Starbucks da bardağa doğru isim yazanı görmedim. Siz ne gibi yanlışlıklarla karşılaştınız?

Malum bilirsiniz, starbucks da bardakların üzerine isim yazıyorlar, ne zaman ismimi söylesem hep yanlış yazıyorlar. Hani diksiyonum bozuk diyeceğim değil. Ama çalışan arkadaşlarda; günün belli saatinden sonra bir yanlış anlama ortaya çıkıyor.

Mesela bugün bir arkadaşımla gittim. İsmim Burhan dedim. Kasadaki hanfendi Murhan-Mushan gibi birşey yazmış. Hatta bir seferinde Burhan yerine Turgut yazan bile olmuştu. Şimdiye kadar düzgün yazanı görmedim. Eminim sizde buna benzer bir sorun yaşamışsınızdır.

Siz ne gibi yanlışlıklara denk geldiniz?

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• Çok haklısın ya , bir arkadaşım da bu durumdan yakınıyor kızın adı Beliz ama ne zaman Starbucks'a gitse ismini söylese hep Elif anlıyorlar hatta bir keresinde bir erkek ismi olarak anlamışlar ama şuan hangi isim olduğunu hatırlamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 6

• Küçük bir arkadaş grubumuza yaşı bizden 7-8 yaş ufak genç bir kardeşimiz girdi bir süredir..

Tabi herkes eski kulağı kesiklerden yaşı başı almış, dünyalığı kurtarmış, ağır abi tipler..

Bir Aydın Boysan'ımız eksik o kadar yani :)) Velhasıl halin icabı bir yerde kahve içilmesi hasıl oldu. tabi kardeşimiz olaya daha adapte olamadığı için tam.. hani "ben ısmarlayayım" tribine girdi..artık heralde kredi yükselteceğim diye mi düşünüyor bilemiyorum ama..:)

Neyseki biz oturduk bir süre sonra kahvelerle geldi.. Ben de söylediğin tespite katılıyorum yanlışlık oluyor da çocuğun adı Murat bardaklarda Hayrettin yazıyor..:)

Neyse en nasrettin hoca kökenlimiz dedi "yahu azizim başkasının siparişini mi aldın diyeceğim de herkesin içtiği de aynı.. ne oldu?" falan..

Neyseki "abiğ dedi adımı söyledim ama kredi kartının üstünden babamın adını yazmışlar.." :)))

Oğlum otursana oturduğun yerde kim diyo sana ısmarla diye o ortamda değil mi :)))

1|0
    0|0
  • İsmimi bardağa yanlış yazıp yazmadıklarına da dikkat etmem. Çünkü Starbucks'ı sevmem. Tek başıma zaten gitmem de ancak bir arkadaş çevresiyle ve ısrar olursa giderim. Daha mütevazi, benim kültürümü yansıtan, nezih mekanları tercih ederim. Onlar zaten asla plastik bardağa isim filan yazmazlar. İstediğim gibi bir hizmet sunarlar bana.

0|0
    0|0
  • hiç gitmedim gitmem de. bardağa isim mi yazıorlar başka yazacak bişey bulamadılar mı hımına

0|0
    0|0
  • Starbucksa hayatimda bir kere bile gitmedim artik hayatta gitmem.

0|0
    0|0
  • kahve dünyasını tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • bize yanlış yapamadılar henüz

1|0
    0|0
Yükleniyor...