü şuanda bir kulüp oyuncusuyum ve bu sene kurulmamıza rağmen yabancı oyuncuları olan rakiplerimize karşı ilk 3'e girdik :) Açılırsa tek hedefim GALATASARAY'da oynamak olur :)

1|0
    0|0
  • Tuttuğum takımın, spor dışında yeneceği başka takımlara ihtiyacı var.

1|0
    0|0
  • Santranç maçlarında da kavga istiyorsun spor müsabaklarında kavgaları az buldum dur ben Fenerbahçemize e-mail yollayım bakalım ne düşünüyorlar sende cincona söylersin sonra fikirleşiriz bütün branşlar açıldı sıra santranç a mı geldi orayıda mahvetsin istiyorsun.

0|0
    0|0
  • Kulüpler kendileri adına mali açıdan destek veren branşları açıyor. Satranç'ın her hangi bir mali getirisinin olduğunu sanmam.

1|0
    0|1
  • güzel fikir +++++

1|0
    0|0
  • Açmlı tabi...bu arada galatasayarda boks kulübü açsa keşke.gerçi bıraktım artık sporu ama

1|0
    0|0
  • Evet açmalı

1|0
    0|0
  • Satranç değilde şöyle güzel bir tavla şubesi açsa Fener iyi olurdu hani. İlk sporcuları da Aziz Yıldırımla Aykut Kocaman olur akabinde sporcu patlaması yaşanırdı valla:))

0|0
    0|0
  • 61. olduğumuz bir oyunda ilerleme kaydetmek için kesin kez açılması lazım hatta okullar da bu duyarlılığa sahip çıkarak hiç değilse ilk 20 sırasına dahil olalım yazık hatta ayıp çok ayıp.

0|1
    0|0
  • Açabilirler ama ilgi olur mu bilmem

0|0
    0|0
  • satranç şubesi ne ya ? Fenerbahçe kadıköy satranç şubesi yeni dekorasyonu ile hizmetinizde .

0|0
    0|0
  • Evet açılmalı

0|0
    0|0
  • Galatasaray açtı.

0|0
    0|0
  • Hayır hiç gereği yok

0|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir galatasaraylı olarak açmalılar diyorum. Ama açmazlar satrançta spor mu diye söylenen insanlar olduğu için ve boşa masraf olduğunu düşünenler çok olacağı için açmazlar.

1|0
    0|0
  • Hayır gerek yok

Satrançtan önce açılması gereken spor şubesi kesinlikle Hentboldur,açık alan hentbolunda 10 yıl üst üste şampiyonluğunu korumuş bir takım,(1945-55 sezonundan bahsediyorum)

Nasıl oldu da salon hentbolüne geçince ilgilenmediler?

Bence çok hata yaptık bu konuda şu an hentbolün kuşkusuz en iyi ismi olan BJK adına bir kıskançlık başladı bende.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle.Ben cok severim<3

1|0
    0|0
  • açmamalı bence :DD bir spor kulübü o :D satranç spor mu :DD

1|0
    0|1
Yükleniyor...