Yine ben yeni ben hep ben <3 en iyi cevabımı tekrar arıyorum klhjljhk

x ve y gerçel sayılardır.

x + y = 9

olduğuna göre, x*y nin alabileceği en büyük değer kaçtır ?

(x çarpı y nin alabileceği en büyük değeri soruyorum )

Güncellemeler:
Cevap 81/4 (81 bölü 4 ) arkadaşlar. 20 yi bende bulmuştum :D:D:D

0|0
10|16

En İyi Kız Görüşü

• x=9-y yazıp (9-y) ile y yi çarparsın. -ykare+9y denklemi çıkar.Parabol grafiğidir bu.r değeri -b/2a dan 9/2 çıkar.9/2 yi denklemde yerine yazarsan 81/4 çıkar sonuç.Doğru mu ?

1|1
    0|0
    • mat. prof. u falanmısın ?:/:D:D:DD

• Hahaha ben cevap i senden once bilmisim zaten. 4,5*4,5=81/4 = 20,25. En buyuk deger. Alatada yazik zaten. Sinavada olsak bu soruyu 4 nsyede cozerdim 3 sn si soruyu okumakla gecerdi asdf :)))

• Tabletten yazamamisim. Kelimeler husran icinde"altada yazdim zaten " olacak cumle

Erkekler Ne Diyor 16

• bu tür sorularda öğrencilerimizin yanıldığı kritik kelime gerçek sayılar ifadesidir tamsayılar ya da doğal sayılar dendiğinde birbirine en yakın tam sayılar alınırken gerçek sayılarda yerine koyma metodu uygulanır UNUTMAYIN dolayısıylle x yerine 9-y yazmak ve bu değeri 2.denklemde yerine yazmak suretiyle çözüm yapılır dolayısıyle cecabımız 81/4 olarak bulunur sevgilerimle mat. öğretmeni

1|0
    0|0
  • geç kaldım çözülmüş :) o zaman neden 20 olmadığını söyleyim bari :) tanımda x ve y gerçel sayılar dediği için... burda tanımlara çok dikkat et yanıltır, eğer x ve y pozitif tam sayı, sayma sayısı veya doğal sayı deseydi 20 doğru olurdu :)

1|0
    0|0
  • 4 ve 5'tir. Bu arada Ali'nin de 4 lirası kalmıştır. Buna ilave olarak, havuz 48 dakikada boşalır, araba da A noktasından B noktasına 20 dakikada varır. ;)

1|0
    0|0
  • Cevap: Sabri :/

1|0
    0|0
  • Gerçel sayı dediği için 4 ve 5 veremeyiz sadece. 4,5 da veririz. 4.9 da veririz.

4.5 * 4.5 = 81/4 eder

1|0
    0|0
    • iyi hoş güzelde 4.5 * 4.5 nasıl oluyorda 81/4 ediyor :DD

• ay doğru, saol:DD sabahtan beri ara vermeden çalışıyorum beynim durmuş artık :/

• kıyamam, iyi çalış kitapta yazıyor hepsi

• integral biliyorsan oradan çözmek daha eğlencelidir. değişken değiştirme de sıklıkla karşılaşacaksınız bu tip sorularla :))

0|0
    0|0
  • bu kızı ks'den kovun arkadaş.. kitapda bilemediklerini buraya yazıyor ögreniyor sonra en iyi cevabı arıyorum diye milleti kandırıyor :(( bunu hemen kovun ks'den :D aslında iyi taktik ödevi olanlar yazsın buraya en iyi cevabı arıyorum diye :PP benim aklıma yattı ^^:D

0|0
    0|0
  • x'i yalnız bırakmamız gerekiyor, o zaman hepimiz siteden çıkıyoruz beyler

1|1
    0|0
  • 81 / 4 demek zaten 20 .25 demektir...

ayrıca hangi 2 gerçek sayının çarpımıdır bu 20.25 de bakalım ?

0|0
    0|0
    • en iyiye bakarsan görürsün :D

• X ve ye Y birbirinden farklı olmak durumunda değilseee

4,5 çarpı 4,5 = 81 / 4 yapabilirr .. madem aynı x ve y koyayım 2 sinindeee totosuna !

• Vahimsin sen.yazik sana

0|0
    1|0
  • 20

0|0
    0|0
  • 9/2*9/2=81/4

0|0
    0|0
  • 4,5*4,5 gercel sayi neydi unuttum ama bole olcak sanirim.

0|0
    0|0
  • 4*5=20 dir

0|0
    0|0
  • Burada böyle soru soranlar da varmış, sevindim valla :D

0|0
    0|0
  • 20 dir matematiğim kötü değildir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 0|0
    1|0
    • tekrar üniversiteye hazırlanan ve burda aynı zamanda senin gibi dangalaklarla uğraşan biriyimdir belki ? s.ktir git hadi başka yerde eğlen.

• Başında gerçel sayı dediği için 4 ve 5 diye ayıramazsın. Virgüllü sayı da olabilir demek o. Tam sayı dese yapabilirdin.

0|0
    0|0
  • hevesle geldim çözülmüş :/

0|0
    0|0
  • neyin matematiği bu ya :D ünv giriş için mi ? kpss içinse yandım ben daha bunu çözemiyorum. gerçel sayı ne ilk defa duydum :D

1|0
    0|0
    • ünv giriş için:D:D mat-1 bu :) haha düne kadar bende unutmuştum herşeyi yeni başladım güzel güzel gidiyor işte fglhşkfgşh

• Gerçel sayıymış pardon.İki sayı aynı da olabilir.Yani birbirinden farklı sayılar dememiş.Bu durumda x ve y 4,5 yani 9 bölü 2 olur.9/2.9/2=81/4 olur cevap.

1|0
    0|0
    • 4,5 ile 4,5 i toplayınca nasıl oluyoda 9/5 i buluyosun anlamadım ben anlattığından hiç bişey ://

• Bak canım x ve y ikisi de aynı sayı ve 4,5 a eşit.

4,5+4,5=9

4,5 çarpı 4,5=81/4

• yani demek istediğim 4 virgül 5 değil 4 buçuk.

• Böyle sorularda birbirine en yakın sayıları seçiyorsun.Yani x+y=4+5 olur.

4.5=20 gelir cevap.

0|0
    0|0
    • canım benim bende öyle buldum ama cevap 81/4 müş :D ondan geldim koştum sordum zaten gfşhkşfgh

• 20 dğilmi ?

0|0
    0|0
  • 20 dir bence

0|0
    0|0
  • 20 dir çarpım büyük dendiğinde toplanılan sayılar en yakın 2 sayı seçilir :) Kısa ve öz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...