Peynir altı tozu zararlı mı?

Spora başlayalı 1-2 ay oldu biraz kilo alıp kas yapmak istiyorum. Doktor 1-2 tane hap yazdı ama ben hap kullanmıcam, peynir altı tozu kullanıcam, nasıl olur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• "Peynir altı suyu tozu" çok değerli bir besin ve çok yaygın bir katkı maddesidir, bilhassa çikolata ve türevi ürünlerin çoğunun içeriğinde mutlaka peynir altı suyu tozu vardır. Dehşet protein içerir ve "body building" ile iştigal edenlerin baş tacı gibi bir şeydir, dolayısıyla sizin de kullanmanız yerinde olur gibi görünüyor şu durumda.

Kolay gelsin.

• güzel cevap teşkkrler

Kızlar Ne Diyor 3

• peynir altı suyunu nasl temin edeceksin ki?

• bir tanıdığımın arkadaşı fabrikada çalışıyo o getiricek...

• onun hakkında tek bildiğim kemikleri ve kasları güçlendirdiği tozu yerine gerçekten peynir altı suyunu iç derim ciddiyim:):)

• ewet orası dogru ekşi:)

• peynir altı suyuda çok ekşiymiş öyle diyolar ben en iyisi tozunu kullanıyım :)

• hap kullanmaktan çok daha mantıklı olur sanıyorum. peynir altı suyu özellikle tatlılarda çok sık kullanılan bir maddedir, zannediyorum tozu da -her ne kadar kimyasal işlemden geçtiğini tahmin etsem de- alacağınız ilaçlardan çok daha doğal ve nispeten daha az zararlı olacaktır...

• evet ilaç kullananların çoğu belli bir yaştan sonra pişman oluyo o yüzden ilaç kullanmıcam.

Erkekler Ne Diyor 5

• doktor ne hapı yazdı? peynir altı suyunu içebilceğini zannetmiyorum.

Bunun yerine peyniraltı suyundan yapılan tadı güzel işlenmiş whey proteini öneririm

• getirtmişsin bu seferlik kullan.umarım tadını beğenirsin ve gerçek peynir altısuyu gelir.

ancak bir dahaki sefere paraya kıyıp protein tozu almanı öneririm. sağlık, şakaya ucuza şansa gelmemeli.

• bunu bilmiyordum ama peynir altı tozunu fabrikadan getirticez.Yani güvenilir

• garantili işlenmiş testlerden geçmiş protein tozları varken ne idüğü belirsiz peynir altı suyunu kullanmazdım bende. protein tozlarının aminoasit profili genelde kas yapımını arttırmak için özel olarak ayarlanıyor (bcaa ve glutamine fazla) anack peynir altı suyunda bu yok. hemde her serviste ne kadar protein aldığını bilemeyeceksin.

fazla protein böbreklerini yorar. gereksiz aldığın protein vucudunda gereksiz amonyak oluşturur.

• Öncekileri Göster
  • hayir aksine cok yararlıdır. asırı protein yüklemek icin yapiyorlar onu sana. kasa donusturmek icin. ama bence vucut gelistirmeci degilsen proteini aldıgınla kalırsın

• biraz zayıfım ama vücüt kütle oranında kilom düşük çıkıyo.Şişmalamaktan korkuyorum ama yinede deniycem...teşekkürler

• bu fitness centerlardaki spor hocaları kendileir de okuz gibi calistikları icin kendilerinde ise yarayan seyleri ogrencilerine de oneriyorlar. Ama uzun sureli istikrarlı bir kas inşa etmeye kararlı degilsen kilo almayı da goze al derim.

Aslında hocam kural basit...herseyi kararında yapmak lazım..dene bakalım once:)

ama bil ki bu sadece protein takviyesiyle olmuyor. yedigin herseyi de degistimen gerkecek..Sence gerek var mı hayat ve beslenme tarzını degistirmeye..git baba gibi sporunu yap gel

• evde ağırlık kaldırırarak ve haftada 3 gün yüzersem yararlı olurmu? fazla protein yükleyip şişmanlamak istemiyorum aslında

• Zararı olacagını pek sanmıyorum. Ama protein tozlarından daha az zararlı sanki

• Yaptığın spora ve programına bağlı bilen biriyle ilerle. Yeterince ağır programın yoksa yüklü protein sıkıntı da doğurabilir.

Bence ne yediğine bak, günde ne kadar protein alıyorsun. Eksik kalıyorsa onu kullanırsın. Onun da kullanma zamanı var. Sadece onunla protein karşılaman doğru değil.

Herkesin vücudu farklı, vücudun bütün analizini (yağ oranı vs) yaptırıp giriş bu işlere.

• Ne kadar yüzdüğüne ve ne kadar peynir altı tozu yediğine + ayrı olarak ne kadar protein aldığına bağlı.

• haftada 3 gün yüzüyorum fazla gelmez heralde ?

• Yahu ne diyeyim. Protein kaynağı bulamadında ona mı başvurucaksın? Niye doğru dürüst şeyler yemezsin ki? Onu yiyeceğine direk peynir ye, baklagillere çalış, yumurta falan tüket... Kendini peynir altı suyu tozu diye heder etme.. :)

Yükleniyor...